№71

Податки та бухгалтерський облік, вересень, 2015/№ 71 Інші номери журналу ›
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 • Не хочу одружуватися, хочу вчитися! (організовуємо навчання працівників) Чергове 1 вересня позаду. Скільки ж років минуло відтоді, як нам самим у цей час доводилося збиратися на заняття до школи чи вишу! Буває, згадуєш ці днинки і… мимоволі здригаєшся (а декого потім ще й кошмари переслідують). Тільки ось для багатьох навчання не закінчується і після цього: друга вища, підвищення кваліфікації тощо. Причому дуже часто такі заходи організовують і фінансують роботодавці. Про організацію такого навчання і його види ви дізнаєтеся тут, про інші питання — у наступних статтях номера.
 • Чи обов’язково вам навчати працівників? Якщо вчитися не хоче працівник, наслідки більш-менш зрозумілі — їх ви побачили в попередній статті. Але зовсім інша справа, якщо організовувати таке навчання не хоче сам роботодавець (тим більше, що через діяльність йому це може бути і не потрібно). Чи може хтось вимагати від нього цього або, що цікавіше, притягнути до відповідальності за непроведення навчання? Відповіді на ці запитання знайдете в нашій статті.
 • Навчаємо працівників і непрацівників Учення — світло, а невчення… це застарілі технології, «малопродуктивні» методики, відсутність прогресу. Більше того — інколи без спеціальної «корочки» просто не обійтися: от належить мати у штаті фахівця з відповідною освітою і все тут! Саме тому мудрі роботодавці навіть у «смутні часи» прагнуть всіляко сприяти навчанню кадрів. Зокрема, беруть на себе «навчальні» витрати. Які тонкощі щодо навчання працівників (та й непрацівників також) потрібно знати? Розпочинаємо вивчення питання.
 • Звільняюся, звільняюся… Які можуть бути іграшки?! Життя — штука не тільки складна, а й погано прогнозована. Частенько те, що ще вчора здавалося здійсненим на 100 %, сьогодні переходить у розряд «усе пішло не так». Ось оплатили працівнику навчання у ВНЗ, домовилися, що він після закінчення навчання та здобуття спеціальності відпрацює 3 роки на підприємстві, а працівник узяв і приніс заяву на звільнення. Або роботодавець вирішив згорнути виробництво і під скорочення потрапив новонавчений працівник, так і не відпрацювавши обов’язкові 3 роки. Чим у податковому плані загрожує така ситуація працівнику? Розбираємося!
 • Підвищення кваліфікації працівника Який роботодавець відмовиться від працелюбного, кваліфікованого працівника, який належним чином виконує свої посадові обов’язки? Тільки той, якому байдужа доля його бізнесу. Але кваліфікація швидко не тільки «наживається», а й втрачається. Адже технології не стоять на місці. А отже її потрібно підтримувати, наприклад, за допомогою курсів підвищення кваліфікації. Як документально оформити направлення працівника на курси підвищення кваліфікації? Чи буде їх вартість оподатковуваним доходом працівника? Цікаві запитання, чи не так? А відповіді на них ви знайдете в цій статті.
 • Як «намалюються» в обліку семінари і тренінги Короткострокове навчання персоналу давно стало не просто додатковим бонусом для окремих співробітників, а необхідною інтелектуальною «начинкою». Якщо ваше підприємство йде в ногу з часом, то такі заходи співробітники відвідують регулярно. А ось бухгалтера цікавить, які наслідки будуть в обліку? Про це розповімо в цій статті.
 • Стажуємо молодь «Молодим скрізь у нас дорога…» Воно, звісно, так… доки на підприємстві не з’являється практикант. У такому разі «підростаюче покоління», як правило, усім заважає і особливої радості своєю присутністю не викликає. Але! Стажування і виробнича практика — різні речі! Хто може стажуватися? Який порядок стажування? Як оплатити працю стажера? Ми відповімо на всі запитання.
 • Податкова знижка на навчання: подбайте вже зараз Добре, якщо ваше навчання або навчання вашої дитини оплатить роботодавець (нинішній або потенційний). Але, на жаль, останнім часом усе більше доводиться розраховувати на свої сили. А чи знаєте ви, що особам, які самостійно оплатили своє навчання, ПКУ надає можливість зменшити суму оподатковуваного доходу «навчальних» витрат? Проте, щоб скористатися нею, потрібно мати на руках правильно оформлений набір документів. Що це за документи? Про них, а також про інші нюанси податкової знижки на навчання, ми з вами поговоримо в цій статті.
 • Надаємо працівнику навчальну відпустку Великий плюс, якщо ваш працівник навчається в навчальному закладі. Потяг до знань працівників заохочує і трудове законодавство. Яким чином? Зобов’язує роботодавців створювати їм необхідні умови для поєднання роботи та навчання (ст. 202 КЗпП). Одна з форм такого піклування — оплачувані додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, про що й поговоримо далі.
 • Чи то хворію, чи то кваліфікацію підвищую... Підприємство уклало з навчальною установою договір про надання послуг з підвищення кваліфікації працівника. Відповідно до цього договору працівник, для якого це місце роботи є основним, повинен був розпочати навчання з 7 вересня 2015 року, проте 31 серпня він захворів. Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, що свідчить про хворобу такого працівника, якщо він був закритий у період проходження підвищення кваліфікації?
 • Наказ ДФСУ від 6 квітня 2015 року № 247 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо включення до податкової знижки за звітний рік сум витрат, понесених у минулому році на оплату вартості навчання за місяці звітного року» (витяг)
 • Узагальнююча податкова консультація щодо включення до податкової знижки за звітний рік сум витрат, понесених у минулому році на оплату вартості навчання за місяці звітного року, затверджено наказом ДФСУ від 6 квітня 2015 року № 247
 • Загальну вартість навчання розподіляють за роками та місяцями Чи підлягає обкладенню ПДФО сума, сплачена суб’єктом господарювання за навчання фізособи — найманого працівника одним платежем у поточному році за весь період навчання, який дорівнює декільком рокам?
 • Звільнення до закінчення трирічного строку відпрацювання з ініціативи роботодавця: доходу немає Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума, сплачена працедавцем за навчання найманої фізособи, що звільняється протягом такого навчання за ініціативою працедавця (скорочення)?
 • Плата за навчання дитини: вік є перешкодою для знижки Чи має право на податкову знижку один з батьків, що сплачує кошти за навчання дитини, якій більше 23 років та яка не працює, якщо в квитанціях зазначені дані дитини?
 • Чим запам’ятався серпень
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі