Труднощі переходу, або Де опиняться платники спецЄП з 1 липня? Дні спецЄП пораховані. Чи скасують його саме з 01.07.2023 — питання відкрите. Втім залишати все одно не збираються. Звідси запитання: чи писати заяву на відмову від спецЄП? Як урахувати дохід, зароблений на спецЄП? Чи можна буде ще раз змінити систему оподаткування чи групу спрощенки у 2023 році, якщо виникне така потреба? Тощо. Про це все і поговоримо.
Що буде з діяльністю, яку заборонено на спрощенці, але дозволено на спецЄП Платникам спецЄП дозволено значно більше, ніж класичним спрощенцям. Наприклад, продавати вроздріб всі підакцизні товари (у т. ч. алкоголь, тютюн), здавати в оренду будь-яку площу нерухомості чи землі тощо. Як тут не втрапити в халепу після скасування спецЄП? Розбираємось.
Скасування спецЄП та товарний облік ФОП Облік товарних запасів — це ще один аспект, на який ФОП має звернути увагу у світлі скасування спецЄП. Зокрема, тим ФОП, які після скасування спецЄП опиняться на загальній системі. Тож про це і поговоримо зараз.
Відновлення ПДВ-статусу після спецЄП і компенсуючі ПЗ Під час сплати спецЄП групи 3 за ставкою 2 % реєстрація особи платником ПДВ призупиняється. Але після виходу зі спецЄП ПДВ-статус платника автоматично відновлюється. Відтак за доспецЄПешними придбаннями необхідно нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання (ПЗ) за п. 198.5 ПКУ. Про всі нюанси цієї процедури і піде наша розмова.
Повернення зі спецЄП: ПДВ за перехідними операціями У цій статті поговоримо про те, як «закривати» ПДВ за операціями, початок яких припав на період, коли платник був на спецЄП, а завершення чи коригуюча подія за якими відбувається вже після повернення зі спецЄП. Також розглянемо питання: як бути з договірними цінами, якщо договір був укладений під час перебування на спецЄП, а постачання за ним вже відбудуться в періоді повернення зі спецЄП.
ПДВ-питання контрагентів спецЄПешника після його повернення на попередню систему При поверненні спецЄПешника на попередню систему оподаткування, коли його реєстрація платником ПДВ відновлюється, питання можуть бути не лише в нього самого. Як показує практика, не менше питань виникає й у його контрагентів. Найбільше — у покупців, але й у постачальників вони теж є. Давайте розбиратися.
Постачальник несвоєчасно зареєстрував ПН лютого — травня 2022: наслідки для спецЄПешника Покупець — платник ПДВ ставив у лютому — травні 2022 податковий кредит за первинкою. Постачальник зареєстрував ПН на ці постачання із запізненням — після 15.07.2022. З 01.07.2022 покупець перейшов на спецЄП. Чи можна подати УР на коригування цього ПК після виходу або скасування спецЄП? Чи потрібно взагалі коригувати цей ПК?
Перехідні операції з податку на прибуток у колишнього спецЄПешника Якщо законопроєкт № 8401 буде ухвалено, платників спецЄП вже з 01.07.2023 повернуть на ту систему оподаткування, на якій вони перебували до особливої спрощенки. Під час такої вимушеної міграції у прибутківців, напевно, виникнуть перехідні операції. Проте законопроєкт № 8401 планує усунути діюче наразі подвійне їх оподаткування. Як буде виглядати тоді облік перехідних операцій (якщо, звісно, передбачені послаблення пройдуть)? Зараз це і з’ясуємо.
Дохід на спецЄП і 40-мільйонна межа з податку на прибуток Підприємство ще в середині 2022 року вирішило стати платником спецЄП. З 1 липня 2023 за всіма прогнозами спецЄП буде скасовано, а підприємство повернеться на загальну систему оподаткування. Чи потрібно йому враховувати дохід, отриманий на спецЄП, при розрахунку 40-мільйонної межі, яка змушує звітувати щокварталу і застосовувати податкові різниці?