25.03.2013

Заміна посад у штатному розписі позашкільного навчального закладу

Відповідь на запитання

ЗАМІНА ПОСАД У ШТАТНОМУ РОЗПИСІ ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

Світлана МЕРЕНКОВА, провідний державний фінансовий інспектор Харківської об’єднаної державної фінансової інспекції

 

Чи можна в позашкільному навчальному закладі (ЦДЮТ) посаду методиста замінити посадою педагога-організатора? За рахунок якої посади можна ввести посаду бухгалтера?

(м. Сєвєродонецьк)

 

01.01.2013 р. набрали чинності Типові штатні нормативи позашкільних навчальних закладів, затверджені наказом Міносвіти від 31.10.2012 р. № 1230 (далі — Типові штати № 1230), які мають обов’язковий характер. Нагадаємо: порядок формування штатних розписів згідно з цими нормативами розглядався в газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2013, № 1, с. 18.

Відповідно до п. 2 Типових штатів № 1230 штатний розпис позашкільного навчального закладу розробляється в межах затвердженого центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування фонду заробітної плати з дотриманням вимог, передбачених цими Типовими штатами, з урахуванням типу навчального закладу, контингенту вихованців, учнів, слухачів, кількості груп, режиму роботи закладу, площ та санітарного стану приміщень, будівель та споруд, наявності філій та структурних підрозділів, а також технічних засобів навчання, устаткування та спорядження.

Дійсно, Типовими штатами № 1230 не передбачено введення до штатного розпису позашкільного навчального закладу посади педагога-організатора, як це було передбачено раніше Примірними штатними нормативами позашкільних навчальних закладів державної та комунальної форми власності системи Міністерства освіти і науки України, затвердженими наказом Міносвіти від 11.03.2010 р. № 202.

Проте, якщо для організації навчального процесу позашкільного навчального закладу потрібний педагог-організатор, то керівник закладу може скористатися п. 2 наказу Міносвіти від 31.10.2012 р. № 1230, яким затверджено Типові штати № 1230.

Згідно з цим пунктом керівникам позашкільних навчальних закладів надано право в разі потреби змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для цього закладу, у межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватися тільки в межах однієї категорії (педагогічного, господарсько-обслуговуючого тощо) персоналу.

Таким чином, за необхідності керівник навчального закладу може ввести до штатного розпису посаду педагога-організатора замість іншої посади. При цьому варто звернути увагу на те, що замінювати можна посади:

— уведені до штатного розпису;

— у межах однієї категорії персоналу.

Пунктом 4.28 Типових штатів № 1230 передбачено, що посада методиста вводиться в кількості не більше 25 % від загальної кількості ставок керівників гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи в установі.

Згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963, посади методиста та педагога-організатора є педагогічними. Відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327, обидві посади належать до однієї категорії «Інші професіонали в галузі навчання» (код 2359.2).

Таким чином, керівник позашкільної навчальної установи має право в разі необхідності замінити посаду методиста на посаду педагога-організатора.

Що ж до посади бухгалтера, то в межах однієї категорії посад «професіонали», визначених Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженим наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336, на розсуд директора ЦДЮТ можна замінити посаду «інженер з охорони праці» або «інженер-електронік» (якщо таку посаду введено до штатного розпису) на посаду «бухгалтер (з дипломом спеціаліста)».