Податки та бухгалтерський облік, грудень, 2017/№ 101

 • Важливо! Міняємо номенклатуру одним РК За матеріалами офіційного сайту ДФСУ*
 • Великі зміни в ПКУ: що рік Собаки нам готує?.. Як уже всім відомо, 7 грудня ВРУ в другому читанні був ухвалений «прогресивний» законопроект № 6776-д від 14.11.2017 р. Окрім тимчасової зупинки «божевільного» режиму блокування ПН (про що детально читайте на с. 7 цього номера), він покликаний привнести з наступного року ще і цілий ряд змін до сфери оподаткування. Про ці перспективи коротко сьогодні поговоримо. Ну а детальний аналіз, як завжди — після опублікування.
 • Скасування блокування ПН/РК . Тимчасова передишка Усупереч очікуванням, скасування блокування ПН/РК з’явилося не завдяки законопроекту № 7115, що вже набив оскому, а зовсім з іншого боку, та ще і в абсолютно іншому виді. Строго кажучи, прийнятий 07.12.2017 р. Закон (законопроект від 14.11.2017 р. № 6776-д, далі — Закон) пропонує зовсім не тестовий режим, а саме тимчасову відміну блокування ПН/РК. Аналіз ухваленого законопроекту — справа невдячна, аж надто багато невідомих у вирішуваних рівняннях. Тому заздалегідь обмовимося: аналіз робимо на підставі проекту до другого читання, плюс не виключено, що держоргани тлумачитимуть нововведення по-іншому. Отже, пропонуємо свій погляд на зміни.
 • Об’єкт не потрапив до перехідних податкових ОЗ: як бути? У статті проаналізуємо конкретну ситуацію нашого читача. На балансі підприємства обліковується будівля (житловий фонд), введена в експлуатацію до 01.01.2015 р. Вона належить до інвестиційної нерухомості (здана в оренду), але в податковому обліку не амортизувалася ні до 2015 року, ні після. З IV кварталу 2017 року вирішили почати нараховувати податкову амортизацію будівлі — у бухобліку оцінена за первісною вартістю. Як правильно вчинити? Чи можна взагалі відновити податкову амортизацію? Як визначити її балансову вартість і строк корисного використання на 1 жовтня 2017 року для податковоприбуткового обліку?
 • Безкоштовна порука: фантом чи послуга? Підприємство, яке працює на загальній системі оподаткування, оформило кредит у банку. Поручителем за цим договором підписалося інше підприємство, яке так само працює на загальній системі. Плата за поруку договором поруки не передбачена. Проте і поручитель, і боржник дуже стурбовані: чи вплине безкоштовність поруки на їх податковий/бухгалтерський облік.
 • Індексуємо зарплату за січень 2018 року Індексацію заробітної плати повинні проводити усі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року запрацювали нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшили поріг індексації до 103 % (подробиці див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22; 2017, № 7, с. 35).
 • Доходи за 2003 — 2017 рр. виплачені в грудні 2017 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати у разі погашення боргів у листопаді 2017 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 93, с. 44. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2003 — 2017 роках, якщо вони виплачуються в грудні 2017 року.
 • Алгоритм проведення річного перерахунку з ПДФО Який алгоритм проведення обов’язкового річного перерахунку з ПДФО? Як результат перерахунку відобразити в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ?
 • Квартальна премія і відрядження Як розрахувати середньоденну зарплату для оплати періоду відрядження, якщо в розрахунковому періоді були нараховані квартальна премія і оплата попереднього відрядження? Чи бере участь в розрахунку «відрядної» середньоденної зарплати винагорода за підсумками роботи за рік, якщо вона нарахована в поточному році за попередній рік, але в місяці, який не входить у розрахунковий період?
 • Техніка осмислення досвіду Попереду Новий рік, отже настав час розібратися, чого кожен з нас досяг, чого навчився і що втратив… Як отримати користь зі свого досвіду? Про це і поговоримо…
Перейти до номеру
 • № 103-104
 • № 102
 • № 100
 • № 99
 • № 98
 • № 97
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить