(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, березень, 2016/№ 18

 • Акцизний податок: що новенького? Як відомо, з 01.01.2016 р. у ПКУ сталися серйозні зміни в частині акцизного податку, а також з 01.03.2016 р. щодо такого підакцизного товару, як пальне, стартує спеціальна система електронного адміністрування (майже як з ПДВ). Давайте ж напередодні цього «веселого» старту розберемося в подробицях очікуваних новацій.
 •   «Роздрібний» акциз Акцизний податок ось уже більше року справляється з операцій роздрібної реалізації більшості підакцизних товарів, тому новації 2016 року язик не повернеться назвати революційними. Однак з 01.01.2016 р. серед таких товарів окремо стоїть пальне, виникли особливості його роздрібної реалізації (що посилюються з 01.03.2016 р.), а також непокоять пов’язані з цим нові (у вигляді запроваджуваної системи електронного адміністрування реалізованого пального) та старі проблеми, що загострилися. Обговоримо все це.
 •   «Роздрібний» акциз. Порахувати і відзвітувати Продовжуємо розмову про «роздрібний» акциз. Для цього акцизу передбачено особливий механізм розрахунку і звітування. У цій статті саме і розглянемо питання розрахунку «роздрібного» акцизу і заповнення декларації тими платниками, які з нього звітують.
 •   «Роздрібний» акциз і первинка Акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів справляється от уже більше року. І суб’єкти підприємництва, яким судилося опинитися у колі його платників, уже мають певний досвід документального супроводу подібних операцій. Проте з 01.01.2016 р. тих із них, хто реалізує вроздріб пальне (АЗС), зустріли серйозні новації (а з 01.03.2016 р. — ще серйозніші). А оскільки первинні документи — це основа будь-якого обліку, є сенс поговорити про особливості їх оформлення.
 •   Реєстрація платником акцизу на пальне У цій статті поговоримо про принципову новацію Закону № 909 — спеціальну реєстрацію платни­ком акцизного податку на пальне. Як реєструватися, за яких умов, у які строки і які наслідки будуть, якщо не зареєструватися, — на всі ці запитання разом будемо шукати відповіді у цій статті! Наразі відомо, що 24.02.2016 р. порядок зазначеної реєстрації було затверджено. Тож останні сумніви розвіялися: реєструватися доведеться!
 •   Електронне адміністрування реалізації пального У матеріалі, опублікованому в «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 5, с. 32, ми вже звертали вашу увагу на те, що Закон № 909 не тільки поповнив лави платників акцизного податку особами, які реалізують пальне, а й запровадив електронне адміністрування його реалізації. Що ж являє собою система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП)? Знайомимося ближче.
 •   Акцизна накладна Акцизна накладна, складена в електронній формі, — незамінний супутник системи електронного адміністрування реалізації пального. Що це за документ? Хто і коли його повинен складати? Як правильно його заповнити? Давайте розбиратися.
 •   Новий «принц бензоколонки», або Складаємо Акт про інвентаризацію пального Запровадження акцизних накладних і системи електронного адміністрування для реалізаторів пального спричинило чимало «підготовчих робіт». Одна із таких «робіт» — інвентаризація залишків пального на дату, коли стартує зазначена система. Як проводити таку інвентаризацію? Про це читайте прямо зараз!
 •   Бухакциз На минулий Новий рік депутати піднесли нам «подаруночок» у вигляді «роздрібного» акцизу, а на цей — у вигляді акцизу з оборотів з реалізації «лівого» пального («лівий» акциз), та ще й «удосконаливши» при цьому минулорічний «подаруночок». Продовжуючи розмову про ці «подаруночки», у запропонованому матеріалі ми розглянемо специфіку відображення в обліку операцій, пов’язаних з цими двома «оригінальними» видами акцизного податку: «роздрібним» і «лівим».
 •   Хто продасть талонів пачку... Той проблем дістане тачку! Поява минулого року «роздрібного» акцизу викликала шквал емоцій у продавців пального через АЗС і особливо в тих із них, хто здійснює відпуск пального за талонами. Зміни, що відбулися цього року, стосуються заміни адвалорної (відсоткової) ставки «роздрібно-пального» акцизу на «специфічно-єврову». Вони теж спричинили (і продовжують спричиняти) неприємні турботи «АЗСникам». До нас регулярно надходять запитання читачів з проханням розповісти про те, як зараз обкладається «роздрібним» акцизом відпуск пального за талонами, у тому числі з урахуванням цієї оновленої «євро-ставки» акцизу. Виконуємо ваше прохання.
 •   Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
Перейти до номеру
 • № 26
 • № 25
 • № 24
 • № 23
 • № 22
 • № 21
 • № 20
 • № 19
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.