№93

Податки та бухгалтерський облік, листопад, 2018/№ 93 Інші номери журналу ›
 • Блокування ПН/РК: ситуація погіршилася... Постанова КМУ від 24.10.2018 р. № 936
 • У всіх однакова зарплата. Порушення? Підприємство нараховує і виплачує всім працівникам зарплату в однаковому розмірі. Чи є це порушенням трудового законодавства? Відповідь на це запитання залежить від «начинки» зарплати. Пропонуємо розглянути дві ситуації. Перша — коли в усіх працівників однакова зарплата, оскільки у них у всіх однакові оклади. Друга — у всіх працівників однакова зарплата, оскільки є «трудова» доплата до мінзарплати.
 • Масштаб підприємства & фінзвітність Останнім часом «гаряча лінія» нашої редакції помітно «почервоніла» від фінзвітних запитань. Особливою популярністю користується мегазапитання: якщо за старими критеріями підприємство було середнім, а за новими стало малим, яку фінзвітність подавати? І ще. Як бути з декларацією з податку на прибуток, адже раніше розраховували податкові різниці? Якщо минулого року були мікро- і подавали фінзвіт за рік, то як бути цього року? Хто повинен подавати фінзвітність за МСФЗ? Які правила переходу з однієї класифікаційної групи до іншої? Розберемося разом…
 • Чи потрібен трудовий договір стажеру? Що таке стажування? Чи можна узяти співробітника на стажування без укладення трудового договору? Як правильно оформити, щоб уникнути претензій перевіряючих? Чи обов’язково оплачувати працю працівника, що перебуває на стажуванні? Як дивляться інспектори Держпраці на стажування, на що звертають увагу при перевірках?
 • Підтверджуючі документи з-за кордону Директор приїхав із закордонного відрядження і привіз рахунок з готелю у вигляді звичайної роздруківки на аркуші паперу — без підписів і печатки. Чи можна вважати цей документ таким, що підтверджує його витрати на проживання за кордоном? Чи маємо ми право безподатково компенсувати директорові вартість проживання?
 • Відсутній код КВЕД у ЄДР*: які наслідки? Якщо суб’єкт господарювання при своєму створенні не планував займатися певним видом діяльності, а потім змінив свою думку, то цілком можливо, що інформація про новий вид діяльності, тобто код за КВЕД такого виду діяльності, не внесена в ЄДР. Враховуючи це, постійно виникає запитання: а чи зобов’язані суб’єкти господарювання вносити інформацію про новий вид діяльності до ЄДР і що буде, якщо цього не зробити? Відповіді на ці запитання шукайте нижче.
 • ФОП на ЄП помилився в доході: як самовиправитися ФОП з групи 3 єдиного податку в I кварталі 2018 року отримав на свій підприємницький рахунок страхову компенсацію за пошкоджений у ДТП автомобіль. У тому ж періоді включив її до складу ЄП-доходів і сплатив з неї 5 % податку. Чи правильно це? Якщо ні, то як скористатися переплатою з ЄП у рахунок поточного платежу?
 • Надрукована заява на відпустку: прийняти не можна відмовити Роботодавець відмовляється приймати заяву на відпустку. Причина відмови — заява надрукована на комп’ютері, а не написана від руки. Чи має рацію роботодавець? Чи обов’язково писати заяву від руки?
 • Індексуємо зарплату за грудень 2018 року Індексацію заробітної плати повинні проводити усі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року запрацювали нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшили поріг індексації до 103 % (подробиці див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22; 2017, № 7, с. 35).
 • Доходи за 2004 — 2018 рр. виплачено в листопаді 2018 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням термінів виплати зарплати у разі погашення боргів у жовтні 2018 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 83, с. 25. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2004 — 2018 роках, якщо вони виплачуються в листопаді 2018 року.
 • Помилка в таблиці 1.1 додатка Д5: а може, не виправляти? У додатку Д5 до декларації з ПДВ за вересень випадково заповнили таблицю 1.1 так, неначе у нас є незареєстровані податкові накладні (ПН). Хоча насправді усі ПН зареєстровані. Чи треба виправляти таку помилку і якщо так, то як це зробити?
 • Власна броварня: скільки ліцензій треба? Підприємство ресторанного бізнесу відкрило при ресторані невеличку броварню (обсяг звареного пива — 2-3 тони на місяць). Пиво використовується виключно для продажу відвідувачам ресторану. Чи потрібна ліцензія для виробництва пива у таких обсягах? Яка відповідальність за відсутність такої ліцензії?
 • Як зберігати Z-звіти в електронному вигляді Що потрібно зробити суб’єкту господарювання, щоб Z-звіт, створений на РРО, зберігався в електронному вигляді?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі