Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2016/№ 16

 • Експорт: бухгалтерський облік і податок на прибуток В умовах нестабільної економічної ситуації на внутрішньому ринку України все більше підприємств прагнуть переорієнтуватися на зовнішній ринок. Тому питання відображення в обліку експортних операцій стає все більш актуальним. Порядку відображення експорту в бухгалтерському і «податковоприбутковому» обліку присвячена ця стаття.
 • Експорт і ПДВ А тепер давайте розберемося, які ПДВ-наслідки чекають платників цього податку при здійсненні експортних операцій. При цьому на питаннях оподаткування послуг, наданих нерезиденту, зупинятися не будемо. У центрі уваги — експорт товарів, готової продукції, інших матеріальних активів (далі — товари).
 • Експорт і єдиний податок Як відомо, платники єдиного податку мають право здійснювати експортні операції нарівні з суб’єктами господарювання, які обрали загальну систему оподаткування. Для того, щоб правильно обкласти єдиним податком суму доходу за експортною операцією, необхідно знати відповіді на такі запитання: на яку дату і за яким курсом слід перераховувати дохід, отриманий в іноземній валюті? чи впливають курсові різниці на об’єкт обкладення єдиним податком? чи підлягає обкладенню єдиним податком дохід від продажу іноземної валюти? Відповідям на ці запитання і присвячена наша стаття (при цьому правила відображення експортної операції в бухгалтерському обліку зачіпати не будемо, з ними можна ознайомитися у статті на с. 4).
 • Імпорт: бухгалтерський облік і податок на прибуток Незважаючи на постійне зростання курсу, імпортні операції, як і раніше, «у тренді». А отже, суб’єктам господарювання, які вже здійснюють або тільки планують «імпортну» діяльність, так само потрібно знати, як правильно відобразити результати такої діяльності в обліку та які податкові наслідки їх очікують. Про це й поговоримо.
 • Імпорт і ПДВ При здійсненні імпортних операцій обов’язок сплатити ПДВ настає навіть для осіб, які не є зареєстрованими платниками цього податку. Давайте розберемося, які імпортні ПДВ-наслідки чекають як зареєстрованих, так і незареєстрованих платників податків. При цьому в рамках цієї статті зупинимося тільки на «товарно-імпортних» запитаннях.
 • Валюта ціни ≠ валюті платежу: подробиці бухобліку Ситуації, коли валюта ціни і валюта платежу за ЗЕД-контрактом — це «дві великі різниці», сьогодні не рідкість. Часто-густо трапляється, що сторони ЗЕД-договору встановлюють ціну товарів, наприклад, у доларах США, а оплачують їх у євро. Сьогодні ми разом з вами пошукаємо відповіді на основні запитання, що виникають у бухгалтера в такій ситуації: а чи законно взагалі використання різних валют ціни та платежу? Які умови потрібно передбачити у ЗЕД-контракті для того, щоб у підприємства-резидента не виникло проблем при знятті операції за таким договором з валютного контролю? І нарешті, які особливості відображення таких операцій у бухгалтерському обліку?
 • Міняємо наше шило на заморське мило, або Облік бартеру у ЗЕД Незважаючи на всі старання законодавців і контролерів, повністю викорінити бартерні операції між суб’єктами господарювання так і не вдалося (і сфера ЗЕД тут не виняток). Більше того, криза, що замаячила на горизонті, знову відроджує інтерес підприємців до негрошової форми розрахунків. Не могли пройти повз цієї теми й ми. Тому в сьогоднішній статті ми розповімо про правові нюанси укладення бартерних ЗЕД-договорів та облікові особливості таких операцій.
 • Повернення товару нерезиденту — чи застосовувати «198.5»? — Сьомо, шо ми, таки, маємо з гусака?
  — Вишкварки!
  (Старий єврейський анекдот)
  Не все в житті завжди складається гладко. Ось, наприклад, ситуація. Платник ПДВ отримав за контрактом з нерезидентом імпортний товар. Розмитнив його, сплативши всі необхідні імпортні побори, уключаючи «ввізний» ПДВ. Минає деякий час, і тут виявляється, що:
  — немає можливості збути товар;
  або
  — товар некондиційний/бракований («нерезу» надіслано рекламацію).
  І ось із відома нерезидента цей товар повертається туди, «звідки прийшов». ПДВшні наслідки таких поворотних операцій викликають певні запитання. Ось ми їх сьогодні і розглянемо.
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 • Відображення авансів у новій «прибутковій» декларації ДФСУ в листі від 12.02.2016 р. № 5009/7/99-99-19-02-01-17 роз’яснила, як визначати окремі показники нової декларації з податку на прибуток.
 • Переплата ЄСВ: можна повернути або зарахувати в рахунок майбутніх платежів Мінфін наказом від 16.01.2016 р. № 6 затвердив Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів.
 • Призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності у разі втрати лікарняного Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП на своєї сторінці в Інтернеті роз’яснила нюанси призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності у разі втрати листка непрацездатності.
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 15
 • № 14
 • № 13
 • № 12
 • № 11
 • № 10
 • № 9
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить