(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
  Для бюджетних організацій
Місцеве самоврядування
Друкована версія + електронна версія 75.00 грн. на місяць Передплатити
Електронна версія 65.00 грн. на місяць Передплатити
Комплект «Местное самоуправление» и «Бюджетная бухгалтерия» від 154.00 грн. на місяць Детальніше
Комплект «Місцеве самоврядування» та «Бюджетна бухгалтерія» від 154.00 грн. на місяць Детальніше
Фото Місцеве самоврядування  
 • Про видання
 • Про редакцію
 • Акції
 • Відгуки (5)
 • У свіжому номері

У кожному номері газети ви знайдете:

 • аналіз змін законодавства та практики його застосування в діяльності органів місцевого самоврядування;
 • консультації з питань земельного, господарського, цивільного, адміністративного, кримінального, трудового права;
 • роз'яснення бюджетного процесу і рекомендації з управління майном і фінансами територіальних громад;
 • відповіді на запитання читачів;
 • інформацію про успішний досвід реалізації різних проектів і програм місцевого і регіонального значення.

Газета «Місцеве самоврядування» сприяє злагодженій взаємодії місцевих рад з органами виконавчої влади, правоохоронними та контролюючими органами, надає можливість знайомитися з досвідом роботи колег з різних регіонів України.

Автори публікацій — юристи, економісти, фінансисти, бухгалтери, які мають практичний досвід.

Постійні консультанти видання — керівники і фахівці органів місцевого самоврядування, органів державної виконавчої влади всіх рівнів.

Розповсюджується по всій території України.

Аудиторія газети: керівники та фахівці органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, керівники комунальних підприємств, установ і організацій.

Періодичність виходу — 1 раз на місяць.

Тираж — 5300 екз.

Формат — А4, кольорова обкладинка.

Обсяг — 80 сторінок.

Мова видання — українська.

Передплатний індекс: укр.— 37926.

Вартість поштової передплати: 90 грн/міс

МС :: Главред Федченко Л.А.

У редакції газети «Місцеве самоврядування» працюють фахівці (юристи і економісти) з досвідом роботи в органах місцевого самоврядування.

 • Шеф-редактор В. Козіна.
 • Головний редактор Л. Федченко.

Консультантами видання є керівники та провідні фахівці органів державної влади та органів місцевого самоврядування всіх рівнів в області бюджетного, земельного, трудового законодавства, господарського, цивільного, кримінального права.

Редакційна колегія:

 • Чернов С. І. — голова Харківської обласної ради, Президент Української асоціації обласних та районних рад, кандидат наук державного управління;
 • Пітцик М. В. — Віце-президент Асоціації міст України, виконавчий директор асоціації;
 • Панасюк Ф.Т. — заступник керівника Виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад зі зв'язків з урядовими установами;
 • Гарнець О.М. — керівник Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO
 • Тітов М.І. — Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, кандидат юридичних наук, доцент;
 • Таукешева Т. Д. — президент асоціації фінансистів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук, доцент;
 • Серьогіна С. Г. — завідувач сектором НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Академії правових наук України, кандидат юридичних наук, доцент.
Лисак Тетяна Миколаївна
Дякую вам за чудове видання та плідну працю! Я передплачую газету «Місцеве Самоврядування» з самого початку її виходу у світ. Можу сказати, що це видання — найперший помічник у моїй роботі. Справа в тому, що у маленьких радах немає свого юридичного відділу і саме “Місцеве самоврядування”є нашим професійним юридичним консультантом. Також в газеті зрозуміло висвітлюються питання земельної власності,бюджетних коштів та боротьби з корупцією. Дякую вам за чудове видання та плідну працю! Голова Скрипаївської сільської ради Лисак Тетяна Миколаївна Харківська обл., Зміївський р-н, с.Скрипаї
Пилипенко Олена
Справжній порадник та помічник Газета "Місцеве самоврядування" справжній порадник та помічник посадової особи місцевого самоврядування. Питання та теми, що висвітлюються на сторінках газети - це сьогодення в роботі місцевих рад, де часто бракує окремих фахівців. Поради, роз'яснення та консультації авторитетних спеціалістів є завжди актуальними та зрозумілими. Ознайомлення зі змінами в законодавстві, з досвідом роботи інших рад є вкрай необхідним та вчасним. Справжня професійна газета! Дякую колективу редакції і бажаю подальших успіхів в творчій роботі! Пилипенко Олена, заступник голови Зміївської районної ради Харківської області
Дмитро
Електронна Гарне періодичне видання. Гарна онлайн підтримка. Було б ще гарніше якби передплатники мали змогу завантажити окремі статті, без звернення до онлайн консультантів, або отримувати екземпляр на електронну адресу. З повагою працівник IT відділу Кременчуцької міської ради.
Оксана
Отличная газета всем советую, очень много полезной информации для местных органов власти, большое спасибо, за роботу, коллектива редакции. В наше время очень мало действительно профессиональной литературы.
Андрій Приймак
Дуже класна газета. Дякую всьому колективу за якісні та професійні матеріали
 • Як зберегти те, що треба списати, або Про збереження комунального майна 20.04.16 р. Уряд своєю постановою № 301 визначив процедуру списання з балансу міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними підприємствами та органами місцевого самоврядування1 багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності. З одного боку, передача таких будинків до ОСББ допоможе ефективно утримувати багатоквартирні будинки та їх прибудинкові території. З іншого — позбавляє ОМС комунального майна, яке можна передати в оренду. Але з цієї ситуації є вихід, про який ми й будемо говорити у статті.
 •   Шкільний автобус: чи можна придбати? Приводом для написання статті стало наступне запитання від читача: «Як правильно провести співфінансування придбання шкільного автобуса між сільською та районною радою? Чули, що з місцевого бюджету треба виділити на це менше коштів, ніж передбачалось раніше? Чи це так? Чи може наша рада придбати автобус, чи його може придбати лише район?». Тож надаємо відповідь.
 •   Оренда комунального майна: проблемні питання До редакції та на Форум на порталі «Бухгалтер» від читачів надходить безліч запитань щодо оренди комунального майна, зокрема щодо індексації орендної плати та самої процедури передачі в оренду комунального майна. Тож у цій статті розглянемо найбільш складні питання, які турбують органи місцевого самоврядування1 у поточному році.
 •   Актуальне запитання. Про витрати на навчання Для стимулювання роботи у сільській місцевості сільська рада об’єднаної територіальної громади бажає виділити кошти місцевого бюджету на здобуття освіти медсестри, яка потім буде працювати у лікарні на території об’єднаної територіальної громади. Чи можливо це?
 •   Актуальне запитання. Про виплату грошової винагороди голові ОСББ Мешканці багатоквартирного будинку створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) та визначили голову правління ОСББ. Чи можна виплачувати йому заробітну плату за рішенням загальних зборів членів ОСББ, наприклад, як винагороду за працю?
 •   Актуальне запитання. Про проведення незалежної оцінки орендованого майна Наша селищна рада у 2011 році передала в оренду нежитлове приміщення. Договір оренди укладався строком на один рік та автоматично пролонгувався на той самий строк до поточного року. Нещодавно від орендаря надійшла заява з проханням провести незалежну оцінку цього майна, оскільки остання оцінка проводилась більш як три роки тому. Чи правомірні вимоги орендаря? Як діяти в цьому випадку? Чи можна за заявою орендаря проводити незалежну оцінку чи маємо чекати закінчення дії договору, доки його не пролонговано на наступний період?
 •   Актуальні запитання щодо застосування ПЦМ Місцеві ради, які мають відносини з Державним бюджетом, під час розроблення проектів місцевих бюджетів на наступний рік обов’язково мають застосовувати програмно-цільовий метод. У зв’язку з цим виникає велика кількість запитань. Ми зібрали найактуальніші з них і підготували відповіді.
 •   Щодо застосування законодавства у сфері закупівель Витяг із листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 01.07.16 р. № 3302-06/19552-07
 •   Щодо складення, подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 2016 році (ч. 1) ПЕРЕДМОВА
  За «доброю» традицією після кількох відтермінувань та гучних скандалів дуже важливий для нашої держави процес було запущено. Отже, система електронного декларування почала діяти з 1 вересня, а відповідно, у осіб, які мають вперше подати «антикорупційну» декларацію у 2016 році, є 60 днів для складення та подання декларацій за 2015 рік за новою формою (див. Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.16 р. № 2, зі змінами від 18.08.16 р.).
  Слід одразу відзначити, що НАЗК добре зробило свою роботу у частині методичної допомоги та надання роз’яснень — і у період масового декларування ми вступаємо із цілою низкою досить чітких та грамотних документів, які надають відповіді на значну частину запитань, що можуть виникнути у людини під час заповнення декларації. І вперше за багато років такі громіздкі за обсягом документи (бо запитань під час заповнення декларації дійсно виникає чимало) написані дуже простою та доступною мовою, яка буде добре зрозуміла навіть людям без профільної освіти.
  Завдання цієї статті — у першому наближенні ознайомити читачів із ключовими моментами здійснення електронного декларування та звернути увагу на певні новації, з якими ви не стикалися, заповнюючи декларації у паперовому вигляді.
 •   Щодо складення, подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 2016 році (ч. 2)
 •   Розробляємо Регламент виконавчого комітету У попередньому номері газети1 ми розглядали питання розробки Регламенту виконавчого комітету ради2 і дійшли висновку, що хоча необхідність його розробки законодавством не вимагається, але наявність такого документа значно упорядковує роботу виконавчого комітету та сприяє злагодженню дій всій зацікавлених осіб. Тож, як і обіцяли, розробили для вас примірний зразок Регламенту виконавчого комітету сільської (селищної) ради, який ви зможете використати у своїй роботі.
 •   Реєстрація місця проживання: оформлюємо адмінпорушення В одному з номерів нашого видання1 ми рекомендували вам на випадок виявлення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 197 та 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення2, розробити та затвердити локальний документ, який би визначав порядок оформлення, розгляду та обліку матеріалів про такі порушення. Нашою редакцією був здійснений аналіз рішень органів місцевого самоврядування3, якими затверджені відповідні інструкції. В результаті виявилося, що їх положення дещо різняться в принципово важливих моментах, які полягають у правильному застосуванні правових норм. Тому ми вирішили поділитися з нашими читачами таким собі «примірним» документом (інструкцією), який ми склали спираючись на вже затверджені вами інструкції, але додатково опрацювавши кожне положення на його відповідність вимогам чинного законодавства. Рекомендуємо вам ознайомитись з ним та звірити власні інструкції. Можливо, ви віднайдете певні «ляпи», які не запізно буде виправити.
  Новини  
 
  Нове на форумі  
 
 Вхід в систему  Сесію завершено Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Будь ласка, представтесь!
Заповніть це поле
или увійдіть / зареєструйтесь
 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi