Бюджетна бухгалтерія, квітень, 2016/№ 15

 • Інформаційна сторінка
 • Щодо виплати працівникам культури доплати за вислугу років Лист від 08.02.2016 р. № 112/13/84-16
 • Щодо доплати за вислугу років працівникам культури Лист від 01.03.2016 р. № 16-2.2-438
 • Щодо звільнення від ПДВ операцій з постачання освітніх послуг Лист від 15.03.2016 р. № 5577/6/99-99-19-03-02-15
 • Закон про держслужбу: знайомимося з new-версією Про перетворення державної служби говорять уже давно. І ось нарешті відбулося! Новий Закон про держслужбу, прийнятий «під завісу» 2015 року, почне працювати з 1 травня 2016 року. При цьому під нього мають бути розроблені повний віз і маленький візок нормативки. Як впоратися з таким обсягом інформації? Зараз головна мета — ознайомитися з основними положеннями Закону про держслужбу та наявної нової нормативної бази про держслужбу, ну а далі поповнюватимемо свій багаж знань «по ходу п’єси».
 • Помилково оприлюднено оголошення про закупівлю: чи можливо це виправити Установа оприлюднила річний план закупівель на веб-порталі та оголошення про проведення відкритих торгів (але у річному плані було заплановано проведення переговорної процедури). Потім були оприлюднені на веб-порталі всі необхідні документи щодо переговорної процедури (інформація про застосування, обґрунтування, акцепт). Також установа уклала договір про закупівлю. Однак коли ми принесли договір про закупівлю в Казначейство, нам сказали, що процедура задвоїлась, тому необхідно закривати обидві процедури закупівель, після чого починати нову — третю процедуру. Як це правильно зробити, щоб бути впевненим у тому, що такі процедури дійсно завершено, та не почати ще й третю? Що зробити в першу чергу? Чи потрібно оприлюднювати на веб-порталі повторно річний план закупівель?
 • Щодо оприлюднення нульового річного плану закупівель та додатка до нього У 2014 році в установі було створено комітет з конкурсних торгів, а мене призначено його секретарем. Наша установа ніколи не проводила тендерів, і очікувана вартість предметів закупівель жодного разу не перевищувала граничних сум, вказаних у Законі про закупівлі. Кожного року ми оформлювали протокол, ставили підписи, проставляли прочерки у річному плані закупівель та заповнювали додаток до нього, на підставі кошторису зазначали вартість предметів закупівлі. У 2015 році також оформлено річний план закупівель з прочерками, але його не було оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу. Можливо, від самого початку не потрібно було створювати такий комітет в установі, а достатньо було підписувати нульовий річний план закупівель разом із додатком? А може, взагалі не обов’язково було оприлюднювати ці документи на веб-порталі ані в 2014, ані в 2015 роках?
  Підкажіть, як краще нам діяти:
  1) ліквідувати комітет заднім числом (початок 2015 року) і переробити план на реєстр закупівель для того, щоб уникнути покарань;
  2) документи, які були оформлені в 2015 році, залишити, а вже у 2016 році ліквідувати комітет та скласти реєстр закупівель;
  3) нічого не ліквідовувати, а в цьому році оприлюднити річний план закупівель на поточний 2016 рік з прочерками разом із додатком (оскільки очікувана вартість предметів закупівлі не перевищує граничні суми, передбачені в Законі про закупівлю)?
  І ще одне запитання: чи має право начальник установи (держслужба) бути головою комітету?
 • Заняття у спортивних гуртках: чи звільняються такі послуги ВНЗ від ПДВ Вищий навчальний заклад має ліцензію МОН на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти. Така діяльність передбачає надання освітніх послуг з метою забезпечення здобуття вищої, післядипломної освіти та задоволення інших освітніх потреб здобувачів вищої освіти та інших осіб. Також заклад надає послуги з проведення занять у спортивних гуртках у позанавчальний час. Чи правильно такі послуги віднести до заходів за спортивними напрямами, які проводяться у позанавчальний час? Чи звільняються зазначені послуги від обкладання ПДВ?
 • Бюджетна установа здає приміщення в оренду: чи сплачувати рентну плату за спеціальне використання води Чи є платником рентної плати за спеціальне використання води бюджетна установа у разі здачі окремих приміщень в оренду іншому суб’єкту господарювання, в тому числі бюджетній установі?
 • Змінено річний ліміт використання води: як заповнити додаток 5 до податкової декларації з рентної плати Як заповнюються рядки 7, 8.1 та 8.2 додатка 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації з рентної плати, якщо протягом звітного кварталу (року) було отримано або змінено річний ліміт використання води?
 • Нюанси заповнення уточнюючої декларації з рентної плати за спеціальне використання води та додатка 5 до неї Як заповнюється уточнююча декларація з рентної плати та додаток 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» у разі виявлення помилок за минулий податковий період при обчисленні податкового зобов’язання з рентної плати за спеціальне використання води?
 • Які коефіцієнти до ставок рентної плати зазначати у додатку 5 до податкової декларації з рентної плати Які коефіцієнти зазначаються у рядках 10.1 — 10.4 додатка 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації з рентної плати?
 • Щодо відображення в графі «Працювало за цивільно-правовими договорами» ф. № 1ДФ штатних працівників, які додатково працюють за договорами ЦПХ Чи відображаються в графі «Працювало за цивільно-правовими договорами» Податкового розрахунку за ф. № 1ДФ кількість працівників, які є штатними працівниками підприємства, установи, організації та додатково виконують роботу за договорами цивільно-правового характеру?
 • Закупівля ліжок медичних функціональних: який КЕКВ застосувати Який КЕКВ застосувати під час закупівлі ліжок медичних функціональних вартістю 2000 грн.: 2210 або 2220?
 • За яким КЕКВ придбати бензин у відрядженні У службове відрядження вирішено відправитися на службовому автомобілі. За яким КЕКВ при цьому слід провести видатки на закупівлю бензину під час відрядження?
 • Облік субсидій Студент ВНЗ денної форми навчання мешкає у студентському гуртожитку. Йому надано субсидію. Як обліковувати суму субсидії, яка надходить на рахунок навчального закладу?
 • Головний бухгалтер сільради: вимоги до посади У 2015 році до штатного розпису сільської ради введено посаду головного бухгалтера. Чи можна перевести на зазначену посаду працівника (посадову особу), який має середньо-спеціальну освіту (диплом молодшого спеціаліста)? Цей працівник упродовж декількох років працював бухгалтером другої категорії у цій же раді.
 • Відображаємо відпустку для догляду за дитиною до 3 років у табелі обліку використання робочого часу Як відобразити період перебування працівниці у відпустці для догляду за дитиною до 3 років у табелі обліку використання робочого часу? Чи потрібно це робити протягом усіх трьох років?
 • Надбавка за складність та напруженість у роботі соцробітникам відділень соцдопомоги вдома терцентру Соціальним робітникам відділення соціальної допомоги вдома територіального центру встановлені підвищення посадових окладів на 15 % у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці та на 20 % за обслуговування осіб із значно зниженою рухомою активністю. При цьому виникає запитання: чи можливо цим працівникам встановити надбавку за складність та напруженість у роботі? Якщо так, то в якому розмірі? Чи є якісь обмеження у такому випадку?
 • Відряджений харчується за рахунок приймаючої сторони: що з добовими Працівник направлений у відрядження для участі у конференції. Програма конференції передбачає обід, вечерю та дві кава-паузи. Як правильно розрахувати добові такому працівнику у цьому випадку?
Перейти до номеру
 • № 16/1
 • № 16
 • № 14
 • № 13
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить