Надбавка за роботу на лінії зіткнення включається до МЗП

02.06.2020
На період до завершення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях п. 11 постанови КМУ від 05.09.2018 р. № 708 встановлено щомісячну надбавку за роботу з особливими умовами праці у граничному розмірі 50 % посадового окладу працівникам державних і комунальних установ, закладів, організацій, які фінансуються з бюджету і розміщені в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.

Перелік таких населених пунктів наведений у додатку 2 до розпорядження КМУ від 07.11.2014 р. № 1085.

Розмір надбавки встановлюється керівником установи, закладу, організації в межах фонду оплати праці за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) або з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників. Постає питання: при порівнянні зарплати із мінімальною потрібно враховувати таку надбавку чи нараховувати її «зверху»?

Фахівці Мінекономіки у листі від 20.03.2020 р. № 3512-06/19728-07 дійшли висновку, що доплату за роботу на лінії зіткнення потрібно включати до зарплати при її порівнянні із МЗП.

Аргумент простий: норма абз. 2 ст. 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВРпередбачає, що понад МЗП нараховують доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Надбавка за роботу з особливими умовами праці не є жодною із перелічених, до того ж не є доплатою.

А отже, її слід враховувати при забезпеченні мінімального розміру зарплати.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ЧЕРВЕНЬ, 2020/№ 21

Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд