Чи правомірне введення посади "соціального менеджера"

05.06.2020
Відповідає головний державний інспектор відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Рівненській області Наталія Вирста.

Відповідно до абзацу третього пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій». До працівників, що здійснюють соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, належать соціальний менеджер, фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник. Їх повноваження визначені в ст. 18 Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» від 21.06.2001 р. № 2558-III.

Кваліфікаційні вимоги до соціальних менеджерів, фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників визначаються Мінсоцполітики. Наразі кваліфікаційні вимоги затверджені лише для соціального працівника— п.31 та фахівця із соціальної роботи— п.35 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80 «Соціальні послуги», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 29.03.2017 р. № 518. На даний час посада соціальний менеджер у «Класифікаторі професій» ДК 003:2010 не передбачена. Тому, застосовувати її у кадровій документації не можна. Разом з тим у «Класифікаторі професій» передбачена широка номенклатура різних професійних назв робіт для працівників у соціальній сфері, що дає можливість підібрати найбільш підходящу назву для працівників практично всіх вузьких спеціалізацій у зазначеній сфері.

rv.dsp.gov.ua

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.
Скачайте наше мобильное приложение iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд