ТОП-10 для «неприбуткових» Для неприбуткових організацій (НПО) характерні свої податкові родзинки. Тож у них може виникати ціла низка запитань. Ось «гаряча» десятка.
Захворів у відпустці. Перенесення і продовження в ЄСВ-звітах Хворіти — погано, а хворіти у відпустці — ще гірше. Як «солодку пігулку» законодавець передбачив для хворіючого відпускника право продовжити або перенести свою відпустку. Які дії повинен вчинити бухгалтер? Усе залежатиме від ситуації.
Сторнуємо. Перераховуємо. Звітуємо…
Відображення розблокованого РК у декларації Про відображення в декларації розблокованої податкової накладної (ПН) ми писали не раз. Це питання широковідоме і у всіх на слуху. Але є менш відомі питання, проте не менш важливі. Наприклад, щодо відображення в декларації розблокованих розрахунків коригувань (РК). Про них і поговоримо.
Придбав ТМЦ «за свої», ще і з бонусом! Працівник придбав за свої кошти для фірми бензин за трьома фіскальними чеками, кожен на суму 230,40 грн. (у тому числі ПДВ — 38,40 грн.), підсумкова сума склала 691,20 грн., і розплатився особистою карткою ПриватБанку. При цьому в квитанції платіжного термінала вказано, що банк надав бонус 1 % (6,91 грн.), внаслідок чого сума до сплати склала 684,29 грн.
Яку суму до виплати показувати в авансовому звіті? За якою ціною прибуткувати паливо — з урахуванням знижки чи без? Чи включати ПДВ у собівартість?
Давайте разом пошукаємо відповіді.
Виправлення помилки в даті ПН: штрафу не буде?! Тема помилкових ПН вже протягом тривалого часу не втрачає своєї популярності. З одного боку, це пов’язано зі складнощами заповнення ПН, з другого — не виключені й випадки маніпуляції з датами ПН з боку самого платника податків. Адже для реєстрації ПН потрібний регліміт, а його на потрібну дату може бракувати, відволікати ж обігові кошти теж не завжди доцільно. Хай там як, а одна з проблем, пов’язаних з виправленням помилки в даті ПН (ПН з помилкою в даті, по суті, є одним із випадків помилкової ПН), — це застосування штрафу за несвоєчасну реєстрацію. Давайте проаналізуємо одне цікаве судове рішення. Йдеться про постанову ВС від 26.06.2018 р. № 805/4998/16-а*.
Якщо порушено строк реєстрації помилкової ПН У попередньому матеріалі йшлося про виправлення ПН у разі, коли спочатку ПН з помилковою датою була зареєстрована вчасно, а ПН з правильною датою — з порушенням строку. Тепер розглянемо випадок, коли від самого початку помилкова ПН була зареєстрована з порушенням строку. Із цього приводу ВС прийняв цікаве рішення (див. постанову ВС від 26.06.2018 р. у справі № 813/4556/16)*.
Податку на прибуток, до побачення? Як невідкладний зареєстрований у Верховній Раді законопроект № 8557*. Якщо його приймуть, то з 2019 року на зміну податку на прибуток прийде новий податок на виведений капітал. Галасу буде багато. Тому давайте заздалегідь знайомитися з «новачком».
Психологія кольору Цей світ такий яскравий, такий різнобарвний… Кожна його частка, як у східному килимі, манить наш погляд і щось означає для нас. Але як ми поводимося з самими кольорами? Який психологічний сенс вони несуть? Як можна використовувати різні кольори для впливу на власну психіку і психіку інших людей? Настав час поговорити про це.