Бухгалтерський тиждень, липень, 2017/№ 31

 • Закон про звільнення від штрафів за несвоєчасну реєстрацію червневих ПН/РК — підписано! Закон України від 13.07.17 р. № 2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків»
 • Кабмін підкоригував Порядок електронного адміністрування ПДВ Постанова КМУ від 19.07.17 р. № 536 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 2012 р. № 73»
 • Мінфін оновив форму декларації про майновий стан Наказ Мінфіну від 06.06.17 р. № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859»
 • Податковий кредит на підставі рахунку: ДФСУ підтвердила свою позицію Лист ДФСУ від 07.06.17 р. № 502/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Відшкодування за пошкоджене майно: чи включається в базу обкладення ПДВ? Лист ДФСУ від 07.07.17 р. № 1051/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Податківці не мають претензій до «соцкультпобут»-витрат Лист ДФСУ від 24.05.17 р. № 350/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
 • Касовий чек РРО не можна замінити квитанцією про оплату банку Лист ДФСУ від 11.07.17 р. № 1129/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
 • Нежитлове приміщення у багатоповерхівці: земподаток сплачує ОСББ, а власник — компенсує витрати Лист ДФСУ від 21.06.17 р. № 759/ІПК/04-36-12-23-19
 • Спецдозвіл на користування надрами Підкориговано Порядок надання спецдозволів на користування надрами. А саме визначено, що відмовляти у продовженні дії такого дозволу будуть заявникам, які мають заборгованості зі сплати рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. До цього за наявності такої заборгованості в отриманні дозволу не відмовляли.
 • Місця для паркування транспорту інвалідів Посилено відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю:
  — водіїв автомобілів за зупинку, стоянку чи паркування транспортних засобів на місцях, що позначені для водіїв з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), а також за неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака «Водій з інвалідністю»;
  — посадових осіб суб’єктів господарювання за необлаштування на майданчиках для паркування транспортних засобів, місць, призначених для паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю.
 • Перевірка заставленого майна Оновлено Положення про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
 • Нерезиденти, які не сплачують податок на прибуток Затверджено новий Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, у якій вони зареєстровані як юридичні особи.
 • Календар тижня
 • Податкову накладну заблокували: наслідки для продавця і покупця Минув перший місяць, відколи запрацювала система блокування податкових накладних. За цей час платники ПДВ дізналися про критерії, яких слід дотримувати, а також про те, що потрібно зробити для розблокування «горе»-накладної. Тепер залишилося з’ясувати — який звітний період обрати для відображення заблокованої податкової накладної в ПДВ-звітності (як постачальникові, так і покупцеві). А також, чи варто турбуватися про штрафи за затримку реєстрації заблокованої накладної. Про це розповімо вам прямо зараз.
 • Із одного додатка в три, або Уточнення рентної плати за спецводокористування Як ви вже знаєте з наших публікацій*, суб’єкти господарювання, які отримують воду зі змішаного джерела при звітуванні з рентної плати за воду за І квартал 2017 року, мали розраховувати податкові зобов’язання у декількох додатках 5 (окремий додаток для кожного джерела, з якого взято воду для формування змішаного потоку). Водночас певна частина суб’єктів господарювання розрахували розмір плати в одному додатку 5 (як це було в минулі роки). Причини цього різні: одні не своєчасно довідалися про нововведення, а інші так зробили за порадою місцевих податківців. Тепер, у переддень закінчення граничного строку подання декларації за ІІ квартал, у них виникає запитання, як виправити таку помилку. Про це поговоримо далі.
 • Експорт послуг: відображаємо в обліку Тема обліку експорту послуг актуальна не перший рік. Адже суб’єкти господарювання надають різні послуги нерезидентам, а контролери не поспішають роз’яснювати проблемні питання, пов’язані з оподаткуванням таких послуг. Тож сьогодні ми розповімо вам про «експортно-послужний» облік, спираючись на «свіжі» роз’яснення податківців.
 • Календар бухгалтера на серпень 2017 року
 • Винагорода за цивільно-правовим договором у Звіті з ЄСВ Без чого вже не можна уявити життя, так це без запитань щодо відображення у звітності з ЄСВ винагороди за виконані роботи (надані послуги) в межах цивільно-правових договорів. Надати відповіді на ці запитання — мета нашої статті.
 • Якщо підприємцеві довірили автомобіль Підприємець на загальній системі використовує легковий автомобіль у госпдіяльності. Але цей автомобіль не належить йому і не взятий в оренду — на нього є тільки нотаріальна довіреність. Чи можна так працювати? Чи обов’язково потрібен договір оренди, завірений нотаріально? Чи можна відносити до витрат паливо, ПММ і ремонт такого автомобіля? Розберемо «по кісточках».
 • Нюанси заповнення розблокувальної Таблиці Як правильно заповнити Таблицю платника податку до заблокованої податкової накладної (ПН)?
 • Податкова накладна заблокована: чи потрібно її анулювати за допомогою РК У платника ПДВ заблокували податкову накладну (ПН), складену на послуги. З’ясувавши, що при заповненні ПН в коді послуги допущена помилка, він не став відправляти «розблокувальні» документи, а склав нову ПН (без помарок) і направив її на реєстрацію в ЄРПН. Другу ПН система пропустила без зауважень (зареєструвала в ЄРПН). Чи потрібно анулювати першу (помилкову) ПН за допомогою розрахунку коригування (РК), щоб ПДВ-зобов’язання не почали двоїтися?
 • Перехід на загальну систему і повернення на спрощену не врятує від РРО Чи мають право не застосовувати РРО підприємці — платники єдиного податку (ЄП) груп 2 і 3, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили обсяг доходу 1 млн грн., а потім повторно зареєструвались платниками ЄП?
 • Облік у ресторанному господарстві Свою актуальність тема обліку в ресторанному господарстві, мабуть, не втратить ніколи. Численності суб’єктів господарювання в цьому бізнесі може позаздрити будь-яка галузь. Адже до закладів ресторанного господарства належать не лише ресторани, а й бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії, фабрики-кухні тощо. Ресторанне господарство комбінує в собі виробництво, торгівлю і послуги. А це породжує особливості обліку й ціноутворення на таких підприємствах. У сьогоднішній «Темі тижня» розглянемо нюанси організації обліку виробництва і реалізації страв у закладах ресторанного господарства.
Перейти до номеру
 • № 30
 • № 29
 • № 27-28
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить