№30

Податки та бухгалтерський облік, квітень, 2017/№ 30 Інші номери журналу ›
 • Декларація з ПДВ за березень/I квартал 2017 року: загальні моменти Сьогодні поговоримо про заповнення оновленої ПДВ-звітності (підкоригованої наказом Мінфіну від 23.02.2017 р. № 276). Її вперше потрібно подавати за березень/I квартал 2017 року. Ну а почнемо традиційно із загальних питань подання декларації: нагадаємо строки, способи подання, склад ПДВ-звітності, а також інші моменти. І, зрозуміло, розглянемо, що ж змінилося.
 • Вступна частина
 • Розділ I декларації з ПДВ
 • Розділ II декларації з ПДВ
 • Розділ III декларації з ПДВ
 • Додаток 1 (Д1) Цей додаток розшифровує проведені платником у звітному періоді коригування податкових зобов’язань (таблиця 1) і податкового кредиту (таблиця 2). Як і раніше, додаток Д1 заповнюється на підставі РК до ПН у розрізі контрагентів і умовних кодів ІПН (якщо коригуються ПН, складені платником «для себе»).
 • Додаток 2 (Д2) При заповненні рядка 21 декларації з ПДВ обов’язково подаємо додаток 2. У ньому здійснюємо розшифровку суми, що утворилася, перехідного від’ємного значення, яке в наступному звітному періоді відоб ражатимемо в рядку 16.1 наступної декларації. Для цього служить таблиця 1 додатка Д2.
 • Додаток 3 (Д3) Додаток Д3 заповнюють платники податків, які мають право і прийняли рішення заявити на отримання бюджетного відшкодування (БВ) з ПДВ. У такому разі обов’язково заповнюємо рядок 20.2 декларації з ПДВ і подаємо разом з нею два додатки: Д3 і Д4.
 • Додаток 4 (Д4) Якщо у вас сформувалося від’ємне значення, яке ви вирішили використати для БВ, а не «перетягувати» з періоду в період у декларації, або з’явилися зайві гроші на ПДВ-рахунку, або приймаєте регліміт від реорганізованого платника, то це додаток для вас. Розділити його можна умовно на три частини, орієнтуючись на цілі його надання.
 • Додаток 5 (Д5) Додаток Д5 зазнав незначних змін та більшою мірою вони стосуються сільгоспників, які внесені або претендують на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації згідно із Законом № 1877. Так, для них до таблиць 1 і 2 додано графи 4 і 5 (відповідно) для ідентифікації операцій, визначених ст. 16 Закону № 1877. У підсумкових рядках таблиць 1 і 2 винесено окремо загальну суму вищезазначених операцій за звітний період.
 • Додаток 6 (Д6) Цей додаток складається з двох таблиць. У таблиці 1 розшифровується поопераційно рядок 5 розділу I декларації. Тобто розкривається інформація про наявність у платника ПДВ: необ’єктних постачань ( ст. 196 ПКУ); необ’єктних постачань послуги нерезидентам (операції з постачання послуг нерезидентам, місце постачання яких визначене за межами митної території України); операцій, що пільгуються ( ст. 197, підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, міжнародні договори).
 • Додаток 7 (Д7) Сама форма додатка Д7 по суті не змінилася. Тому принципи його заповнення такі самі, як і раніше.
 • Додаток 8 (Д8) Згідно з п. 201.10 ПКУ платнику ПДВ надано право подати скаргу до контролюючого органу на недобросовісного контрагента, який порушив порядок складання податкових накладних (ПН) / розрахунку коригування (РК) і з вини якого він ризикує втратити податковий кредит. З метою реалізації такого права передбачено подання додатка Д8.
 • Додаток 9 (ДС9) Оновлення додатка 9 пов’язано із Законом № 1791, згідно з яким підрозд. 2 розд. XX ПКУ доповнено п. 51, а Закон № 1877 — розд. V (про новації запровадження ви знаєте з наших попередніх публікацій, див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 3, с. 10).
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі