№16

Податки & бухоблік, лютий, 2025/№ 16 Інші номери журналу ›
  • Тимчасово зупинили діяльність: яку звітність подавати за період простою? Чимало суб’єктів господарювання (як юридичних, так і фізичних осіб — підприємців) через війну тимчасово простоюють. Тому цей тематичний номер ми присвятили відповідям на запитання, які пов’язані із зупиненням діяльності. А розпочнемо з того, яку звітність (фінансову, податкову та іншу) слід обов’язково подавати та які податки доведеться платити в будь-якому разі — навіть незважаючи на те, що діяльність була відсутня.
  • Немає діяльності — немає декларації? Якщо у платника немає показників для відображення в декларації, то він може не подавати цю декларацію. Це правило існує давно і відоме багатьом. Начебто все чудово — немає діяльності, отже, взагалі забуваємо про декларацію. Але чи так усе веселково в цій нормі? Чи не вийде так, що вона зіграє з платником злий жарт? Давайте розбиратися.
  • Витрати під час призупинки діяльності: бухоблікові і прибуткові наслідки Навіть у період заморозки своєї діяльності підприємства продовжують нести певні витрати — оплачують працівникам час простою, нараховують амортизацію основних засобів (ОЗ) тощо. Тож давайте з’ясуємо, як у період повної бездіяльності (простоювання) обліковувати витрати на оплату праці працівників, амортизацію ОЗ і загальновиробничі витрати (ЗВВ).
  • ФОП на ЄП групи 1 чи 2 без діяльності. Чи є сенс перейти на загальну систему Розглянемо зараз плюси та мінуси переходу на загальну систему для ФОП груп 1 та 2, в яких діяльності чи то немає взагалі, чи то є, але «дуже слабенька».
  • ФОП із 1 січня перейшов на загальну систему, щоб «поспати». Коли можна повернутися на єдиний податок? На тлі останніх змін щодо сплати ЄСВ та військового збору (ВЗ) за себе дехто з ФОП вчинив радикально — зареєстрував припинення. Але дехто обрав інший шлях — перейшов з 01.01.2025 на загальну систему оподаткування та «заліг спати». Яка перспектива в таких «сплячих» ФОП, якщо вони захочуть відновити діяльність? Коли вони можуть знов перейти на єдиний податок? Зараз усе з’ясуємо!
  • Якщо «сплячий» ФОП на загальній системі отримав дохід ФОП, який не планує працювати в найближчий час, але і реєструвати припинення не бажає, можна перейти на загальну систему і на ній «поспати» (посидіти без діяльності). Припустимо, ФОП так і зробив, але раптом… зайшла оплата за старими угодами? Панікувати чи можна «вивернутися»? Усі поради — прямо зараз.
  • ФОП-загальносистемник на паузі: податкові пастки, про які ви не здогадувались Чимало ФОП наразі обирають загальну систему, щоб «поспати» (тимчасово припинити діяльність) і не реєструвати припинення. Здається, що загальносистемник без доходу може спокійно не сплачувати податки, ЄСВ і навіть не подавати звітність. Звучить привабливо, правда? Але чи так це насправді, та які нюанси варто враховувати? Про це і йтиметься.
  • Простій і ф. № 20-ОПП Підприємство тимчасово призупинило господарську діяльність. Є основні засоби (ОЗ), власні й орендовані, жодний із яких у цей період не використовуватиметься. Чи треба у зв’язку з цим подавати ф. № 20-ОПП?
  • Немає діяльності: як бути з працівниками? Підприємство призупиняє діяльність. Роботодавець не має роботи для працівників. Що з ними робити в разі, коли хочеться зберегти персонал, і у випадку, якщо такого бажання немає? Розглянемо декілька варіантів, які допоможуть роботодавцю обрати для себе найбільш прийнятний із них.
  • Торгівля стоїть, РРО припадає пилом. Нічого страшного! Торговельне підприємство призупиняє діяльність. Чи слід про це когось повідомляти? Як бути з наявними РРО/ПРРО, POS-терміналами? Чи треба їх знімати з реєстрації?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі