30.05.2011

Інформаційна сторінка

Новини

ВІДКРИТО УРЯДОВУ «ГАРЯЧУ ЛІНІЮ»

Відкрито урядову телефонну «гарячу лінію» за номером

0-800-507-309, звернутися на яку може кожний громадянин. Приймаються також заяви, пропозиції, скарги від представників підприємств, установ та організацій.

Усі заяви, які надходять на «гарячу лінію», приймають фахівці урядового контактного центру та невідкладно надсилають органам виконавчої влади відповідно до їх компетенції, які розглядають звернення та надають заявникам

письмові відповіді.

Реєструються та розглядаються

лише звернення, які стосуються компетенції органів виконавчої влади.

Урядова «гаряча лінія» працює

з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00, в суботу з 9:00 до 19:00. Неділя та святкові дні — вихідні.

Звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються протягом 5 днів, що потребують додаткового вивчення — протягом 15 днів після їх надходження.

Дзвінки зі стаціонарних телефонів — безкоштовні, з мобільних телефонів — платні.

 

НОВІ ПРАВИЛА ОПЛАТИ ПЕРІОДУ ПЕРЕБУВАННЯ ПРАЦІВНИКА У ВІДРЯДЖЕННІ

13.05.2011 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 121 Кодексу законів про працю України» від 19.04.2011 р. № 3231-VI (далі — Закон № 3231). Зокрема, ст. 121 КЗпП доповнено новим абзацом четвертим такого змісту: «Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку».

Це означає, що з 13.05.2011 р. період перебування працівника у відрядженні оплачується відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, тобто дні відрядження оплачуються як і решта робочих днів місяця. Якщо ж розмір заробітної плати виявиться менше середнього заробітку працівника, то період перебування у відрядженні оплачується за середнім заробітком.

Порядок застосування нових правил оплати періоду перебування працівника у відрядженні буде розглянуто в одному з наступних номерів нашої газети.

 

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖЗАКУПІВЛІ ПІД ЧАС придбання продукції, виробленої підсобними господарствами бюджетних установ

Постановою КМУ «Питання використання бюджетних коштів для придбання продуктів харчування» від 02.03.2010 р. № 263

передбачено, що бюджетні установи, які відповідно до законодавства забезпечують харчуванням окремі категорії громадян та використовують з цією метою продукцію, вироблену підсобними господарствами, що є їх структурними підрозділами, мають право в установленому порядку без проведення тендерних процедур спрямовувати кошти загального фонду бюджету, що передбачені для придбання продуктів харчування, на спеціальні рахунки за використану продукцію, вироблену підсобними господарствами.

У зв’язку з цим виникло запитання: під час придбання продуктів харчування потрібно дотримуватися вимог

Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) чи ігнорувати ці вимоги на підставі зазначеної постанови?

Для вирішення цього питання звернулися до Мінекономіки, яке надало відповідь у

листі від 22.02.2011 р. № 3303-25/1661-07. Так, Міністерство нагадало, що Закон установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Ураховуючи принцип верховенства права, закріплений у ст. 8 Конституції України, закон має вищу юридичну силу відносно будь-яких підзаконних та інших нормативно-правових актів. При цьому відповідно до п. 2 розд. XI Прикінцевих положень Закону до приведення законодавства України у відповідність до цього Закону, закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону. У свою чергу, згідно з ч. 2 ст. 2 Закону умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів можуть встановлюватися або змінюватися виключно цим Законом, крім випадків, передбачених Законом.

Ураховуючи зазначене, Мінекономіки дійшло висновку, що

придбання продуктів харчування має здійснюватися відповідно до вимог Закону.

 

Підкориговано перелік платних послуг архівних установ

Постановою КМУ від 18.05.2011 р. № 508

унесено зміни до постанови КМУ «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів» від 07.05.98 р. № 639.

Зокрема, до переліку платних послуг, що можуть надавати такі установи, додано кілька позицій. Серед них — проведення семінарів з питань архівної справи, а також надання документів і мікрофотокопій у тимчасове користування поза архівною установою. Водночас із переліку виключено консультування з питань ведення обліку архівних документів, забезпечення їх збереженості та з інших питань архівної справи.

Крім цього,

п. 12 та 16 Переліку платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, викладено в новій редакції. Так, відповідно до оновленого п. 12 архівні установи можуть надавати послуги з розроблення переліків документів із зазначенням строків їх зберігання, типових, примірних та індивідуальних номенклатурних справ, інструкцій з діловодства, а відповідно до п. 16 — послуги з надання методичної допомоги з питань організації архівної справи та діловодства на підприємствах, в установах та організаціях.

Постанова № 508

набрала чинності 24.05.2011 р.