Нормативний акт Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування

Вступна частина

Автор : Верховна Рада України

(зі змінами та доповненнями, останні з яких унесені законами України
від 27 березня 2014 року № 1166-VII,
від 27 березня 2014 року № 1170-VII,
від 13 травня 2014 року № 1258-VII)

 

Увага!

Рішенням Конституційного Суду України від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005 положення абзаців третього та четвертого пункту 13 розділу XV цього Закону визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 зміни, внесені пунктом 35 розділу II Закону України від 28 грудня 2007 року № 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Рішенням Конституційного Суду України від 7 жовтня 2009 року № 25-рп/2009 окремі положення цього Закону визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Установлено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до цього Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується за рахунок коштів державного бюджету згідно із Законом України від 26 грудня 2008 року № 835-VI.

Законом України від 22 грудня 2010 року № 2850-VI у тексті Закону слова «статутний фонд» в усіх відмінках і числах замінено словами «статутний капітал» у відповідному відмінку і числі.

У тексті Закону слово «тендер» в усіх відмінках і числах замінено словом «конкурс» у відповідному відмінку та числі згідно із Законом України від 8 липня 2011 року № 3668-VI.

У тексті Закону слова «Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку», «Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України», «центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики», «центральний орган виконавчої влади у сфері соціальної політики» в усіх відмінках замінено відповідно словами «Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку», «Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг», «центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення» у відповідному відмінку згідно із Законом України від 16 жовтня 2012 року № 5462-VI.

У тексті Закону слова «фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності» в усіх відмінках і числах замінено словами «фізична особа — підприємець» у відповідному відмінку та числі згідно із Законом України від 14 травня 2013 року № 231-VII.

 

Цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Зміна умов і норм загальнообов’язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.

Реклама
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі