ПДВ-2015: «готуємо сани…» Закон № 1621 («БТ», 2014, № 32, с. 18), який наробив багато галасу, внесе досить кардинальні зміни до ПДВ-обліку. Він визначить лише основні напрямки, за якими розвиватиметься подальша доля платників ПДВ.
Не дивно, що на сайті ДФСУ з’явився проект Порядку електронного адміністрування ПДВ. Тепер ми можемо скласти повну картину того, як саме функціонуватиме система електронного адміністрування ПДВ і до чого готуватися платникам ПДВ у 2015 році.
Вирішуємо нові ПДВ-проблеми за старими операціями з кримськими постачальниками Закон № 1636 встановив більш-менш зрозумілі правила подальших взаємин із кримськими контрагентами. Однак щодо старих операцій з’явилось ще більше запитань. Адже анулювання податкової реєстрації кримських платників «заднім числом» поставило під сумнів податковий кредит материкових платників ПДВ. Також не врегульовано питання щодо оподаткування перехідних операції. Давайте разом розберемось, як реагувати на такі нововведення.
Внески до статутного капіталу інвалютою: на що звернути увагу Іноземні інвестори в Україні — не новина. Як правило, вони роблять внески до статутного капіталу іноземною валютою. Причому в деяких осіб ще з «давніх часів» значиться в балансі заборгованість за такими внесками. Сьогодні ми поговоримо про особливості відображення іноземних інвестицій в обліку.
Сплата податків філією за головне підприємство: чи можливо? Ситуація в зоні проведення антитерористичної операції, на жаль, залишається напруженою. Багато підприємств і банків не працює. У зв’язку з цим у деяких з наших читачів виникло запитання: чи може філія, яка розташована у спокійному місці, сплатити податки за головне підприємство, яке знаходиться в зоні АТО та не має доступу до свого розрахункового рахунка? Ми вважаємо, що може. Про те, як це зробити, ви довідаєтеся з цієї статті.
Звільнення у відпустці для догляду за дитиною До редакції надійшло запитання: працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вирішила звільнитися. Під час перебування в соціальній відпустці жінка не працювала. Як здійснити з нею розрахунок? Що показати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ і Звіті з ЄСВ за формою № Д4? Ситуація з безліччю нюансів. Тож без зволікання розберемося з нею.
Сайт підприємця — реклама партнерів: оформляємо, вибираємо коди КВЕД, відображаємо в Книзі ОДВ Наявність сайту — це своєрідна візитна картка підприємця, яка підтверджує його статус та успішність. Крім того, торгівля через Інтернет дозволяє збільшити кількість клієнтів у рази. У той же час нормативна база, що стосується інтернет-ресурсів, кульгає на обидві ноги, тому в процесі використання сайтів виникає безліч запитань. Сьогодні ми поговоримо про розміщення на своєму сайті реклами на замовлення партнерів: як це оформити, які коди КВЕД вибрати, як відобразити у Книзі ОДВ.
Повернення постачальнику товару, отриманого у 2013 році Підприємство отримало у 2013 році товар, за який не розплатилося. Цей товар перебував на складі. У договорі з постачальником був передбачений розрахунок за товар у гривнях, однак за формулою, прив’язаною до курсу долара на момент проведення оплати. Сьогодні товар подорожчав, ми його не спроможні оплатити, у зв’язку з чим за домовленістю з постачальником повертаємо його. Як це оформити та відобразити в обліку?
Помилково подали таблицю 4 Звіту за формою № Д4: що робити У вересні 2013 року працівниці нарахували допомогу по вагітності та пологах. Інформацію про таку виплату відобразили в таблицях 1, 5 і 6 Звіту за формою № Д4. Окрім цього, суму допомоги по вагітності та пологах, а також суму нарахованого (33,2 %) та утриманого (2 %) з неї ЄСВ помилково показали в таблиці 4 Звіту за формою № Д4. Сума ЄСВ із допомоги по вагітності та пологах задвоїлася. На підприємстві працюють звичайні працівники, не військовослужбовці. Як виправити таку помилку? Чи можна в таблиці 4 Звіту за формою № Д4 показувати від’ємні суми?
Викиди в атмосферу: чи можна визначити самостійно Підприємство для розрахунку викидів в атмосферу залучає спеціалізовану організацію, вартість послуг якої становить декілька тисяч гривень. При цьому обсяг викидів дуже малий та й сума податку виходить незначна. Чи можна сплачувати податок, виходячи з власних розрахунків «на око» та при цьому не мати претензій від перевіряючих?
Торгівля продукцією за готівку: уточнюємо касові питання Підприємство розпочинає торгівлю імпортною продукцією за готівку. Як установити РРО? Скільки потрібно придбати патентів, якщо передбачається торгувати і оптом, і в роздріб? Як установити ліміт каси, якщо до цього підприємство не займалося роздрібом, а готівка надходила тільки для виплати зарплати працівникам?