25.11.2024

Системний блок власними силами: плануємо та обліковуємо?

Бюджетна установа планує зібрати власними силами системний блок загальною вартістю 52000 грн. Чи можемо ми придбати комплектуючі за КЕКВ 2210? Як показати цю операцію в бухобліку?

Починаємо з планування витрат

Виготовлення необоротних активів власними силами — поширена ситуація для бюджетних установ. Безперечно, до такої операції слід підготуватися заздалегідь.

Для цього ще до початку робіт необхідно запланувати всі витрати, пов’язані з виготовленням таких об’єктів, у кошторисі установи. Пояснимо детальніше, як це зробити правильно.

По-перше, на етапі планування виготовлення (створення) власними силами комп’ютера, як і будь-якого іншого необоротного активу, доцільно оформити такий документ як кошторис витрат. Однак типової чи хоча б примірної форми такого документа не існує. Тому оформлюємо його у довільній формі. В цьому документі наводимо перелік витрат на виготовлення системного блока та зазначаємо їх орієнтовні суми.

Зокрема, у випадку читача це будуть витрати, пов’язані з виготовленням системного блока, а саме:

матеріальні витрати — вартість комплектуючих виробів, витратних та інших допоміжних матеріалів. Це можуть бути як запчастини, придбані спеціально для такої операції, так і комплектуючі, отримані у результаті ліквідації інших комп’ютерів. Також до них відносимо витрати на транспортування (доставку) комплектуючих та запасних частин тощо);

інші витрати, безпосередньо пов’язані з виготовленням активу. Наприклад, це вартість послуг сторонніх фахівців, організацій у разі їх залучення.