«Акела схибив»: при сплаті до бюджету, при договірній оплаті Напевно, кожен бухгалтер хоча б раз стикався із ситуацією, коли через помилки в платіжному дорученні платіж був відправлений «не за призначенням» або коли на розрахунковому рахунку опинилися чужі гроші. А що як за неправильним призначенням «пішли» бюджетні (податкові) платежі? Які наслідки в цьому випадку чекають і як вийти із ситуації? Давайте розбиратися.
Табель обліку робочого часу: корисні знання Табель обліку робочого часу (далі — Табель) потрібен нам для обліку використання робочого часу, контролю за його дотриманням, розрахунку заробітної плати. Давайте детальніше розберемося з особливостями ведення табеля за працівниками.
ПреміїNET Про такий інструмент «мотивації», як депреміювання, знає кожен роботодавець. Але чи можна ним користуватися «направо і наліво»? Давайте розберемося.
«Декретні» відпустки в розрахунку середньої «відпускної» зарплати Працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, а після неї оформляє відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Але іноді жінка може перервати цю відпустку і вийти на роботу. Може також, трохи пропрацювавши, оформити щорічну відпустку. У такій ситуації до розрахункового періоду для розрахунку середньої зарплати потрапляє не лише період роботи, а й відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 років. Давайте з’ясуємо, як розрахувати середню зарплату в цій ситуації.
Головоломки з турзбору та поодинокі рішення… місцевих рад З нового року правила справляння туристичного збору істотно змінилися. Вони повинні «модернізувати» свої рішення під нові правила. Як бути, якщо вони цього не зробили? Про це і не тільки — у цій статті.
Військовий облік: з 14.02.2019 р. ведемо за оновленими правилами На жаль, тема військовозобов’язаних і призовників продовжує залишатися актуальною. З 14.02.2019 р. військовий облік на підприємстві потрібно вести з урахуванням оновлених вимог. Давайте розбиратися, що це за вимоги.
Вникаємо в нові правила оприбуткування готівки в підприємців Якщо ви не оприбуткуєте готівку, оприбуткуєте її не повністю або зробите це із запізненням, то вас можуть оштрафувати в 5-кратному (!) розмірі. Тому прямо зараз — про «найсвіжіші» правила оприбуткування готівки в підприємця. На перший погляд, це — ліберальна революція, але розслаблятися не радимо.
Якщо підприємець працює не там, де прописаний… Зараз багато підприємців прописані в одному місті, а працювати планують в іншому. У зв’язку з цим у них виникають запитання: чи можна зареєструватися не за місцем прописки? Чи можна стати на облік у тій податковій, де працюєш? Чи можна зареєструвати Книгу обліку та РРО в податковій за місцем діяльності? Чи можна подавати звіти таким податківцям?