Доплати за деззасоби: 10 % + 12 % можна, якщо обережно

01.06.2020
Працівники закладів освіти мають право на певну компенсацію за роботу із використанням дезінфікуючих засобів.

Відповідно до абз. «ґ» п.п. 3 п. 4 наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 за використання в роботі дезінфікуючих засобів працівникам установлюється доплата в розмірі 10 % посадового (місячного) окладу.

Фахівці Мінекономіки в листі від 20.03.2020 р. № 3512-06/19728-07 зазначають, що встановлення такої доплати не потребує проведення атестації робочих місць та не залежить від часу роботи із деззасобами.

Її можна встановлювати за переліком посад, затвердженим колективним договором, у межах коштів, передбачених на оплату праці в кошторисі, якщо виконання робіт із використанням деззасобів передбачено посадовими обв’язками.

Крім того, згідно з п. 33 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.93 р. № 102, керівники закладів і установ освіти за погодженням із профспілковими комітетами можуть встановлювати доплати робітникам, спеціалістам та службовцям, які зайняті на роботах із важкими та шкідливими умовами праці, у розмірі до 12 % тарифної ставки (посадового окладу) в порядку і на підставі переліку робіт, передбачених у додатку 9 до цієї Інструкції.

До таких робіт відносяться й роботи з використанням миючих і дезінфікуючих засобів; з хлорування води, з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням (пп. 1.156 та 1.159 додатка 9 до Інструкції № 102).

Така доплата встановлюється за результатами атестації робочих місць відповідно до Положення про порядок установлення доплат за несприятливі умови праці, викладеного в додатку 9 до Інструкції № 102.

До того ж право на встановлення доплати за несприятливі умови праці виникає у працівника не за посадою, а за виконання відповідних видів робіт, у тому числі із використанням деззасобів. Конкретні розміри доплат та тривалість їх виплати працівникам, які виконують такі види робіт, установлюються наказом керівника.

При цьому законодавство не забороняє одночасно встановлювати працівникам обидві доплати за використання деззасобів: 10 % та 12 %.

Не робить цього і Мінекономіки.

У листі від 20.03.2020 р. № 3512-06/19728-07 лише зазначено, що рішення про встановлення доплат оформлюється наказом керівника.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ЧЕРВЕНЬ, 2020/№ 21

Скачайте наше мобильное приложение iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд