Податки та бухгалтерський облік, жовтень, 2014/№ 81

 • Перелік основних документів, використаних у тематичному номері
  Шановні читачі!

  Багато запитань, що надходять до реакції, так чи інакше пов’язані із заповненням податкових накладних. І це цілком зрозуміло.

  По-перше, правила їх складання часто змінюються (тільки за період дії ПКУ Порядок складання ПН переписувався тричі).

  По-друге, самі податківці часто змінюють ними ж вигадану методику заповнення того чи іншого реквізиту цього документа.

  По-третє, — і це, мабуть, найголовніше, — прискіпування перевіряючих не знають меж. Запитання може виникнути з будь-якого приводу, починаючи від того, як у «шапці» зазначено дату наказу, який затвердив форму ПН, та закінчуючи складними правилами заповнення номенклатури і коду УКТЗЕД у разі постачань товарів з імпортних комплектуючих.

  Як бачимо, запитань більше ніж досить. І відповіді на них умістити в обсяг одного номера важко. Саме тому ми вирішили розподілити їх на два тематичні випуски. Перший ви тримаєте в руках, а другий отримаєте в наступний четвер. У сьогоднішньому номері ми обговоримо основні правила виписування податкової накладної, докладно розглянемо заповнення кожного реквізиту, а також приділимо увагу реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. У наступному номері читайте про складання розрахунку коригування, специфічні ситуації, пов’язані зі складанням ПН, і ті нововведення, які чекають на нас у найближчому майбутньому.
 • Хто, кому, коли та як (основні правила складання податкової накладної) Так уже складено законодавство, що уважно аналізувати потрібно кожне слово, кожну літеру. Найтривіальніші ситуації, з якими ми стикаємося щодня, тільки на перший погляд здаються нам простими. Насправді — крок убік, і перед нами з’являються питання, вирішити які не так уже й просто. При складанні податкових накладних таких питань безліч. Саме такі питання ми розглянемо в цій публікації. Не залишаться поза увагою і загальні питання оформлення податкових накладних.
 • Заповнення реквізитів заголовної частини податкової накладної Питання заповнення реквізитів податкової накладної ми не раз висвітлювали на сторінках нашої газети. Та все-таки ця тема, як і раніше, хвилює наших читачів. Сьогодні ми приділимо увагу всім без винятку реквізитам податкової накладної, розглянемо порядок їх заповнення у світлі останніх роз’яснень контролерів та проілюструємо все це на конкретних прикладах.
 • Заповнення реквізитів табличної частини податкової накладної У попередній статті ми описали особливості заповнення реквізитів податкової накладної з її заголовної частини. Продовжимо розглядати цю тему та перейдемо до найбільш змістовної частини податкової накладної — до таблиці, а також не забудемо про підпис та печатку.
 • Реєстрація податкових накладних у ЄРПН У ПДВ-обліку є чимало засобів штучно зменшити податковий кредит. Одним із класичних інструментів цього «стратегічного» для податківців завдання є реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі. Якою є процедура цієї реєстрації, які накладні потрібно реєструвати, у які строки це потрібно робити і що робити, якщо накладну не зареєстровано? На ці запитання ми відповідаємо просто зараз у цій статті.
Перейти до номеру
 • № 87
 • № 86
 • № 85
 • № 84
 • № 83
 • № 82
 • № 80
 • № 79
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить