«Вранці гроші — ввечері стільці… », або Правила оподаткування передоплати В кризових умовах переважна більшість підприємств згодна працювати лише за передоплатою. Бо гроші сьогодні — це вже не ті гроші, що будуть завтра.
Водночас отримання такої передоплати вимагає від продавця врахування специфічних правил обліку таких сум.
Як саме обліковувати і оподатковувати такі суми, поговоримо далі.
Обов’язковий продаж валюти «під нуль»: як вести облік Ще одна спроба загасити «валютну пожежу» — запровадження обов’язкового 100 % продажу інвалюти. У зв’язку з таким поворотом з’явилися «облікові» запитання. Адже тепер на рахунок експортера валюта взагалі не надходить.
Про те, як вести бухгалтерський та податковий облік у такій ситуації, ми якраз і розповімо у статті.
Руйнівники міфів: патентування продажу за готівку власної продукції Не секрет, що практично всі суб’єкти господарювання, щоб реалізувати за готівку придбані товари, мають отримувати торговий патент та сплачувати збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності. Така вимога породила легенду, що навіть разова реалізація своєї продукції за готівку вимагає отримання такого патенту.
Чи це правда, читайте далі!
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років: зміни для працюючої жінки Ви напевно вже знаєте про дуже невдалі зміни в порядку виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за нею до 3-х років. Остання з 01.07.14 р. узагалі канула в Лету. Замість неї вигадали 12-місячний компенсатор, але тільки для батьків первістка, який народився до 30.06.14 р. включно (подробиці ви знайдете у «БТ», 2014, № 29, с. 8).
Зі скасуванням допомоги по догляду до 3-х років змирилися. Проте залишилися запитання щодо трудових та соціальних гарантій у період відпустки для догляду.
Що змінилося для працюючої жінки після скасування «дитячої» допомоги до 3-х років? Давайте розбиратися.
«Декретний» лікарняний продовжили: що робити роботодавцеві Народження дитини — диво! Але в кожної жінки пологи індивідуальні — багато що залежить від здоров’я породіллі, конкретної ситуації тощо. Цей процес не може бути легким для всіх. Вашій працівниці не пощастило легко народити? Ви отримали «звісточку» від неї щодо продовження «декретного» лікарняного? Тоді ця стаття — саме для вас! Із неї ви дізнаєтеся, що робити бухгалтеру та кадровику в такій ситуації.
«Загубився» працівник ФОП: що робити? Часто приводом для написання статей є запитання наших читачів. Цього разу до нас звернулася ФОП, працівник якої востаннє вийшов на роботу більше місяця тому і після цього «зник». Місцезнаходження працівника визначити не вдалося. Як правильно розірвати трудовий договір із таким працівником та оформити запис у трудовій книжці? Скільки часу потрібно зберігати зарплату, не отриману працівником? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у пропонованій статті.
Здаємо в оренду ОЗ: коли виписувати ПН ФОП — платник ПДВ здає в оренду основні засоби (обладнання) на 10 днів. Підкажіть, коли складати ПН: на дату передачі орендареві, на дату повернення або на дату оплати (післяоплати)?