05.03.2012
ЗАТВЕРДЖЕНО НОВИЙ ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ТА БЮДЖЕТНОЇ ЗВІТНОСТІ
Відповідно до ст. 58 БКУ форми фінансової та бюджетної звітності і порядок їх заповнення встановлюються Мінфіном.
На виконання цієї норми БКУ Мінфін наказом від 24.01.2012 р. № 44 затвердив Порядок складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів.
Повноваження щодо роз’яснення питань застосування цього Порядку надані Державній казначейській службі України.
Наказ № 44 набрав чинності 27.02.2012 р. З цієї ж дати втратив чинність наказ Держказначейства «Про затвердження Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів» від 05.01.2011 р. № 2.
СПЕЦІАЛЬНА ПЕРЕВІРКА ПІД ЧАС ПРИЙОМУ НА ДЕРЖСЛУЖБУ
Статтею 11 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI визначено, що стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону (крім кандидатів на пост Президента України, кандидатів у народні депутати України, кандидатів у депутати Верховної Ради АР Крим, місцевих рад та на посади сільських, селищних, міських голів), проводиться спеціальна перевірка, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто. Порядок організації проведення спеціальної перевірки затверджується Президентом України.
На виконання вимог цієї статті Президент України видав Указ «Про Порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування» від 25.01.2012 р. № 33/2012.
У наведеному в цьому Указі переліку документів, що подають особи, які претендують на зайняття відповідних посад, зазначена медична довідка про стан здоров’я кандидата.
З метою забезпечення своєчасного проведення медичних оглядів осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, МОЗ листом від 10.01.2012 р. № 11-03/10Л запропонувало Міністру охорони здоров’я АР Крим, начальникам управлінь охорони здоров’я обласних, Головного управління охорони здоров’я Київської та управління охорони здоров’я Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам закладів охорони здоров’я тимчасово, до затвердження в установленому порядку форми медичної довідки про стан здоров’я претендента на зайняття зазначених посад, використовувати в роботі медичну довідку за формою № 133-о, затвердженою наказом МОЗ від 10.01.2000 р. № 2.
УНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ДОВІДНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРОФЕСІЙ ПРАЦІВНИКІВ. ВИПУСК 78 «ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я»
МОЗ наказом від 14.02.2012 р. № 121 внесло зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117, виклавши розділ «Професіонали в галузі стоматології» Довідника у новій редакції.
Так, зазнали змін кваліфікаційні характеристики лікаря-стоматолога, лікаря-стоматолога дитячого, лікаря-стоматолога-ортодонта, лікаря-стоматолога-ортопеда, лікаря-стоматолога-терапевта, лікаря-стоматолога-хірурга.
ЗМІНЕНО ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ПРО ОСВІТУ, ЯКІ ВИГОТОВЛЯЮТЬСЯ ЗА БЮДЖЕТНІ КОШТИ
Кабмін постановою від 25.01.2012 р. № 138 уніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виготовлення випускних документів про освіту, затвердженого постановою КМУ від 30.03.2011 р. № 309.
Зокрема, відтепер цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті МОНмолодьспорту за програмою «Здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів» для виготовлення випускних документів про освіту. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОНмолодьспорту. Одержувачем бюджетних коштів є державне підприємство «Інфоресурс».
Крім цього, звужено перелік документів про освіту, що виготовляються за бюджетні кошти. Зокрема, з цього переліку виключено свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації та бланки додатків до свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації, свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації (випускникам, які направляються для роботи на морському (річковому) транспорті).
Затверджено Інструкцію щодо виплати щомісячної додаткової грошової винагороди особам начальницького складу МНС
МНС наказом від 30.01.2012 р. № 86 затвердило Інструкцію про розміри, порядок та умови виплати щомісячної додаткової грошової винагороди особам начальницького складу, які проходять службу на посадах льотного складу органів і підрозділів цивільного захисту МНС України.
Виплата винагороди здійснюється особам начальницького складу:
— які перебувають на посадах льотного складу, допущені до виконання польотів та виконали у минулому місяці не менше одного польоту, — до 100 % місячного грошового забезпечення;
— які перебувають на посадах льотного складу та допущені до виконання польотів, — до 20 % місячного грошового забезпечення.
До місячного грошового забезпечення, з якого визначається винагорода, включаються посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород), на які особа начальницького складу має право за займаною нею штатною посадою на останній день місяця, у якому здійснювалися польоти або чергування.
Винагорода виплачується особам начальницького складу за місцем штатної служби за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць на підставі наказу керівника органу управління (підрозділу), керівнику органу управління (підрозділу) — на підставі наказів вищих начальників.