Як влаштувати ідеальний перерву на робочому місці

28.09.2020 Реклама

Чи замислювалися ви, чому діти активніше дорослих? Малюки часто переключаються на різні види діяльності та мозок сприймає зміну заняття як відпочинок. Дорослі ж часто виконують монотонну роботу, забуваючи дати своєму організму заслужений перерву.

Чому важливо відпочивати

Відпочинок потрібен нашому організму. Якщо ви ставитеся до тієї, категорії людей, які можуть пожертвувати законним перервою для того, щоб виконати більше роботи, пам'ятайте, що з часом продуктивність і концентрація знижуються. Втомлений мозок може запросто пропустити важливі деталі, і доведеться робити подвійну роботу, щоб виправити помилку.

Відпочинок також допомагає налаштуватися на роботу, якщо відсутня мотивація або є багатозадачність. У першому випадку легко з собою домовитися що потрібно попрацювати певний час, після якого настане відпочинок. У другому, ви можете скласти графік, в якому зараз ви концентрируєтесь на одному завданню, потім берете перерву та приступаєте до наступного. Можливі різні варіанти, в залежності від особливостей вашої роботи.

Як правильно відпочивати, щоб працювати продуктивніше

Вчені провели дослідження за участю 30 дорослих людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Учасники були поділені на три групи, які виконували певні завдання:

 • Перша група повинна була безперервно займатися сидячою роботою протягом шести годин.
 • Друга робила те ж саме, але мала право на 30-хвилинну перерву для ходьби на біговій доріжці середньої інтенсивності.
 • Третя також працювала шість годин, але кожну годину мала 5-хвилинну перерву на бігову доріжку.

Результати експерименту показали, що учасники другої та третьої груп відзначили підвищення енергії й бадьорості, в порівнянні з першою групою. У третьої групи покращився настрій, знизилася стомлюваність і навіть зменшилася тяга до їжі. Грунтуючись на результатах дослідження, можна зробити висновок, що впровадження коротких перерв з повною зміною діяльності протягом дня — найкращий вид відпочинку.

Але проблема нашої робочої культури в тому, що «нероб» не люблять. В очах начальника і колег важливо виглядати працьовитою бджілкою, яка жертвує не тільки законним відпочинком, а й може затриматися на роботі, щоб виконати більше справ. Тому багатьом складно психологічно дозволити собі відпочити. Нижче ми описали популярну техніку, яка допоможе налаштуватися на короткий відпочинок.

Техніка Pomodoro та її адаптації

Суть техніки Pomodoro в тому, що ви ставите таймер на 25 хвилин, протягом яких працюєте, не відволікаючись. Коли продзвенить будильник, ви берете заслужений п'ятихвилинний відпочинок. Повторюєте процедуру необмежену кількість разів.

Варіації цієї техніки бувають різними. Якщо сьогодні ви відчуваєте, що ваша концентрація висока, робіть перерви трохи рідше — підійдуть проміжки і в 40 хвилин, і в 60. Якщо ж працездатність низька, ставте таймер частіше, наприклад, кожні 15 хвилин. До речі, вчені Корнельського університету довели, що автоматичні нагадування про те, що пора переключитися на відпочинок, також підвищує працездатність.

Чому можна присвятити час на перерві

Немає універсального рішення, як правильно провести час, наданий собі: все залежить від особистих потреб і особливостей роботи. Якщо ви працюєте в шумному колективі, але є інтровертом, швидше за все вам захочеться усамітнення і тиші. А якщо ви весь день знаходитеся наодинці з собою, мало перетинаючись з колегами, не дивуйтеся бажанням поспілкуватися з оточуючими. Якщо ви хочете не просто переключитися, а й провести час з користю, скористайтеся нашими порадами.

Під час короткої або довгої перерви краще повністю змінити вид діяльності. Якщо ви працюєте за комп'ютером, то перевірка соцмереж не допоможе зняти втому очей або розім'яти тіло. Під час відпочинку від сидячої монотонної роботи найкраще пройтися — так, ви зробите розминку для тіла, ваші очі відпочинуть, а також ви зможете подихати свіжим повітрям, якщо виберіть прогулятися по вулиці.

Якщо ви відчуваєте що потрібно заземлитися, зосередьтеся на своїх почуттях: вмийтеся, потримайте долоні під потоком теплої води, поправте макіяж або зачіску. Не менш ефективним варіантом для відпочинку є семихвилинна зарядка, що включає комплекс з 12 вправ на всі групи м'язів. Кожну вправу потрібно виконувати по 30 секунд з 10-секундною перервою між ними. Комплекс включає наступні види вправ:

 • «Джек-стрибунець».
 • Статичне присідання з упором на стіну.
 • Віджимання.
 • Підйоми тулуба з положення лежачи в положення сидячи.
 • Зашагіванія на тумбу або лаву.
 • Стандартні присідання.
 • Зворотні віджимання на трицепс.
 • Планка з упором на зап'ястя.
 • Біг на місці.
 • Присідання на випаді.
 • Віджимання з переходом на бічну планку.
 • Бічна планка.

Крім того, використовувати свій відпочинок можна для того, щоб вирішити особисті справи: зателефонуйте чоловікові, мамі або подрузі, оформите онлайн-покупку або зустріньте кур'єра, який приніс ваше замовлення. Зверніть увагу, що в мультирегіональному інтернет-магазині МЕЙКАП діє безкоштовна доставка по Україні протягом трьох днів.

Ще один простий спосіб відволіктися, і розвантажити мозок полягає в спостереженні за людьми за вікном. Так ви і помедитируєте, і знімете навантаження з очей. А якщо додатково зробите зарядку для шиї, то зніміть напругу з м'язів.

Під час короткої перерви можна швидко навести порядок на робочому столі або полиці — ви здивуєтеся, скільки корисного можна зробити всього за п'ять хвилин. Довга перерва можна присвятити перекусу, щоб не їсти похапцем, а ретельно пережовувати їжу, насолоджуючись кожним шматочком. Час, що залишився можна присвятити іншим справам.

Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд