(066) 87-010-10 Передзвоніть менi

Оплата праці, липень, 2015/№ 14

 • Новини та події
 • Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця Постанова від 26.06.2015 р. № 440
 • Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266 Постанова від 26.06.2015 р. № 439
 • Розрахунок лікарняних та декретних — new-версія: аналізуємо зміни Спекотна літня пора виправдовує свою назву: бухгалтери не устигають «охолонути» від одних змін, як з’являються інші. Цього разу оновили Порядок № 1266 — основний орієнтир при нарахуванні лікарняних та декретних. Крім того, Кабмін нарешті «причесав» Порядок оплати перших п’яти днів хвороби працівника за рахунок коштів роботодавця. Що новенького з’явилося, а що залишилось, як було, довідаєтеся в сьогоднішній статті.
 • Компенсація зарплати: виплата боргів у липні 2015 року
 • Перехідні виплати та понижуючий коєфіцієнт до ставок ЄСВ Працівниця перебуватиме у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 15 червня по 18 жовтня 2015 року. Суму допомоги нараховано у червні 2015 року. Цього місяця підприємство застосовувало понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ у частині нарахувань. ЄСВ на суму допомоги нараховано за ставкою, скоригованою на цей коефіцієнт. Чи потрібно в подальших місяцях проводити коригування суми ЄСВ у частині нарахувань на суму допомоги по вагітності та пологах, що припадає на ці місяці, у разі зміни скоригованої на понижуючий коефіцієнт ставки ЄСВ? (Харківська обл.)
 • Середній заробіток мобілізованих і ЄСВ Установа нараховує, виплачує середній заробіток мобілізованим працівникам, а потім отри- мує компенсацію за нього з бюджету. Чи потрібно в цьому випадку справляти ЄСВ із сум середнього заробітку мобілізованих, а потім при отриманні компенсації сторнувати раніше нараховані суми внеску? (м. Київ)
 • Виправляємо негрошові помилки минулих періодів у ЄСВ-звіті «Не помиляється той, хто нічого не робить» — фраза, відома практично всім. Не застраховані від помилок і бухгалтери. У сум’ятті справ вони можуть забути подати таблицю 5 ЄСВ-звіту, зазначити неправильний податковий номер працівника або його прізвище, відобразити неправильну кількість днів тощо. Як виправити такі негрошові помилки? Підказки — у сьогоднішній темі.
 • Відображаємо дату прийняття/звільнення у формі № 1ДФ -
 • Виплати працівникам екстреної меддопомоги: чи можна одночасно за кількома нормативними документами У постанові КМУ від 27.03.2013 р. № 199 йдеться про надбавку за особливий характер праці (до 20 % окладу з підвищенням) і надбавку за особливі умови праці (до 20 % окладу з підвищенням). При цьому у п. 4.4 Умов, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519, визначено надбавки за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за складність (напруженість) у роботі розміром до 50 % окладу з підвищеннями. Чи може медпрацівник центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф одночасно отри- мувати усі вказані надбавки у загальному розмірі 90 % посадового окладу з підвищенням? Чи може медпрацівник екстреної меддопомоги отримати одразу дві матеріальні допомоги на рік: на оздоровлення у розмірі посадового окладу та для вирішення соціально-побутових питань у розмірі посадового окладу відповідно до постанови КМУ від 27.03.2013 р. № 199? (м. Суми)
 • Зниження кваліфкатегорії викладача у міжатестаційний період: правомірно чи ні 28.04.2011 р. викладач коледжу атестувався й отримав кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії». На період проходження атестації він мав сертифікат про проходження підвищення кваліфікації на ФПК. У листопаді 2013 року викладача направляли до ФПК для підвищення кваліфікації, але він відмовився без пояснення причин. 06.11.2014 р. закінчився строк дії сертифіката про підвищення кваліфікації у ФПК. Через це атестаційна комісія (за поданням керівника навчального закладу) прийняла рішення про оплату праці цього викладача за кваліфікаційною категорією «Спеціаліст». У лютому 2015 року викладача знову направили до ФПК. Після отримання сертифіката про проходження курсів атестаційна комісія поновила дію його кваліфікаційної категорії «Спеціаліст першої категорії» з відповідною оплатою з дати видачі нового сертифіката. Чи правомірні дії адміністрації та атестаційної комісії про оплату праці за кваліфікаційною категорією «Спеціаліст» у період відсутності документа про проходження працівником підвищення кваліфікації за дисципліною, яку він викладає? (Чернігівська обл.)
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить