(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/11
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Травень , 2015/№ 18-19

Скільки складати підсумкових ПН, якщо використовується декілька РРО: хороші роз’яснення фіскалів

Зустрічаємо чергове роз’яснення від податківців (лист ДФСУ № 4436*). Цього разу з хорошими новинами. Роз’яснення присвячене такому запитанню: скільки підсумкових ПН потрібно складати, якщо використовується декілька РРО?
роздрібна торгівля, ПДВ, філії, «роздрібний» акциз

Нагадаємо, що до цього податківці в ЗІР (категорія 101.19) вимагали складати окремі підсумкові ПН на кожний РРО. Отже, скільки РРО, стільки й підсумкових ПН має бути. До речі, ця консультація досі так і «висить» у ЗІР. Ми ж, у свою чергу, зазначали, що підстав для таких вимог податківці не мають**. Порядок № 1129*** не передбачає будь-яких вимог щодо складання декількох підсумкових ПН.

* Лист ДФСУ від 03.03.2015 р. № 4436/6/99-99-19-03-02-15.

** Див. статтю «Підсумкова ПН: складаємо та реєструємо правильно!» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 8.

*** Порядок заповнення податкової накладної в редакції наказу Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1129.

І ось відбулося! У листі № 4436 податківці нарешті визнали, що підприємство має право самостійно вирішувати:

Якось документально оформляти своє рішення, вважаємо, не обов’язково. Адже в Порядку № 1129 не ідеться про будь-який вибір та прийняття рішення платником. Обравши хоч перший, хоч другий варіант, ви не порушуєте вимоги цього Порядку.

— складати йому окрему підсумкову ПН на кожний РРО. Сума ПДВ у ній має відповідати сумі ПДВ, зазначеній у даних Z-звіту такого РРО,

Також нагадаємо: до підсумкової ПН не включаємо суми «роздрібного» акцизу (роз’яснення в категорії 101.19 ЗІР, ідеться про це і в листі № 4436, що коментується).

або

— складати одну узагальнену підсумкову ПН за всіма РРО (у тому числі тими, що знаходяться у філіях або структурних підрозділах). Сума ПДВ у ній має відповідати сумам ПДВ, зазначеним у Z-звітах усіх РРО. Щоправда, розбіжності між даними підсумкової ПН і Z-звітом можуть виникнути, якщо на операцію, уключену до Z-звіту, була складена «звичайна» ПН на вимогу покупця, що діяв від імені підприємства (п. 13 Порядку № 1129).

Все добре, але остаточно не зрозуміла ситуація з філіями, яким делеговано право складання ПН.

Якщо підприємство приймає рішення складати узагальнені підсумкові ПН, а не за кожним РРО, чи мають право тоді філії складати підсумкові ПН? Або в цьому випадку може складатися лише одна підсумкова ПН головним підприємством?

На нашу думку, філії, яким делеговано право складання ПН, мають право складати свої окремі підсумкові ПН. Принаймні законодавчих обмежень для цього немає.

m.kazanova@buhgalter911.com

податкова накладна, РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті