(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, березень, 2017/№ 18

 • Виплачуємо дивіденди учасникам ТОВ та акціонерам: юридичний бік питання А чи отримало ваше підприємство прибуток цього року? Або, може, щось залишилося в «засіках»? Якщо відповідь ствердна — варто задуматися над тим, куди, власне, це добро подіти. Перше, що часто спадає на думку учасникам (акціонерам) у такій ситуації, — це розподіл прибутку між собою і виплата дивідендів. Про юридично-дивідендні нюанси розповімо в цій статті.
 •   Дивідендний аванс з податку на прибуток: усе, що про нього потрібно знати У сьогоднішні непрості часи отримання прибутку для власників підприємства — уже щастя. Але ще більша радість — якщо підприємство має можливість спрямувати хоча б частину цього прибутку на виплату дивідендів. І ось, у той час, як власники вже потирають руки в передчутті доходу, бухгалтер повинен правильно оформити цю операцію і провести її в податковому та бухгалтерському обліку. Допоможемо вам впоратися з цим завданням і спершу розповімо, як нарахувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів. Ну а дещо пізніше розглянемо правила оподаткування дивідендів, що виплачуються фізособам.
 •   Нарахування та виплата дивідендів у бухгалтерських проводках Із попередніх матеріалів цього номера ви могли дізнатися практично все можливе стосовно «дивідендної» теми. Трохи раніше ми розповіли про юридичні нюанси прийняття рішення про виплату дивідендів, повідали про правила розрахунку та сплати дивідендного авансового внеску з податку на прибуток. Що ж залишилося? Залишилося зовсім небагато: з’ясувати, як нарахування дивідендів і сплату дивідендного авансу показати в бухгалтерському обліку.
 •   Отримуємо дивіденди й обліковуємо їх отримання У попередніх статтях сьогоднішнього номера ми говорили про виплату дивідендів. Але не можна забувати також і про облік в отримувачів дивідендів. У цій статті приділимо увагу саме їм!
 •   Ділимо пиріг: нараховуємо та виплачуємо дивіденди фізособам Для засновників (власників) підприємства отримання дивідендів — подія радісна. Щоб не затьмарити її, бухгалтер повинен правильно розрахувати суму дивідендів, оподаткувати їх і відобразити у звітності. Як усе зробити так, щоб комар носа не підточив? Розбираємося!
 •   Реінвестиція дивідендів та її облік Особливим випадком обліку дивідендів є ситуація, коли дивіденди, виплачені засновнику (або учаснику), останнім реінвестуються, тобто спрямовуються на збільшення статутного капіталу підприємства. Давайте подивимося, як це обліковується!
 •   Дивіденди нерезиденту та їх особливості У цій статті поглянемо на особливий випадок виплати дивідендів. А саме: коли дивіденди виплачуються нерезиденту. Що чекає на облік резидента у цьому випадку? Про це говоримо просто зараз!
 •   Держдивіденди: поділись прибутком ти своїм... з держбюджетом Розглядаючи «дивідендну» тему, потрібно пам’ятати, що виплата дивідендів — не тільки право звичайних підприємств, які мають приватних власників, а й обов’язок державних унітарних підприємств, а також госптовариств, у статутному капіталі яких є частка держави. Останні в добровільно-примусовому порядку сплачують до бюджету так звані «держдивіденди». Про те, як розрахувати їх суму та перерахувати її до бюджету, розповімо прямо зараз.
 •   Чи враховують дивіденди при визначенні трансфертного критерію? Чи враховують суми дивідендів при визначенні трансфертного критерію для цілей застосування ст. 39 ПКУ?
 •   А у спадщину... дивіденди Цього року помер один із засновників ТОВ. Його неповнолітній син після вступу у спадщину (це станеться через місяць) увійде до складу засновників. Чи потрібно в такій ситуації нараховувати дивіденди на частку померлого учасника? Якщо так, то чи утримувати з таких дивідендів ПДФО і ВЗ? Як відобразити їх у формі № 1ДФ? Чи зобов’язаний буде спадкоємець задекларувати дивіденди, що дісталися у спадщину, за підсумками року?
 •   Дивіденди «інтуристу»: коли сплачувати податок на репатріацію? Підприємство в лютому 2017 року нарахувало дивіденди на користь засновниканерезидента. Чи потрібно сплачувати податок на репатріацію, якщо дивіденди нараховано, але не виплачено?
 •   Дивіденди з каси: пам’ятайте про «готівкові» обмеження Підприємство планує виплатити дивіденди засновнику — фізичній особі готівковими коштами з каси підприємства. Як правильно оформити таку виплату і які «готівкові» обмеження існують при виплаті дивідендів?
 •   Статус спрощенця не рятує від сплати дивідендного авансу Підприємство — платник єдиного податку має намір нарахувати своїм засновникам — юридичним особам дивіденди за підсумками роботи за 2016 рік. Чи повинні ми сплачувати дивідендний аванс з прибутку? Як показати у звітності суму нарахованих і виплачених дивідендів і сплаченого дивідендного авансу?
 •   Реінвестиція дивідендів нерезидентів: прибуткове та ПДФО-оподаткування Лист ДФСУ від 06.10.2016 р. № 21690/6/99-99-15-02-02-15 (витяг)
 •   Фінрезультат отримувача дивідендів зменшується незалежно від сплати авансу Лист Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 10.05.2016 р. № 04-27/10-465
 •   Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 •   Чим запам’ятався лютий
Перейти до номеру
 • № 26
 • № 25
 • № 24
 • № 23
 • № 22
 • № 21
 • № 20
 • № 19
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.