Податки та бухгалтерський облік, грудень, 2016/№ 97

 • ПДВ плати з усього, а «роздрібний» акциз — за свій рахунок! Лист ДФСУ від 20.10.2016 р. № 22705/6/99-99-15-03-02-15
 • Як ФОП на ЄП отримати в податковій довідку про доходи За матеріалами категорії 107.08 Бази знань*
 • Пивом можна торгувати в кіосках: ДФСУ дає задній хід За матеріалами категорії 115.06 Бази знань*
 • Новостворені підприємства: перші кроки Новозареєстроване підприємство — як чистий аркуш. Його бухгалтерська доля ще не написана. Якою вона буде? Багато в чому це залежить від першого бухгалтера. Адже саме він запускає та налагоджує механізм взаємодії новачка з державою. Що ж саме потрібно зробити? У цьому допоможе розібратися наша сьогоднішня стаття.
 • Замінюємо батареї опалення: як облікувати? Створити комфортний мікроклімат у приміщенні без правильно підібраних батарей (радіаторів) опалення неможливо. Причому потрібно дотримати «золоту середину»: щоб і не замерзнути взимку і не знемагати від надмірної спеки. Вирішили замінити старі батареї на нові? Чудово! Сучасний ринок надає широкий вибір радіаторів. А хочете знати, як відобразити таку операцію в податково-бухгалтерському обліку? Тоді читайте нашу статтю.
 • Військовий збір: усе, що ви хотіли знати Кажуть, немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Ось і військовий збір спочатку запроваджувався тимчасово — до завершення реформи Збройних Сил України. Але, на жаль, у реформуванні армії крапку наразі не поставлено. Тому держава продовжує справляти з наших співгромадян військовий збір і, судячи з усього, робитиме це ще й наступного року. Ну а оскільки «цей дощ надовго», давайте, друзі, знову простудіюємо порядок нарахування і сплати цього збору від А до Я. Приєднуйтеся!
 • Зміна номенклатури: як провести ПДВ-коригування? Буває, що на зміну одному товару поставляється інший. Така ситуація виникла і в нашого читача (продавця). Так, підприємство відвантажило покупцю товар, оформило податкову накладну (ПН). Але незабаром покупець його повернув, натомість попросивши товар іншої номенклатури. Оплату обіцяв перерахувати після отримання. У зв’язку з цим у підприємства виникло запитання: як у цьому випадку оформити ПДВ-коригування? Чи можна, скажімо, усі операції включити до одного розрахунку коригування (РК)? Чи необхідно виписати окрему ПН на другий товар, що поставляється?
 • У закордонне відрядження з КПК: про що слід пам’ятати Сьогодні поговоримо про нюанси, пов’язані з використанням корпоративної платіжної картки (КПК) у закордонному відрядженні. А приводом для цієї розмови став дзвінок нашого читача. Він озвучив таку ситуацію: відрядженому працівнику видали КПК із залишком 380 євро (добові). Після повернення з відрядження залишок коштів на КПК — 1 євро. Чи потрібно перераховувати цей залишок з картрахунку? Як остаточно розрахуватися з працівником? Розбираємося.
 • Придбали вживані колеса: як облікувати? Колеса — невід’ємна складова автомобіля. А тому перші «рідні» колеса автомобіля отримуються разом з ним і окремо в обліку не відображаються. Проте зношуються вони зазвичай швидше. Чому й виникає необхідність придбання нових (або «старих нових» — вживаних) коліс. Хоча, звичайно, купують їх і з іншої причини. Наприклад, з метою сезонної заміни, поліпшення якісних характеристик автомобіля, врешті-решт — «про запас». Від цього залежить порядок обліку таких окремо придбаних коліс. Як правильно їх облікувати? Якраз про це, на прохання одного з наших читачів, ми сьогодні й поговоримо.
 • Екоподаток за котли: ставимо крапку Надворі — лютий холод,
  Тепла давно нема.
  Заліз в копичку зайчик
  І солодко дріма.
  В. Кленс, «Гостює в нас зима»
  Не спиться лише бухгалтеру. І вдень, і вночі він, бідолашний, ламає голову, як йому розрахувати екологічний податок за опалювальний котел, що зігріває його колег. А бухгалтера навпаки лихоманить… Заспокойтеся, шановний! Бо у нас є те, чого так довго вам не вистачало: офіційне Пояснення щодо розрахунку обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення в Україні (далі — Пояснення). Тож мерщій хапайтесь за олівець і занотовуйте за нами, що вам слід робити.
 • Негрошовий дохід: оподатковуємо та відображаємо у формі № 1ДФ Підприємство планує оплатити за рахунок власних коштів проживання контрагентафізособи в готелі. Вартість проживання — 8000 грн. Чому дорівнюватиме база обкладення ПДФО та військовим збором у цьому випадку? Як відобразити таку виплату в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ?
 • Помилка в даті РК: як виправити? 31.10.2016 р. покупець повернув товар. Розрахунок коригування (РК) помилково датовано 03.11.2016 р. Підкажіть, як виправити помилку? Чи потрібно помилковий РК відображати в декларації?
 • ПН на передоплату при ритмічних постачаннях На початку місяця за договором з покупцем підприємство здійснило чотири відвантаження, на які 20 числа склало зведену податкову накладну (ПН). Після 20 числа від цього покупця надійшло 5 передоплат. Підкажіть, чи можна скласти зведену ПН на ці передоплати?
 • Помилкова ПДВ-пільга: виправляємо не зволікаючи Постачання оподатковуваного ПДВ товару ми помилково прийняли за пільгове: склали та зареєстрували в ЄРПН податкову накладну «Без ПДВ». Як виправити цю помилку і при цьому не позбавити покупця права на податковий кредит, якщо в договорі з покупцем ціна також зазначена без урахування ПДВ і доплачувати суму ПДВ покупець не має наміру?
 • Бухгалтерський тест за листопад У нашій справі головне — впевненість. Хочете бути впевнені, що всі знання з листопадових номерів «Податки та бухгалтерський облік» перекочували у Вашу голову і міцно в ній засіли? Пройдіть наш тест!
 • Додаток Д7 щомісяця не подають Податківці в БЗ 101.20 уточнили редакцію відповіді на запитання, які додатки необхідно подавати до контролюючого органу при заповненні рядків 4.1 або 4.2 декларації з ПДВ.
 • ПК без ПН: орієнтуємося на дату «авансового» Звіту Податківці у Базі знань (категорія 101.20) роз’яснили, яку дату зазначати в колонці 3 таблиці 2 розд. ІІ додатку 5 до декларації з ПДВ за документами, які надають право на формування податкового кредиту без отримання податкової накладної.
 • Декомунізаційні зміни — без адмінзбору Мін’юст у листі від 17.11.2016 р. № 40211/34053-0-33-16/8 підкреслив, що наразі не стягується адмінзбір за проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу чи фізичну особу — підприємця в зв’язку зі зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, спусків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» від 09.04.2015 р. № 317-VIII.
 • Підписано закон про спрощення експорту послуг Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг» від 03.11.2016 р. № 1724-VIII.
Перейти до номеру
 • № 104
 • № 103
 • № 102
 • № 101
 • № 100
 • № 99
 • № 98
 • № 96
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить