Загальний механізм блокування-2018 Другий захід «блокування ПН» запущений і йде повним ходом. І наше завдання сьогодні — розібратися з його порядками і процесами. Подумати і придумати, як попередити і знизити ризики блокування. А головне, як усе ж таки зареєструвати ПН/РК самостійно або за допомогою суду. І розпочнемо із загального механізму блокування/розблокування ПН/РК.
Які ПН/РК не заблокують У цій статті розглянемо ситуації, коли і які ПН/РК, що подаються на реєстрацію, вписуються в пропускні ознаки і «блокувальні» труднощі їх оминають, тобто коли платникові не варто хвилюватися про блокування.
Критерії ризиковості платника У процесі блокування ПН/РК дуже важливу роль відіграють критерії ризиковості платника, відповідність яким може позбавляти платників ПДВ спокою — тобто призводити до блокувань ПН/РК, реально заважаючи здійснювати госпдіяльність. Адже при попаданні ПН/РК під моніторинг, якщо платник потрапить (чи вже потрапив) до переліку ризикових, реєстрацію ПН/РК автоматично заблокують. Про ці критерії зараз і поговоримо.
«Позитивна історія» Припустимо, ваші ПН/РК, що надіслані для реєстрації, потрапили під моніторинг, але при цьому ви не потрапили до переліку ризикових платників. Тоді є шанс, що від блокування реєстрації таких ПН/РК урятують показники вашої позитивної податкової історії. Давайте разом поглянемо, що ж це за показники?
Ризиковість операцій Ви — ризиковий платник, і у вас не виявилося «позитивної» історії? Отже, вашу ПН/РК будуть далі моніторити на критерії ризиковості операцій. І якщо ПН/РК підпаде хоча б під один з таких критеріїв, реєстрацію зупинять. Давайте поглянемо, що це за критерії і як вони працюють. Що може допомогти й уберегти від прямого попадання до рядів ризикових операцій?
Таблиця даних платника: заповнюємо і подаємо Таблицю даних платники подають для того, щоб запобігти зупинці реєстрації ПН/РК, складених на ризикові операції. Але тільки правильно заповнена Таблиця, та ще й у комплекті з відповідними поясненнями, може забезпечити такий результат. Про ці й інші терени на шляху до «табличного щастя» ми й поговоримо далі.
Подаємо «розблокувальні» документи «Розблокувальні» документи, на відміну від Таблиці даних, подають тільки за фактом зупинки реєстрації ПН/РК. Для того, щоб ці ПН/РК розблоковувати. А ось від майбутніх блокувань вони не рятують. Про які саме документи йдеться і як їх подати? Розбираємося.
Перспективи блокування ПН Постійні зміни законодавства вже давно нікого не дивують. Бухгалтер, як ніхто інший, уже давно звик до цього. А який найбільш змінюваний податок? Зрозуміло, ПДВ. Сьогоднішній номер присвячений блокуванню ПН/РК, тож ми не могли обійти стороною перспективи змін у цій сфері. Давайте поглянемо, що для нас підготували чиновники.
Несвоєчасна реєстрація РК до заблокованої ПН штрафується Наше підприємство придбало товар. Проте реєстрацію ПН, яку на нас виписав постачальник, заблокували. Зараз нами було повернуто цей товар. Чи зможемо ми зареєструвати РК до цієї ПН, якщо вона так і не буде розблокована? Чи будуть до нас застосовані штрафи?
Скажемо блокуванням «ні!» «Розумний в гору не піде…», свідчить народна мудрість. Ось і ми в цьому невеликому матеріалі хочемо надати нехитрі поради, які, можливо, допоможуть комусь із наших шанованих читачів уникнути блокувань ПН/РК. Ну, хоча б у якомусь «одному, окремо взятому», місяці...
«Забили» на розблокування: що з новими ПН? У травні 2018 року були заблоковані ПН за одним з кодів наших послуг. «Розблокувальні» документи досі не подані. Підкажіть, якщо відправляти в червні нові ПН із цим кодом, їх теж заблокують?
Заблокований зменшуючий РК: хто подає документи? У травні 2018 року здійснили повернення товару постачальникові й отримали від нього відповідний «мінусовий» РК. Але зареєструвати в ЄРПН цей РК не вийшло — він був заблокований. Підкажіть, хто повинен подати «розблокувальні» документи: наше підприємство — покупець (адже ми отримали «відмовну» квитанцію) чи постачальник?
Відображення розблокованої ПН у декларації Наш постачальник зміг розблоковувати податкову накладну, виписану на наше підприємство. У декларації якого періоду її можна відображати у складі податкового кредиту?