Місцеве самоврядування, липень, 2018/№ 7/1 спецвипуск

  • Скасування та звуження існуючих прав і свобод людини та громадянина Нещодавно Конституційний Суд України розглянув справу за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) змін до законодавства, якими, на думку авторів звернення, в одних випадках скасовано існуючі права і свободи людини та громадянина, а в інших — звужено їх зміст та обсяг, чим порушено приписи Конституції України.
    Рішення у справі № 1-4/2018(2792/15) було винесено 22.05.2018. І хоча саме рішення стосується законодавчих змін, мотивувальна частина буде корисна юристам ОМС для розуміння логіки конституційного органу під час вирішення питання про відповідність Конституції та законам України конкретних норм.
  • Договір про встановлення земельного сервітуту Останнім часом до редакції надходять запитання щодо правильності оформлення договору про встановлення земельного сервутуту на земельну ділянку, яка перебуває в комунальній власності. Розглянемо детально порядок та процедуру оформлення цього виду договору.
  • Коли спадкоємці наймача квартири мають право вимагати визнання права власності Безоплатна приватизація житла, що перебуває у державному житловому фонді, набула поширення у 90-х роках XX століття із прийняттям Закону України від 19.06.1992 № 2482-XII «Про приватизацію державного житлового фонду»1. Переставши бути масовим явищем, вона ще триває досі й іноді породжує непрості запитання. У судовій справі, яку ми будемо розглядати в цій статті, позивач звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету міської ради про визнання права на приватизацію квартири та визнання права власності на спадкове майно. Давайте подивимось, що з цього вийшло та яке рішення ухвалив ВС.
  • Адмінпорушення: складення протоколів Усе частіше до нас звертаються представники ОМС із запитаннями, які стосуються складення адміністративних протоколів. Це не дивує, оскільки вимоги до складення цього процесуального документа містяться лише в КУпАП (якщо, звісно, не враховувати локальні документи, які затверджуються рішеннями місцевих рад або їх виконавчих комітетів).
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить