(066) 87-010-10 Передзвоніть менi

Оплата праці, травень, 2015/№ 9

 • Новини та події
 • Праця працівників, які беруть участь у ЗНО-2015: оплачуємо за правилами КМУ Зовнішнє незалежне оцінювання* шкільних знань проводиться не перший рік. У тимчасових пунктах проведення та перевірки до роботи активно залучають, зокрема, педагогів. Склалася багаторічна практика щодо оплати праці осіб, які беруть участь у проведенні підсумкового тестування. Проте ЗНО-2015 вирізнилося: уперше для таких трудівників Уряд продиктував оплатні правила. Що приховують у собі нові норми? Дізнайтеся зі статті.
 • Щодо оплати праці працівників центру соцреабілітації дітей-інвалідів Лист від 18.12.2014 р. № 1631/13/84-14
 • Щодо надання відпусток за роботу у зоні радіоекологічного контролю Лист від 23.03.2015 р. № 279/20/112-15
 • «Лікарняно-відпускний мікс» при звільненні Працівник з 1 по 31 березня 2015 року був у щорічній відпустці. Перебуваючи у відпустці, він подав заяву про звільнення за власним бажанням. 31 березня трудовий договір з працівником було розірвано. При проведенні остаточного розрахунку з його зарплати проведено відрахування за 8 днів щорічної відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року. У квітні такий працівник надав листок непрацездатності, виданий в установленому порядку (хворів з 23.03.2015 р. по 31.03.2015 р.) включно. Як бути із сумою відпускних, нарахованих за дні хвороби?
 • Індексуємо заробітну плату за травень 2015 року На сьогодні для всіх суб’єктів господарювання діють єдині правила проведення індексації доходів. Їх установлено Законом про індексацію та Порядком № 1078.
 • Страховий стаж працівниці менше 6 місяців: розраховуємо декретні з урахуванням нових обмежень Реформи в системі соцстрахування викликали чимало запитань у бухгалтерів-практиків. На найпопулярніші з них відповіді вже готові (див. «ОП», 2015, № 2, с. 13). Час рухатися далі та освоювати тонкощі, що залишилися «за кадром».
  Поговоримо про розрахунок декретних для працівниць зі страховим стажем менше 6 місяців. Тему обрано невипадково, адже з початку 2015 року під час таких розрахунків потрібно врахувати одразу два обмежувачі. Безпомилково визначити допомогу по вагітності та пологах для зазначених категорій декретниць допоможе ця стаття.
 • Строковий трудовий договір із мобілізованим працівником: визначаємо дату розірвання Із працівником укладено строковий трудовий договір, термін дії якого спливає 10.06.2015 р. У квітні 2015 року працівника мобілізували. Чи можна звільнити такого працівника у день закінчення строкового трудового договору? Чи не суперечить таке звільнення припису ст. 119 КЗпП щодо збереження за мобілізованими працівниками робочих місць?
 • Новий ЄСВ-звіт: «Поки я тебе чекаю, Звіт за квітень складаю…» І чекати залишилось недовго. Нова форма ЄСВ-звіту вже з’явилася. Проте не поспішайте звітувати за нею! Для того щоб усі гвинтики системи запрацювали без проблем, треба правильно налаштувати «звітні» шлюзи. А це справа не одного дня. Що ж, Звіт з ЄСВ за квітень подаємо за старою формою та з колишніми проблемами. «А можливо є додаткові підказки щодо заповнення непідходящої форми Звіту?» — чим ближче звітна дата, тим частіше таке запитання ставлять читачі. Ну що ж, чим можемо, тим допоможемо!
 • Коли відпустка не в радість: хвороба припала на відпустку — дії роботодавця Хвороба — штука неприємна і часто несподівана. А ось якщо вона наздогнала працівника у відпустці, йому ще прикріше. Не залишаються в накладі й кадровики з бухгалтерами: роботи, як завжди, хоч лопатою розгрібай! Адже в деяких ситуаціях відпустка не пропадає — її потрібно продовжити або перенести на інший строк. Як правильно «провернути» цю справу — ви дізнаєтеся з нашої статті.
 • Заступник директора школи & педагог-організатор & учитель: комбінація допустима Чи може заступник директора школи з навчально-виховної роботи обіймати посаду педагога-організатора на 0,5 ставки та викладати історію 7,5 год на тиждень?
 • У ПТНЗ зменшилася кількість учнів: що з посадою заступника директора У професійно-технічному навчальному закладі зменшилася кількість учнів з 420 до 380 (дані станом на 01.01.2015 р.). У зв’язку з цим одного із заступників директора переводять на посаду викладача. Як правильно оформити це переведення, щоб у разі збільшення кількості учнів такий працівник знову повернувся на посаду заступника директора?
 • З лікаря бригади екстреної меддопомоги на завідувача навчально-тренувального відділення: надбавочний наслідок Чи зберігається право на надбавку за тривалість безперервної роботи у разі переходу лікаря з бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги на посаду завідувача навчально-тренувального відділення? Чи зберігається за ним така надбавка після повернення до бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги?
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить