(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Бухгалтерський тиждень, липень, 2015/№ 28

 •   Реєстрація права власності на землю: скорочена процедура, але не для всіх Закон України від 02.06.15 р. № 497-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою»
 •   Нова Довідка про доходи: виділили ПДФО для цілей отримання субсидій Наказ Мінсоцполітики України від 05.06.15 р. № 591 «Про внесення змін до форми Довідки про доходи»
 •   Розраховуємо лікарняні по-новому: Кабмін перезатвердив нормативку Постанови КМУ від 26.06.15 р. № 439 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266», від 26.06.15 р. № 440 «Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця»
 •   Податковий борг за прибутковими авансами: НБУ дозволив купувати/переказувати інвалюту Постанова Правління НБУ від 03.07.15 р. № 427 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»
 •   Свідоцтво про смерть із Криму: чи буде допомога на поховання? Лист Виконавчої дирекції ФТВП від 13.05.15 р. № 5.2-32-841
 •   Верхня межа декретних: «переломні» 6 місяців страхового стажу Лист Виконавчої дирекції ФТВП від 07.05.15 р. № 5.2-32-823
 •   ЄСВ з мінзарплати: суміщення та сумісництво Лист ДФСУ від 02.06.15 р. № 11415/6/99-95-42-0216
 •   Інфляція в червні впала до 100,4 % За даними Держслужби статистики, індекс споживчих цін на товари та послуги (він же індекс інфляції) за червень 2015 року порівняно з травнем 2015 року становить 100,4 %.
 •   Захист рослин: нові ризикові критерії Кабмін оновив Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері захисту рослин та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною ветеринарною і фітосанітарною службою.
 •   Австрію виключать з переліку «офшорних» країн Свого часу КМУ своїм розпорядженням від 14.05.15 р. № 449-р затвердив перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим п.п. 39.2.1.2 ПКУ. Тобто для цілей податку на прибуток потрібно врахувати госпоперації, які впливають на об’єкт оподаткування, однією зі сторін яких є нерезидент, зареєстрований у такій державі (на території).
 •   Перевірки законодавства про персональні дані Виїзні перевірки дотримання законодавства про захист персональних даних, як і раніше, проводять Уповноважений ВР з прав людини (далі — Омбудсмен) та уповноважені ним посадові особи: керівник Секретаріату і його заступник, представники Омбудсмена, керівники структурних підрозділів Секретаріату та їх заступники, інші працівники Секретаріату Омбудсмена.
 •   Бенефіціарні поправки у реєстраційних картках Мін’юст вкотре виклав у новій редакції форми деяких реєстраційних карток, затверджених його ж наказом від 14.10.11 р. № 3178/5. Цього разу оновлено форми № 1, 2, 4, 8 і 16.
 •   Банки фінмоніторять бенефіціарів клієнтів НБУ перезатвердив Положення про здійснення банками фінансового моніторингу. Тепер тут також з’явилася згадка про бенефіціарів.
 •   Держреєстрація нерухомості: адмінзбір проти держмита Закон України від 12.02.15 р. № 191-VIII («БТ», 2015, № 15, с. 4) накрив «хвилею покращень» український бізнес. Серед іншого держмито за держреєстрацію прав на нерухомість замінив адмінзбором. Одночасно з цим розмір такої плати прив’язали до розміру мінзарплати і прописали в самому Законі про держреєстрацію прав на нерухомість*.
 •   Грошове забезпечення учасників АТО звільнили від ВЗ На період проведення АТО військовим збором не обкладаються доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших створених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в АТО (п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
 •   Календар тижня
 •   Розподіл «вхідного» ПДВ: новий порядок з 01.07.15 р. «Бути чи не бути?». Ось яким питанням переймалися платники ПДВ останнього тижня червня. Однак дива, як бачите, не сталося. З 01.07.15 р. СЕА перейшла в нову фазу та запрацювала на постійній основі. А це означає, що тепер «головним болем» кожного бухгалтера, який має справу з ПДВ, стає розмір реєстраційного ліміту. З боку податківців для його коректного розрахунку використані усі засоби. Так, з 1 липня 2015 року набули чинності зміни до ПКУ, які повністю змінили правила розподілу «вхідного» ПДВ. Ось на них ми сьогодні й зупинимося.
 •   Розрахунок лікарняних і декретних по-новому: перемога розуму! Незважаючи на відпускну пору, КМУ не дає розслаблятися кадровикам і бухгалтерам. Не вщухли ще пристрасті щодо порядку повідомлення податківців про прийнятих працівників, як ось тобі — затверджені зміни до Порядку № 1266*, яким керуємося при розрахунку лікарняних і декретних. Та ще й новий Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавців на додаток. Як тепер розраховувати лікарняні та декретні? Розбираємося!
 •   Усе буде інакше: приклади розрахунку лікарняних А тепер закріпимо теорію нового порядку розрахунку лікарняних на практичних прикладах.
 •   Індексація заробітної плати за липень 2015 року Знову у нас на порядку денному зарплатна індексація. Куди ж зараз без неї… Для індексації липневих доходів скористайтеся наведеною сьогодні інформацією.
 •   Компенсація за затримку виплати зарплати в липні 2015 року Держслужба статистики оприлюднила індекс споживчих цін за червень 2015 року (100,4 %). Індекс інфляції порівняно з минулим місяцем зменшився. Як червневий індекс інфляції вплине на компенсацію зарплатних боргів, що виплачуються в липні 2015 року, розглянемо далі.
 •   «Гарячі роз’яснення» із ЗІР ДФСУ для платників ПДВ
 •   Заповнюємо РК при зміні ціни та кількості послуг Як заповнити РК, якщо у ПН змінюється одночасно і ціна, і кількість послуги, а сума залишається незмінною?
 •   «Від’ємний досвід», або Як зареєструвати ПН, якщо РЛ менше нуля Як зареєструвати ПН в ЄРПН, якщо реєстраційний ліміт (РЛ) від’ємний?
 •   Номер телефону в податковій накладній Підприємство має декілька телефонних номерів. Постачальники до податкових накладних (ПН) вписують той номер телефону, який виберуть самі. Чи будуть помилкою такі дії контрагентів?
 •   Зарплата з каси: як заповнити касові документи Видаємо зарплату з каси за витратною відомістю. Чи потрібно при цьому заповнювати прибутковий і видатковий касові ордери? Який запис має бути в касовій книзі?
 •   Податкова соціальна пільга Пільги в оподаткуванні доходів громадян були, є та, упевнені, будуть. Найпопулярніша на сьогоднішній день — податкова соціальна пільга (ПСП), яка надає можливість працівникам заощадити на ПДФО. Однак застосовувати її можна, лише дотримуючись певних правил, інакше буде недоутримано ПДФО. Про те, що потрібно знати бухгалтеру, ви довідаєтеся з нашої Теми тижня.
Перейти до номеру
 • № 30
 • № 29
 • № 27
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.