Розрахунки з Кримом: подробиці від Нацбанку Постанова Правління НБУ від 03.11.14 р. № 699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території ВЕЗ «Крим»
Новий Реєстр податкових накладних — останні зміни Під завісу ери широкого застосування Реєстру виданих та отриманих податкових накладних Мінфін підкоригував його форму («БТ», 2014, № 45, с. 5). Напевно це вже останні зміни у цьому документі, адже після запровадження електронного адміністрування ПДВ (з 01.01.15 р.) необхідність у веденні всеосяжних Реєстрів відпаде. Залишиться лише їх значно урізана версія. Сьогодні «віддамо шану» цьому документу та проаналізуємо останні зміни. Адже за грудень потрібно заповнити новий Реєстр.
Дивіденди: уточнюємо важливі нюанси Так, 2014 рік видався неспокійним. Неодноразово законодавці намагалися знайти вихід із кризової ситуації в країні, запроваджуючи новації у сфері оподаткування. Лише під кінець року намітилася відносна стабільність. Не обминули такі коливання і питання оподаткування дивідендів. Тому в сьогоднішній статті ми підіб’ємо певний підсумок оподаткуванню дивідендів, виплачених фізособам у 2014 році. А також приділимо увагу іншим не менш важливим «дивідендним» нюансам. То що ж, почнемо!
«Ведмежа послуга» нерезиденту, або Як єдиноподатнику врахувати комісію «чужого» банку Інколи суб’єкти господарювання беруть на себе витрати свого покупця-нерезидента на сплату комісії за переказ валюти. Надання таких «пільг» є доволі гарним маркетинговим ходом. Водночас, якщо ви платник єдиного податку, така операція інколи породжує низку проблем. Зокрема, яку суму виручки має право включити єдиноподатник до свого оподатковуваного доходу, якщо на поточний рахунок продавця надходить виручка за вирахування комісії, або як бути із зняттям операції з валютного контролю? Відповіді на ці запитання знайдете далі.
Індексація заробітної плати за листопад 2014 року Індекси інфляції знову зашкалюють. У вересні зростання досягло відмітки 102,9 %. Відповідно, збільшилися і листопадові коефіцієнти індексації. Сьогоднішня консультація допоможе вам правильно застосувати величини приросту індексів і нарахувати зарплатну індексацію за листопад 2014 року.
Інвентаризація-2014. Частина II (облік результатів) У минулому номері ми нагадали як організувати та провести річну інвентаризацію. Сьогодні розглянемо заключний етап інвентаризації — облік її результатів. А вони можуть бути різними. Добре, якщо у вас все сходиться і фактична наявність проінвентаризованих активів відповідає даним бухгалтерського обліку. Проте не виключено й інший варіант, коли за результатами інвентаризації виявляється розбіжність облікових та фактичних даних (так звані інвентаризаційні різниці) — надлишки, нестача або пересортиця. Про те, як їх відобразити у бухгалтерському та податковому обліку ви дізнаєтесь у таблиці.