№50

Бухгалтер 911, грудень, 2016/№50 Інші номери журналу ›
 • Бухпервинка, експорт послуг: «вільності» від ВРУ Зміни, внесені Законом № 17241, дозволять вивести експорт послуг на якісно новий рівень. Досягненню цієї мети сприяє можливість укладення договорів (контрактів) в електронній формі, а також низка інших позитивних змін. При цьому нововведення в частині первинних документів зацікавлять «усіх і вся» (не лише експортерів послуг). От про це зараз і поговоримо.
 • Інвентаризуємо резерв відпусток: пора! Кількість днів, що залишилися до настання Нового року, вже можна порахувати на пальцях рук і… ніг. А отже, потрібно скоріше «попідчищати хвости», щоб зробити крок у наступний рік без «цілого возу» недороблених цьогорічних справ. У тому числі не забудьте проінвентаризувати залишок резерву відпусток на кінець 2016 року! Зараз нагадаємо, як це зробити.
 • «Сумнівний» резерв: сувора реальність і світле майбутнє Реальність сувора, бо вже майже два роки, як у п. 139.2 ПКУ сидять «недолугі» норми, що примушують страждати високодохідних платників податку на прибуток. Інвентаризацію резерву сумнівних боргів за підсумками 2016 року слід проводити, пам’ятаючи ці правила. Все ж податкова реформа обіцяє усунути цю кричущу несправедливість. Про все це й поговоримо у межах сьогоднішньої статті.
 • Як погасити ПДВ-штраф, не сплачуючи «живі» гроші? Чи можна якимсь чином сплатити штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, не перераховуючи «живі» гроші? Наприклад, через декларацію або з електронного рахунка, на якому накопичилося більш ніж достатньо коштів?
 • Негрошовий дохід, ПДФО та військовий збір: думка ДФСУ Підприємство планує оплатити власним коштом проживання контрагента-фізособи у готелі. Вартість проживання — 8000,00 грн. Чому дорівнюватиме база оподаткування ПДФО та військовим збором у цьому випадку? Як відобразити таку виплату в Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ?
 • Додаткова відпустка учасникам бойових дій: що взяти до уваги На що слід зважати роботодавцю, надаючи працівнику — учаснику бойових дій додаткову відпустку, передбачену ст. 16-2 Закону про відпустки?
 • Адміноскарження рішень податківців: «друге дихання» Схоже, цій процедурі Мінфін вирішив дати «друге дихання», змінивши свій, відносно свіжий, Порядок № 916*. Якщо раніше про адміністративне оскарження рішень контролерів говорили дещо зневажливо, то тепер у цій сфері намітилися істотні поліпшення. Тож скоріше розбираймося, в чому суть новацій!
 • Штраф за несвоєчасну реєстрацію «помилкової» податкової накладної Чи буде штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, складеної помилково (за другою подією, на неправильного контрагента)?
 • Забули перенести «мінус»: чи можна уникнути сплати поточних ПДВ-зобов’язань? До декларації з ПДВ за серпень 2016 року помилково не було перенесено від’ємне значення за ряд. 21 декларації за липень. Помилку виявили в грудні й одразу ж подали уточнюючий розрахунок. Тепер за декларацією за листопад набігає сума ПДВ до сплати (за деклараціями серпня — жовтня ПДВ до сплати не було). Чи можемо ми уникнути сплати ПДВ за листопад?
 • Чи оподатковувати ПДВ відшкодування збитків? Під час перевезення перевізник загубив товар. Вартість товару — 12000 грн. (у тому числі ПДВ — 2000 грн.). Собівартість товару — 5000 грн. У якій сумі продавець повинен виставити претензію перевізникові, щоб сума відшкодування перевізником збитку не оподатковувалася ПДВ: на 12000 грн. (з ПДВ), на 10000 грн. (без ПДВ) чи на 11000 грн. (без ПДВ, але з урахуванням «компенсуючих» податкових зобов’язань, нарахованих у зв’язку з невикористанням товару в госпдіяльності)?
 • Індексуємо зарплату за грудень 2016 року Після «завзятого опору» підвищений поріг індексації 103 % таки здався інфляції. Отже, для індексації за грудень уже доведеться застосовувати нові коефіцієнти. До того ж і прожитмінімум підріс, на що теж потрібно зважити.
 • Як єдиноподатнику групи 2 виконати роботи для неспрощенця Нещодавно ми детально вивчали, «на що здатні» єдиноподатники групи 2, а чого їм заборонено*. Так от, спрощенець групи 2 не має права виконувати роботи/надавати послуги для суб’єктів господарювання — неєдиноподатників. Але чи можна обійти цю заборону, «якщо дуже потрібно»? Варіанти є...
 • Як підприємцю використати картковий рахунок (2605...) Часто у банках підприємцям пропонують відкрити, крім звичайного поточного рахунка (2600), ще й картковий (2605). Але як ним користуватися? Чи можна приймати на нього оплату від клієнтів? Чи можна розраховуватися цією карткою для особистих потреб? Чи не будуть податківці вважати доходом переказ грошей з рахунка 2600 на рахунок 2605? Чи не страшно, якщо з рахунка 2605 взагалі немає руху коштів? І взагалі, чим він відрізняється від звичайного рахунка 2600? Ви запитували — ми відповідаємо.
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд