26.03.2012
ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМИ ТА ІНШИМИ ОСОБАМИ
У листі від 30.01.2012 р. № 31-08310-3-8/520 Мінфін роз’яснив таке.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI (далі — Закон № 3206) особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону № 3206 (а саме особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені в п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 3206, але одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону № 3206.
Особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної в п. 1 та п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону № 3206, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому законом порядку декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.
Таким чином, починаючи з 1 січня 2012 року державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, особи, які претендують на зайняття посади державного службовця або в органах місцевого самоврядування; судді, кандидати на обрання суддею, народні депутати України, кандидати у депутати Верховної Ради АР Крим, міських рад та на посаду сільського, селищного, міського голови зобов’язані подати дві декларації :
— перша — декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік, яка подається щорічно до 1 квітня за місцем роботи (служби) за формою, що додається до Закону № 3206;
— друга — податкова декларація про майновий стан і доходи, яка подається щорічно до 1 травня до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку особа, за формою, встановленою Мінфіном.
Водночас особам, які претендують на зайняття посади державного службовця або в органах місцевого самоврядування, кандидатам на обрання суддею, кандидатам у депутати Верховної Ради АР Крим, міських рад та на посаду сільського, селищного, міського голови необхідно подати за місцем майбутньої служби (роботи) або до відповідної територіальної виборчої комісії довідку органу державної податкової служби про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію).
Зазначимо також, що виходячи з положень ст. 12 Закону № 3206, декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік за місцем роботи (служби) за формою, що додається до цього Закону, повинні подати не тільки державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, а й посадові особи усіх бюджетних установ.
ЗМІНИ У ВИПЛАТІ ДЕЯКИХ ВИДІВ СТИПЕНДІЙ
Кабміном прийнято постанову «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 07.03.2012 р. № 177 (далі — постанова № 177), якою визначено нові розміри деяких видів стипендій.
Так, постанову КМУ «Деякі питання стипендіального забезпечення» від 05.03.2008 р. № 165 (далі — постанова № 165) доповнено п. 11, яким установлено:
1) розмір стипендії Президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів:
— учасникам — 600 грн. на місяць;
— призерам — 700 грн. на місяць;
2) розмір стипендії Президента України для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук — 700 грн. на місяць;
3) розмір стипендії КМУ переможцям Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури — 600 грн. на місяць;
4) розмір стипендії імені Тараса Шевченка учням середніх загальноосвітніх навчальних закладів — 700 грн. на місяць.
Зазначимо, що раніше такі види стипендій встановлювались окремими постановами КМУ та їх розмір визначався від мінімальної академічної стипендії.
Також постанова № 165 доповнена п. 12, яким установлено, що з 2012 року розмір соціальної стипендії:
— для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, дорівнює 550 грн. на місяць;
— для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, — 1160 грн. на місяць.
Нагадаємо: такі розміри стипендії для вищезазначених осіб діють з 1 січня 2009 року відповідно до ст. 46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 р. № 835-VI. Таким чином, постанову № 165 у цій частині приведено у відповідність до законодавства.
Постанова № 177 набере чинності з дня її офіційного опублікування.
затверджено примірні положення про заклади охорони здоров’я
З метою реалізації Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві» та на виконання п.п. 2.1 п. 2 наказу МОЗ «Про затвердження Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 7 липня 2011 року № 3612-VI «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 19.08.2011 р. № 524 МОЗ наказом від 30.12.2011 р. № 1008 затвердило:
— Примірне положення про лікарню інтенсивного лікування;
— Примірне положення про лікарню планового лікування;
— Примірне положення про лікарню відновного (реабілітаційного) лікування;
— Примірне положення про багатопрофільну дитячу лікарню інтенсивного лікування;
— Примірне положення про консультативно-діагностичний центр;
— Примірне положення про заклад охорони здоров’я «Хоспіс»;
— Примірне положення про патологоанатомічний центр;
— Примірне положення про спеціалізований медичний центр медико-соціальної допомоги.