Оплата праці, вересень, 2016/№ 18

 • Щодо оплати праці селищних, сільських старост Лист від 26.08.2016 р. № 1182/13/84-16
 • Щодо оформлення підтверджуючих документів для призначення матеріального забезпечення застрахованим особам Лист від 20.07.2016 р. № 2.4-46-1257 (витяг)
 • Щодо призначення та надання допомоги по тимчасовій непрацездатності Лист від 18.08.2016 р. № 2.4-46-1431
 • Встати — суд іде: поновлюємо працівника за рішенням суду Розставання працівника і роботодавця (звільнення) можна порівняти з розлученням. У деяких випадках вдається полюбовно розійтися, а в деяких — не обходиться без биття посуду. У другому випадку нерідко працівник звертається до суду для відновлення своїх прав і його поновлюють на колишньому місці роботи. А розбиратися з усім цим, як завжди, доводиться… бухгалтеру. На допомогу йому — сьогоднішня стаття.
 • «Матеріалка» працівникам ОМС: кому, коли, скільки В органі місцевого самоврядування, крім посадових осіб місцевого самоврядування, є працівники, які обіймають такі посади, як секретар керівника, водій, прибиральниця. Чи мають вони право на матеріальну допомогу? Якщо так, то на яку саме та в якому розмірі?
 • Переуклали контракт з науково-педагогічним працівником: як відобразити в ЄСВ-звіті Строк дії контракту, укладеного з науково-педагогічним працівником, закінчився 2 вересня 2016 року. Новий контракт з ним було укладено 5 вересня, оскільки 3 і 4 вересня припали на вихідні дні. Зарплата за 2 робочі дні за період до звільнення, а також сума компенсації за невикористану відпустку склали 2163,70 грн., а за 20 робочих днів після укладення нового контракту — 4595,95 грн. Як заповнити Звіт за формою № Д4 на такого працівника?
 • Звіт з ЄСВ: працівниця звільнилася у відпустці до 3 років Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, звільняється за власним бажанням. При проведенні остаточного розрахунку їй нараховано компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки. Чи потрібно на таку працівницю в таблиці 5 Звіту за формою № Д4 формувати два рядки: один — із закінченням відпустки для догляду за дитиною днем звільнення, другий — з датою та підставою припинення трудових відносин?
  Як відобразити суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки в таблиці 6 Звіту за формою № Д4? Чи потрібно щодо такої працівниці проставляти у графі 10 таблиці 6 код «10», а у графі 15 кількість календарних днів перебування у трудових відносинах, якщо вона була звільнена у відпустці для догляду за дитиною (не ставши до роботи)?
 • Чи стягується борг за виконавчим листом із суми лікарняних Із заробітної плати працівника згідно із судовим виконавчим листом утримується сума боргу на користь Обленерго (борг за несплату за спожиту електроенергію). У вересні 2016 року працівник хворів (про що свідчить лікарняний лист), відповідно нараховані лікарняні. Чи здійснюється стягнення в рахунок погашення заборгованості за споживання електроенергії, передбаченої виконавським листом, із суми лікарняних?
 • У контракті про військову службу вказано конкретний термін його дії: звільняти працівника чи ні У нашій установі є два працівники, які прийняті на військову службу за контрактами. Один із них (не проходив військову службу за призовом під час мобілізації) уклав такий контракт у червні 2016 року, а інший був мобілізований 04.02.2015 р., підлягав демобілізації у червні 2016 року, але уклав контракт про проходження військової служби. Працівники надали контракти, у яких було визначено конкретні строки їх дії. Чи треба за вказаними працівниками зберігати місце роботи і виплачувати їм середній заробіток?
 • Припинення виплати доплати за класне керівництво на час канікул: чи правомірно це За рішенням директора школи одного з учителів позбавили доплати за класне керівництво у серпні 2016 року — місяці, що припадає на період літніх канікул. Таке рішення пояснили тим, що учитель неналежно виконував свої посадові обов’язки. Чи мав право керівник школи так вчинити?
 • Компенсація зарплати: виплата боргів у вересні 2016 року Якщо роботодавець своєчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати та виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки в тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.
 • Перелік святкових днів, професійних і міжнародних свят у жовтні 2016 року
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить