28.11.2011

Визначення кількості посад спеціалістів-землевпорядників

Відповідь на запитання

ВИЗНАЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ПОСАД СПЕЦІАЛІСТІВ-ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКІВ

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці

 

Загальна площа земель, що знаходяться у підпорядкуванні сільської ради, становить 7148,80 га. Кількість землевласників та землекористувачів на території цієї ради складає до 3000 осіб.

Як визначити кількість посад спеціалістів-землевпорядників для введення їх до штатного розпису сільської ради?

(Полтавська обл.)

 

Типові штати апарату сільських, селищних рад та їх виконавчих комітетів визначені у

додатку 5 до постанови КМУ «Про фінансове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування» від 03.12.97 р. № 1349 (далі — постанова № 1349).

Пунктом 1

цієї постанови рекомендовано головам обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у містах рад (у разі їх створення), міським, селищним і сільським головам під час підготовки пропозицій щодо структури виконавчого апарату обласних, районних, районних у містах рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, районних у містах рад (крім міст Києва та Севастополя), загальної чисельності апарату рад та їх виконавчих комітетів дотримуватися типових штатів згідно з додатками 1 — 5 до постанови № 1349.

Виходячи з цього

постанова № 1349 має рекомендаційний характер.

Для виконання власних (самоврядних) та делегованих повноважень у сфері регулювання земельних відносин сільськими та селищними радами до складу їх виконавчих органів можуть вводитися посади спеціалістів-землевпорядників.

Згідно з

додатком 5 до постанови № 1349 незалежно від кількості чисельності населення, що проживає на відповідній території, до штатного розпису сільської ради вводиться одна штатна одиниця спеціаліста-землевпорядника.

Крім того, згідно з

приміткою 4 до додатка 5 до постанови № 1349 до штату виконавчого комітету сільських і селищних рад, крім посад, передбачених у цьому додатку, можуть додатково вводитися посади спеціалістів-землевпорядників залежно від кількості землевласників та землекористувачів: понад 3000 осіб — 0,5 посади; на кожні наступні 1500 осіб — 0,5 посади. У разі коли загальна площа земель перевищує 5000 га, для розрахунку кількості посад спеціалістів-землевпорядників вводиться коефіцієнт 0,2 на кожні 1000 га понад 5000 га.

Таким чином, основними критеріями під час прийняття рішення сільською та селищною радою про введення до виконавчого органу посад спеціалістів-землевпорядників та встановлення їх кількості є:

— площа земель відповідної сільської та селищної ради згідно з проектом формування території і встановлення меж сільської (селищної) ради;

— кількість землевласників та землекористувачів згідно з даними статистичної звітності.

У таблиці наведемо необхідну кількість спеціалістів-землевпорядників у складі виконавчого органу ради (штатних одиниць) залежно від кількості землевласників та землекористувачів на території ради (осіб):

 

Кількість землевласників, землекористувачів на території ради (осіб)

Кількість спеціалістів-землевпорядників у складі виконавчого органу ради (штатних одиниць)

До 3000

1

Від 3000 до 4500

1,5

Від 4500 до 6000

2

Від 6000 до 7500

2,5

Від 7500 до 9000

3

 

Крім того, зважаючи, що площа сільської (селищної) ради перевищує 5000 га, при розрахунку кількості посад спеціалістів-землевпорядників вводиться підвищуючий коефіцієнт 0,2 на кожні 1000 га понад 5000 га.

У випадку, що розглядається, площа сільської ради перевищує 5000 га (на 2148,80 га), тому при розрахунку кількості посад спеціалістів-землевпорядників вводиться підвищуючий коефіцієнт.

Кількість додаткових посад спеціалістів-землевпорядників складає: (2148,80 га х 0,2) : 1000 га = = 0,43 шт. од., що згідно з правилами заокруглення складає 0,5 шт. од.

Таким чином, до штатного розпису сільської ради можна ввести

1,5 шт. од. (1 шт. од. + 0,5 шт. од.) посад спеціалістів-землевпорядників.

Питання щодо визначення остаточної чисельності спеціалістів-землевпорядників згідно зі

ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської та селищної ради з урахуванням можливостей покриття пов’язаних з цим додаткових видатків у межах фонду оплати праці згідно з кошторисом на відповідний період.

Нагадаємо також, що спеціаліст-землевпорядник — це

посадова особа органу місцевого самоврядування.

Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI встановлено обмеження щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та її проходження. Ці обмеження зумовлено особливостями служби в органах місцевого самоврядування, i вони мають сприяти забезпеченню ефективної діяльності з виконання повноважень посадових ociб місцевого самоврядування, запобіганню можливим зловживанням службовим становищем, створенню умов для незалежної професійної діяльності. Серед цих обмежень є заборона посадовій особі місцевого самоврядування виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики). Тому одна й та сама особа не може займати 1,5 посади спеціаліста-землевпорядника сільської ради.