Що очікувати від гривні восени - консультують експерти

25.07.2022 115

Зараз ситуація з курсом валют стабілізувалася. В обмінниках за 1 доллар просять 39,6 грн при продажі та 38,28 грн купівлі. Офіційний курс залишається на рівні 36,57 грн.

Стабілізація наступила після турбулентності, викликаної підвищенням офіційного курсу. Долар сягнув вище позначки в 40 гривень, викликавши дещо панічні настрої в населення. Але потім, як і передбачалося, його курс знизився. Звичайно, з такими коливаннями - купівельна спроможність українців знизилася. Для вирішення цієї проблеми, багато людей шукають додатковий заробіток чи згадали про ігрові автомати на реальні гроші в онлайн казино.

img 1

Чи надовго стабілізація?

Поки що Нацбанк не анонсує нових подій, які б негативно вплинули на гривню. На її стабільність працюють:

  1. Достатня міжнародні допомога, яка покриває основні витрати держави у воєнний час.
  2. Рішення відстрочити на два роки виплату за зобов'язаннями української держави.
  3. Розблокування експорту зернових та інших сільськогосподарчих культур морем. Це дозволяє очікувати на приток валюти до країни в майбутньому.
  4. Дозвіл населенню купувати долари безготівково для того, щоб покласти їх на трьохмісячні рахунки.

Офіційний курс валют залишається досить близьким до реального. А отже, в найближчій перспективі не приходиться очікувати на нові різкі зміни, які його поколивають. Експерти сходяться в тому, що найближчим часом очікувати сильну інфляцію не варто.

img 2

Довгострокова перспектива

У більш далекій перспективі прогнозувати складно. Є кілька факторів, які можуть негативно вплинути на міцність гривні. Передбачити їх вплив досить складно, проте до кінця осені цілком можливе зниження курсу гривні щодо валюти.

  1. Події на фронті. Це найбільш непередбачуваний фактор. Якщо ситуація буде складатися для України позитивно, то це буде перевагою і для гривні. Проте будь-які різкі зміни можуть вплинути на нацвалюту.
  2. Закінчення тримісячних депозитів. Якщо держава не прийме рішення про примусове продовження цих вкладів - українці можуть почати масово знімати валюту.
  3. Початок опалювального сезону. Кінець осені щорічно відзначається посиленими коливаннями валюти в неприємний бік. Цього року питання опалювального сезону стоїть особливо гостро.
  4. Введення збору 10% для купівлі імпорту. Офіційно заявляється, що цей захід має саме утримати гривню. Проте фактична її цінність знизиться.
Реклама
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше