(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
  Для бюджетних організацій
Місцеве самоврядування
Друкована версія + електронна версія 75.00 грн. на місяць Передплатити
Електронна версія 65.00 грн. на місяць Передплатити
Комплект «Местное самоуправление» и «Бюджетная бухгалтерия» від 154.00 грн. на місяць Детальніше
Комплект «Місцеве самоврядування» та «Бюджетна бухгалтерія» від 154.00 грн. на місяць Детальніше
Фото Місцеве самоврядування  
 • Про видання
 • Про редакцію
 • Акції
 • Відгуки (5)
 • У свіжому номері

У кожному номері газети ви знайдете:

 • аналіз змін законодавства та практики його застосування в діяльності органів місцевого самоврядування;
 • консультації з питань земельного, господарського, цивільного, адміністративного, кримінального, трудового права;
 • роз'яснення бюджетного процесу і рекомендації з управління майном і фінансами територіальних громад;
 • відповіді на запитання читачів;
 • інформацію про успішний досвід реалізації різних проектів і програм місцевого і регіонального значення.

Газета «Місцеве самоврядування» сприяє злагодженій взаємодії місцевих рад з органами виконавчої влади, правоохоронними та контролюючими органами, надає можливість знайомитися з досвідом роботи колег з різних регіонів України.

Автори публікацій — юристи, економісти, фінансисти, бухгалтери, які мають практичний досвід.

Постійні консультанти видання — керівники і фахівці органів місцевого самоврядування, органів державної виконавчої влади всіх рівнів.

Розповсюджується по всій території України.

Аудиторія газети: керівники та фахівці органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, керівники комунальних підприємств, установ і організацій.

Періодичність виходу — 1 раз на місяць.

Тираж — 5300 екз.

Формат — А4, кольорова обкладинка.

Обсяг — 80 сторінок.

Мова видання — українська.

Передплатний індекс: укр.— 37926.

МС :: Главред Федченко Л.А.

У редакції газети «Місцеве самоврядування» працюють фахівці (юристи і економісти) з досвідом роботи в органах місцевого самоврядування.

 • Шеф-редактор В. Козіна.
 • Головний редактор Л. Федченко.

Консультантами видання є керівники та провідні фахівці органів державної влади та органів місцевого самоврядування всіх рівнів в області бюджетного, земельного, трудового законодавства, господарського, цивільного, кримінального права.

Редакційна колегія:

 • Чернов С. І. — голова Харківської обласної ради, Президент Української асоціації обласних та районних рад, кандидат наук державного управління;
 • Пітцик М. В. — Віце-президент Асоціації міст України, виконавчий директор асоціації;
 • Панасюк Ф.Т. — заступник керівника Виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад зі зв'язків з урядовими установами;
 • Гарнець О.М. — керівник Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO
 • Тітов М.І. — Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, кандидат юридичних наук, доцент;
 • Таукешева Т. Д. — президент асоціації фінансистів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук, доцент;
 • Серьогіна С. Г. — завідувач сектором НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Академії правових наук України, кандидат юридичних наук, доцент.
Лисак Тетяна Миколаївна
Дякую вам за чудове видання та плідну працю! Я передплачую газету «Місцеве Самоврядування» з самого початку її виходу у світ. Можу сказати, що це видання — найперший помічник у моїй роботі. Справа в тому, що у маленьких радах немає свого юридичного відділу і саме “Місцеве самоврядування”є нашим професійним юридичним консультантом. Також в газеті зрозуміло висвітлюються питання земельної власності,бюджетних коштів та боротьби з корупцією. Дякую вам за чудове видання та плідну працю! Голова Скрипаївської сільської ради Лисак Тетяна Миколаївна Харківська обл., Зміївський р-н, с.Скрипаї
Пилипенко Олена
Справжній порадник та помічник Газета "Місцеве самоврядування" справжній порадник та помічник посадової особи місцевого самоврядування. Питання та теми, що висвітлюються на сторінках газети - це сьогодення в роботі місцевих рад, де часто бракує окремих фахівців. Поради, роз'яснення та консультації авторитетних спеціалістів є завжди актуальними та зрозумілими. Ознайомлення зі змінами в законодавстві, з досвідом роботи інших рад є вкрай необхідним та вчасним. Справжня професійна газета! Дякую колективу редакції і бажаю подальших успіхів в творчій роботі! Пилипенко Олена, заступник голови Зміївської районної ради Харківської області
Дмитро
Електронна Гарне періодичне видання. Гарна онлайн підтримка. Було б ще гарніше якби передплатники мали змогу завантажити окремі статті, без звернення до онлайн консультантів, або отримувати екземпляр на електронну адресу. З повагою працівник IT відділу Кременчуцької міської ради.
Оксана
Отличная газета всем советую, очень много полезной информации для местных органов власти, большое спасибо, за роботу, коллектива редакции. В наше время очень мало действительно профессиональной литературы.
Андрій Приймак
Дуже класна газета. Дякую всьому колективу за якісні та професійні матеріали
 • Складаємо План соціально-економічного розвитку ОТГ З метою встановлення єдиних вимог до формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади1 наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.03.16 р. № 75 затверджені Методичні рекомендації щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади2. Зокрема, Методичні рекомендації визначають засади складання документів соціально-економічного розвитку ОТГ.
 •   Місцеві ініціативи: залучаємо громадськість Сьогодні спостерігається підвищена активність серед представників громадськості щодо взяття участі у вирішенні питань місцевого значення. Це мають враховувати посадові особи місцевого самоврядування та сприяти територіальній громаді у її намаганнях, забезпечуючи відповідним інструментарієм. Одним із таких інструментів є місцеві ініціативи. Про них ми і поговоримо в нашій статті і не лише…
 •   Затверджено Типове положення про архівний відділ міської ради Наказом Міністерства юстиції України від 16.06.16 р. № 1693/51 затверджено Типове положення про архівний відділ міської ради2. Наказ видано на виконання Закону України від 24.12.93 р. № 3814-XII «Про Національний архівний фонд та архівні установи» та п.п. 27 п. 4 Положення про Державну архівну службу України, затвердженого постановою КМУ від 21.10.15 р. № 870. Розглянемо новий документ, на підставі якого міські ради повинні будуть привести положення про свої архівні відділи у відповідність до Типового положення.
 •   «Корупційні» конфлікти: хто в раді «крайній»? (частина 1) Хто пропрацював у місцевій раді бодай кілька місяців, обов’язково має знати, наскільки складним та закрученим є законодавство, що регламентує питання врегулювання конфлікту інтересів1 у органах місцевого самоврядування. Водночас, не усі знають, як правильно це робити, що призводить до помилок у практичній діяльності. Тож давайте разом розберемо по реченнях приписи відповідних законів і підзаконних актів та спробуємо скласти кілька документів, які будуть визначати порядок врегулювання конфлікту інтересів у місцевій раді.
 •   Без вини винуваті... (історія друга) У попередньому номері ми вже висвітлювати деякі факти «взаємодії» органів прокуратури із системою місцевого самоврядування. Не завжди, на жаль, ця взаємодія лежить у правовій площині. Після тієї публікації ми одержали ще кілька листів (у тому числі колективних від рад цілих районів!) з копіями документів, які підтверджують, що випадки такої «взаємодії» є непоодинокими. Змушені продовжити сумну практику аналізу цих випадків та сподіваємося, що ці поки що знеособлені історії стимулюватимуть представників держави хоч зрідка здмухувати пил зі своїх правознавчих дипломів та згадувати слова присяги, яку вони давали, вступаючи на службу...
 •   Позиція ВГСУ щодо участі прокурорів у господарських справах 14.07.16 р. було внесено зміни у постанову Пленуму Вищого господарського суду України1 від 23.03.12 р. № 7 «Про деякі питання участі прокурора у розгляді справ, підвідомчих господарським судам»2. Оскільки органам місцевого самоврядування нерідко доводиться як взаємодіяти, так і опонувати прокурорам у господарських справах, пропоную разом проаналізувати новації.
 •   Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку 13.06.16 р. наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 150 затверджено Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку1, який визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та співвласники якого не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком.
 •   Завітайте на фестиваль «Схід-Рок» до Тростянця Чи багато ви, шановні читачі, знаєте про цікаві заходи, що проводяться в українських містах та селах під патронатом місцевих рад чи за ініціативи громадських організацій, активних громадян та їх об’єднань? Гадаємо, як і ми — не дуже… Адже кожен із вас живе своїм життям, життям своєї громади і іноді гадки не має, що відбувається у сусідів. А даремно, адже іноді не потрібно їхати у далекі «закордони», аби прийняти участь у костюмованому лицарському двобої, сплавитися на байдарці по річці, помилуватися природою, поспівати пісень. Цією публікацією ми хочемо запросити вас розміщувати на сторінках нашої газети інформацію про заходи, які планується проводити у ваших громадах, аби жителі інших громад могли відвідати їх. Сподіваємося, ви підтримаєте нашу ідею і вже у наступному номері колеги з усієї України дізнаються про заплановані вами заходи і завітають у гості. Для прикладу запросимо вас на рок-фестиваль у Сумську область!
 •   Prozorro — електронна система публічних закупівель, яка прийшла на зміну паперовим держтендерам До недавнього часу в Україні працювала нормативно-правова та інституційна база, що регулювала «паперові» процедури державних закупівель. Однак, як свідчить практика, формальна відповідність українського законодавства не гарантувала прозорих, ефективних і справедливих процедур закупівель, а також не сприяла вирішенню найголовнішої проблеми у сфері державних закупівель — викоріненню системної корупції. У зв’язку з цим нашою державою був взятий курс на реформування державних закупівель шляхом запровадження, в тому числі, системи електронних торгів.
  Нагадаємо, що повний перехід на електронний формат державних закупівель було затверджено Законом України від 25.12.2015 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі». Це системний документ, який закріплює правові засади реформи сфери державних закупівель — нові правила гри, які дозволять знизити корупційні ризики до мінімуму. Ключові положення означеного Закону були сформульовані на базі результатів роботи пілоту електронної системи державних закупівель Prozorro. Власне, про неї та інші питання, які пов’язані з її використанням, і піде мова в нашому матеріалі.
 •   Публічні електронні закупівлі в Україні — приклад реформ для світу З 1 серпня вже всі державні замовники в Україні мають проводити електронні публічні торги. Закуповуватимуть через єдину електронну систему закупівель ProZorro. Звісно, окрема категорія замовників до цього часу вже встигла випробувати е-торги на собі з 1 квітня цього року. Де в чому стало легше працювати закупівельникам, але й першопрохідці встигли трохи «набити ґулі» при вирішенні тих чи інших питань, реалізуючи закупівельні новації. Та з часом приходить практичний досвід. Тож сьогодні ми узагальнимо те нове, у вирій якого зануряться замовники-бюджетники вже через декілька днів. Проаналізуємо закупівельні зміни та нові нормативно-правові акти з урахуванням уже кількамісячного їх застосування на практиці іншими замовниками.
 •   Щодо системи електронного декларування
 •   Щодо категорій деяких посад в ОМС
 •   Щодо порядку стажування в ОМС
  Новини  
 
  Нове на форумі  
 
 Вхід в систему  Сесію завершено Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися. Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Будь ласка, представтесь!
Заповніть це поле
или увійдіть / зареєструйтесь
 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi