ДПС наполягає на скасуванні мораторію на перевірки

05.12.2020 Важливо

Державна податкова служба України на своєму сайті оприлюднила проєкту постанови КМУ «Про скорочення строків дії обмежень, встановлених пунктом 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».

Необхідність у прийнятті проєкту акта виникла у зв’язку з тим, що дія мораторію на проведення перевірок триває з 18 березня 2020 року і ДПС позбавлена можливості реагувати на ризики несплати податків окремими платниками.

Одним з базових джерел забезпечення додаткових надходжень до бюджету є надходження від контрольно-перевірочних заходів, а саме планових документальних перевірок. Так, на сьогодні залишаються зупиненими 353 документальні планові перевірки платників податків, по яким загальна сума ризиків несплати податків становить понад 39 млрд гривень. Не розпочато 812 перевірок, запланованих на листопад-грудень 2020 року з загальною сумою ризиків понад 5 млрд гривень.

Крім того, в силу наявних обмежень на сьогодні залишаються непроведеними позапланові документальні перевірки, призначені на підставі підпункту 78.1.12 ПКУ, а саме перевірки, необхідність проведення яких виникла внаслідок скасування попередньо донарахованих грошових зобов’язань. Зокрема, ДПС за результатами розгляду скарг зобов’язано підпорядковані підрозділи провести 87 таких перевірок, по яких скасовано майже 2 млрд гривень.

Аналогічна ситуація скалася в частині неможливості відпрацювання повідомлень НБУ про порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД, зокрема, станом на 01.10.2020 залишаються не опрацьованими 2 594 повідомлення, отримані від НБУ по 1 116 суб’єктах зовнішньоекономічної діяльності, що негативно впливає на стан дотримання валютного законодавства.

Також залишаються неперевіреними суб’єкти господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення сумнівних операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків, визначених в межах роботи Тимчасово слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 квітня 2020 року № 568-ІХ) на суму 1,8 млрд гривень.

Разом з тим, на адресу ДПС надійшло більше 600 скарг громадян лише з питань порушень порядку проведення розрахунків, ліцензування та не оформлення трудових відносин у різних сферах діяльності.

Подальша заборона на проведення документальних перевірок негативно впливатиме на забезпечення додаткових надходжень до бюджету.

Реалізація зазначеної вимоги буде досягнута шляхом затвердження постанови КМУ«Про скорочення строків дії обмежень, встановлених пунктом 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».

Проектом акта пропонується скоротити строки дії обмежень на проведення перевірок, встановлених пунктом 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, зокрема:

-  документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними;

-  документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.12 ПКУ;

-   документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.1 та/або 78.1.4 ПКУ, суб’єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення вочевидь нереальних операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків);

-  документальних позапланових перевірок платників податків, щодо яких отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства;

-  документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіка проведення планових документальних перевірок були заплановані на листопад-грудень 2020 року;

-  фактичних перевірок.

Із проєктом постанови можна ознайомитися на офіційному порталі Державної податкової служби України (www.tax.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови просимо надавати упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному порталі Державної податкової служби України на адресу:

Державної податкової служби України, Департамент податкового аудиту, Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, e-mail: okorostyliova@tax.gov.ua.

Державної регуляторної служби України, вул.Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Додаткові матеріали

За матеріалами: ДПСУ
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд