(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, серпень, 2016/№ 67-68

 • Робоче місце інваліда: усе, що потрібно знати За оцінками ООН, чи не кожна десята людина на планеті є інвалідом. Але весь цивілізований світ уже давно зрозумів, що такі люди для держави — не баласт, а ресурс. Достатньо хоча б трішки допомогти їм інтегруватися в суспільство, наприклад, створити для них спеціальні робочі місця, — і ефект гарантований. Цікаво, що є робочим місцем інваліда? Яким вимогам воно повинне відповідати? Чи можна при його створенні розраховувати на підтримку держави? Давайте, друзі, знайдемо відповіді на ці запитання разом.
 •   «Звідки виглядати, де тебе знайти?»: шукаємо працівника-інваліда Із попередньої статті (див. с. 5) ви вже знаєте, що працевлаштування інвалідів у межах установленого нормативу робочих місць — обов’язок роботодавця. Але чи повинен він самостійно шукати таких працівників, чи, може, йому достатньо оголосити відкрито про наявність вакантних «інвалідних» місць, та й по всьому? Давайте розбиратися у цьому важливому питанні разом!
 •   Беремо на роботу інваліда Людям з обмеженими можливостями в Україні законодавство гарантує ті самі соціально-економічні, політичні, особисті права та свободи, що й усім іншим громадянам. Серед таких прав і право працювати на підприємствах, в установах, організаціях. Вам цікаво знати, як правильно оформити трудові відносини з таким особливим працівником? Яких гарантій та пільг щодо нього потрібно дотримуватися? Тоді ця стаття — для вас, дорогі друзі!
 •   Відпустки та соцвиплати для працівника-інваліда Працівників-інвалідів відносять до однієї із соціально незахищених верств населення. Кому, як не їм, потрібно більше часу на відпочинок і лікування. Це враховано на законодавчому рівні. Дивіться самі.
 •   Оплачуємо працю працівника-інваліда: особливості оподаткування Ми з вами вже встигли поговорити про те, як створити робоче місце інваліда, які гарантії в частині прийняття/звільнення, режиму роботи встановлені чинним законодавством для такої особливої категорії працівників. Обговорили навіть відпускні та соцпільги! Час переходити до оподаткування трудових виплат, нарахованих працівникам-інвалідам. Чи є тут особливості? З’ясовуємо!
 •   Працівнику установили/зняли інвалідність Працівникові встановили або зняли інвалідність. Як оподатковувати виплати, нараховані йому в місяці зміни статусу «звичайний працівник — працівник-інвалід»? Як розрахувати кількість днів щорічної відпустки за такий «перехідний» робочий рік? Як оплачувати принесений ним лікарняний, у якому зазначено про встановлення інвалідності? Правда, цікаві запитання? Відповіді на них ви знайдете в цій статті.
 •   Підприємець-інвалід: чи є нюанси? Не можна перестати захоплюватися людьми, які, маючи інвалідність, продовжують вести активний спосіб життя. При цьому деякі з них і себе роботою забезпечують, і для інших робочі місця створюють. Чи допомагає їм у цій нелегкій справі держава? Запитання дискусійне. Ми ж оперуватимемо фактами. Давайте з вами розглянемо, які пільги у сфері оподаткування мають підприємці.
 •   Не виконали норматив? Нарікайте на себе Оплата за працю — основне джерело доходу і власне практично єдиний засіб для існування більшості громадян. Не всякий здоровий трудівник може похвалитися наявністю оплачуваної роботи. Що вже казати про людей з інвалідністю? Так, держава гарантує їм право на працю нарівні з іншими працездатними особами. Більше того, воно сприяє працевлаштуванню шляхом установлення нормативу робочих місць, які мають бути зайняті інвалідами. А якщо підприємство не виконає норматив? Тоді його очікує «покарання гривнею». У якій сумі? Зараз розповімо.
 •   ПДВ-пільга для підприємств інвалідів Організації інвалідів можуть створювати підприємства інвалідів. Такі підприємства соціально захищені державою: згідно зі ст. 141 Закону № 875 вони мають право на пільги зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). Серед пільг для підприємств інвалідів передбачено пільгу і в частині сплати ПДВ. Про те, як правильно підприємству інвалідів скористатися пільгою з ПДВ, і поговоримо в цій статті.
 •   Прибуткова пільга для підприємств інвалідів Наступна пільга, якою можуть скористатися підприємства інвалідів (тобто ті, що створені організаціями інвалідів і перебувають у їх власності), — пільга з податку на прибуток. Про те, як правильно її застосувати, які операції пільгувати, а також як розрахувати цю пільгу в декларації з податку на прибуток, і поговоримо у статті.
 •   «Пільговий» Звіт у підприємств інвалідів Підприємства інвалідів, які отримали пільги від держави, неодмінно потрапляють у податківців під пільговий контроль. Про те, як повинні відзвітувати перед податківцями підприємства інвалідів за користування пільгами, зараз і поговоримо.
 •   «Інвалідний» норматив: «готуй сани влітку, а воза — взимку» Приводом для написання цієї статті стало таке запитання нашого читача: у серпні 2016 року кількість штатних працівників збільшилася до 8 осіб. Чи потрібно підприємству реєструватися у Фонді інвалідів і подавати за підсумками 2016 року Звіт про працевлаштування інвалідів? Відповідь на це запитання ви знайдете в цій статті.
 •   Виконуємо «інвалідний» норматив за себе та за філії У нашого підприємства є декілька філій. Кількість працівників у них варіюється від 8 до 12 осіб. Чи обов’язково працевлаштовувати по одному інваліду до кожної філії? (м. Київ)
 •   Студенти та інваліди-пенсіонери: чи включати їх до розрахунку «інвалідного» нормативу? На нашому підприємстві працюють студент денної форми навчання (на умовах неповного робочого дня), а також інвалід, який досяг пенсійного віку. Чи враховувати цих працівників при розрахунку «інвалідного» нормативу, якщо підприємство для них — основне місце роботи? (м. Херсон)
 •   Послуги оренди: чи є ПДВ-пільга? Наша фірма є підприємством організації інвалідів. При провадженні своєї діяльності ми користуємося пільгою з ПДВ, передбаченою п. 197.6 ПКУ. Чи можна спираючись на цю пільгову норму не обкладати ПДВ платежі за передане нами в оренду приміщення? (м. Київ)
 •   «Майнові» пільги для підприємств інвалідів Які пільги з податку на майно передбачені для підприємств громадських організацій інвалідів? (м. Горішні Плавні)
 •   Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 •   Затверджено зміни до «прибуткової» декларації Мінфін наказом від 08.07.2016 р. № 585 вніс зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897. Документ перед- бачає внести до декларації з податку на прибуток, зокрема, наступні зміни.
 •   НБУ про 120-денний строк розрахунків у ЗЕД Нагадаємо, що постановою Правління Нацбанку від 28.07.2016 р. № 361 було збільшено граничний термін для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 до 120 днів. У зв’язку із цим виникло питання: чи поширюється новий граничний термін на операції, за якими на дату прийняття даної постанови не закінчився 90-денний термін?
 •   Оплата імпорту послуг без акта цінової експертизи Держзовнішінформу Правління НБУ постановою від 18.08.2016 р. № 372 скасувало вимогу щодо надання акта цінової експертизи Державного інформаційноаналітичного центру для здійснення резидентами оплати імпорту послуг.
 •   Є норми тривалості робочого часу на 2017 рік Мінсоцполітики у листі від 05.08.2016 р. № 11535/0/14-16/13 оприлюднив норми тривалості робочого часу на 2017 рік.
Перейти до номеру
 • № 69
 • № 66
 • № 65
 • № 64
 • № 63
 • № 62
 • № 61
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.