06.12.2010

Виплата матеріальної допомоги при переході на іншу посаду

Відповідь на запитання

ВИПЛАТА МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ПЕРЕХОДІ НА ІНШУ ПОСАДУ

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці — начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері Міністерства праці та соціальної політики України

 

До 01.09.2010 р. я обіймала посаду заступника начальника митниці, а з 01.09.2010 р. була переведена на посаду провідного інженера.

22.07.2010 р., перебуваючи на посаді заступника начальника, написала заяву на надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Така допомога в установі виплачується виходячи з посадового окладу.

Однак матеріальну допомогу мені було виплачено тільки 29.09.2010 р., тобто після переходу на посаду провідного інженера, причому виходячи з посадового окладу провідного інженера, тобто в меншому розмірі. Чи правомірно це?

(м. Луганськ)

 

Питання оплати праці посадових осіб та працівників митної служби врегульовано

постановою КМУ «Про умови оплати праці посадових осіб і працівників митної служби» від 31.05.2006 р. № 767 (далі — постанова № 767).

Підпунктом 4 п. 2 постанови № 767

начальникам регіональних митниць, митниць, спеціалізованих митних установ та організацій надано право в межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та матеріальну допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки. При цьому розмір кожного з цих видів матеріальної допомоги не повинен перевищувати середньомісячної заробітної плати працівника.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не має систематичного характеру, а є разовою виплатою, яка надається працівнику в разі настання непередбачених обставин (наприклад, у разі скрутного матеріального становища, у зв’язку з тривалою хворобою, з сімейними обставинами, на поховання тощо).

Рішення про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у кожному конкретному випадку приймає керівник відповідного органу виходячи з обставин, викладених у заяві працівника, а також за наявності достатніх коштів на здійснення такої виплати. Так, якщо коштів, передбачених у кошторисі на виплату матеріальної допомоги,

недостатньо, то виплачувати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань немає можливості.

Якщо матеріальна допомога виплачується в розмірі посадового окладу,

то його розмір визначається виходячи з посадового окладу, що діє на момент виплати.

Таким чином, у вашому випадку матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань мало бути виплачено

в розмірі посадового окладу за посадою, що обіймається на момент її виплати (тобто посадою провідного інженера) .