11.11.2024
Передусім нагадаємо, що таке кошторис.
Визначення поняття кошторису наведено у п. 30 ч. 1 ст. 2 БКУ*.
* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.
Так, кошторис — це основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період установлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.
Важливо пам’ятати правило, визначене у ч. 1 ст. 48 БКУ. Полягає воно в тому, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років.
Під час складання, затвердження, виконання кошторисів та внесення до них змін слід керуватися Порядком № 228*.
Кошторис має дві складові:
— загальний фонд — містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією видатків бюджету на виконання бюджетною установою основних функцій або розподіл надання кредитів з бюджету за класифікацією кредитування бюджету;
— спеціальний фонд — містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету на конкретну мету та їх розподіл за повною економічною класифікацією видатків бюджету на здійснення відповідних видатків згідно із законодавством, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов’язаних з виконанням установою основних функцій, або розподіл надання кредитів з бюджету згідно із законодавством за класифікацією кредитування бюджету.