01.06.2009

Інформаційна сторінка

Новини

ГОЛОВКРУ УЖОРСТОЧУЄ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДКОНТРОЛЬНИХ УСТАНОВ

ГоловКРУ в

листі від 04.02.2009 р. № 26-18/4 рекомендує під час проведення ревізій з’ясовувати не лише питання програми, а й такі, як:

— чи є керівник установи або особа, яка перебуває з ним у родинних стосунках, засновником суб’єкта господарювання, з яким підконтрольна установа здійснює фінансово-господарські операції;

— чи були випадки надання або отримання підконтрольною установою нетипових для неї послуг;

— чи використовувалися підконтрольною установою негрошові форми розрахунків (бартер, векселі);

— чи укладалися договори з фізичними та юридичними особами, які завідомо не могли їх виконати (через відсутність ліцензій, кадрів, фінансових ресурсів тощо);

— чи придбавалися підконтрольною установою ТМЦ із застосуванням фінансового лізингу;

— чи немає випадків необґрунтованого невиконання умов укладених договорів, що спричинило сплату пені та штрафних санкцій іншим суб’єктам господарювання, тощо.

Зазначені питання

до програм ревізій не включаються, але факти, що можуть свідчити про причетність посадових осіб установи до шахрайства з державними фінансовими чи матеріально-технічними ресурсами, та їх наслідки документуються у відповідних розділах актів ревізій без висновків про ознаки шахрайства.

Надалі доцільно робити висновки, що на об’єкті контролю є факти, які можуть свідчити про шахрайство та

потребують поглибленого дослідження уповноваженими органами.

 

ЯК ПОДАТКІВЦІ ПЕРЕВІРЯТИМУТЬ ДОТРИМАННЯ КАСОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Наказом ДПАУ від 23.04.2009 р. № 210

затверджено Методичні рекомендації щодо порядку проведення перевірок з питань дотримання суб’єктами господарювання касової дисципліни, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів (послуг).

У документі надано рекомендації щодо: змісту програми перевірки дотримання порядку ведення операцій з готівкою; контролю за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою (збирання доказів порушень та оформлення робочих документів); застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки; документування порушень порядку ведення операцій з готівкою.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ, ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВОДІЇВ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Постановою КМУ від 20.05.2009 р. № 487

затверджено Порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів.

Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації водіїв провадяться акредитованим закладом, зареєстрованим у реєстраційно-екзаменаційному підрозділі ДАІ за його місцезнаходженням.

До складання іспитів

у реєстраційно-екзаменаційному підрозділі ДАІ допускаються слухачі, які успішно склали заліки та іспити в навчальному закладі.

Іспит з теоретичної підготовки

складається за білетами, затвердженими департаментом ДАІ. Іспит з практичного керування транспортним засобом складається у два етапи на майданчику для навчання з початкового керування та на контрольному маршруті в умовах дорожнього руху, погодженому з ДАІ.

Постанова № 487

набере чинності з дня її офіційного опублікування.

 

ДЕРЖАВНА АКРЕДИТАЦІЯ ЗАКЛАДІВ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ ПІДГОТОВКУ, ПЕРЕПІДГОТОВКУ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВОДІЇВ

Постановою КМУ від 20.05.2009 р. № 490

затверджено Порядок державної акредитації закладів, що здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів.

Так, державна акредитація цих закладів та атестація їх фахівців провадяться ДАІ не рідше

одного разу на 5 років та є основною формою державного контролю за діяльністю таких закладів.

Акредитованому закладу

протягом 10 днів з дня прийняття відповідного рішення видається сертифікат або мотивована відмова в акредитації в письмовій формі. Строк дії сертифіката про державну акредитацію становить 5 років.

Постанова № 490 набере чинності з дня її офіційного опублікування.