05.02.2018

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України

Наказ від 22.12.2017 р. № 1119
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.01.2018 р. за № 51/31503

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, наказую:

1. Унести до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 березня 2012 року № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 березня 2012 року за № 419/20732 (зі змінами), такі зміни:

1) абзац двадцять перший Порядку заповнення Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів додатка 2 до Порядку викласти в такій редакції:

«У графі «Дані бюджетного фінансового зобов’язання: реквізити кредитора: код за ЄДРПОУ кредитора або реєстраційний номер облікової картки платника податків кредитора» зазначається код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків кредитора, або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган Державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті / запис в електронному безконтактному носії або в паспорті проставлено слово «відмова»).»;

2) у додатку 3 до Порядку слова і цифру «(назва програмної класифікації видатків та кредитування державного або місцевих бюджетів (назва Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу))1» замінити словами «(найменування згідно з програмною класифікацією видатків та кредитування державного або місцевих бюджетів (найменування згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасовою класифікацією видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу))»;

3) у додатках 1, 2 до Порядку:

абзац шостий Порядку заповнення Реєстру бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів і Порядку заповнення Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів викласти в такій редакції:

«У рядку «КВК» зазначаються код та найменування згідно з відомчою класифікацією видатків та кредитування державного бюджету або Типовою відомчою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів.»;

абзац дев’ятий Порядку заповнення Реєстру бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів і Порядку заповнення Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів викласти в такій редакції:

«У рядку «КПКВК (ТПКВКМБ/ТКВКБМС)» зазначаються код та найменування згідно з програмною класифікацією видатків та кредитування державного або місцевих бюджетів (код та найменування згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасовою класифікацією видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу).»;

4) у додатках 3, 4 до Порядку:

абревіатуру та цифру «(КПКВК (ТПКВКМБ/ТКВКБМС))1» замінити абревіатурою «(КПКВК (ТПКВКМБ/ТКВКБМС))»;

виноску «1 До запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів проставляються код та назва тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів.» виключити.

2. Унести до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22 червня 2012 року № 758, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 липня 2012 року за № 1206/21518 (зі змінами), такі зміни:

1) пункт 1.12 розділу I виключити;

2) абзац другий пункту 3.5 розділу III виключити;

3) у підпункті «а» пункту 8.4 розділу VIII слова «, а до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів — кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» виключити.

<…>

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

<…>

Міністр О. Данилюк

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної казначейської служби України Т. Слюз

Коментар редакції

Мінфін вніс чергові зміни до своєї нормативки

Наказом, що коментується, Мінфін уніс зміни до деяких нормативно-правових актів, а саме до:

Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 р. № 309 (далі — Порядок № 309);

Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 22.06.2012 р. № 758 (далі — Порядок № 758).

Розглянемо, які найбільш суттєві зміни внесено до зазначених документів.

1. Уточнено порядок заповнення деяких граф Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (додаток 2 до Порядку № 309).

Так, у графі «Дані бюджетного фінансового зобов’язання: реквізити кредитора: код за ЄДРПОУ кредитора або реєстраційний номер облікової картки платника податків кредитора» слід зазначати код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків кредитора, або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган Державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті / запис в електронному безконтактному носії або в паспорті проставлено слово «відмова»).

2. Змінено реквізити Виписки з рахунку (додаток 3 до Порядку № 309). Таку виписку органи Казначейства надають за зверненням розпорядників бюджетних коштів в електронному вигляді. У ній зазначають інформацію з рахунків, на яких обліковують бюджетні зобов’язання та бюджетні фінансові зобов’язання.

Отже, у шапці виписки реквізит «(назва програмної класифікації видатків та кредитування державного або місцевих бюджетів (назва Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу))1» замінено на «(найменування згідно з програмною класифікацією видатків та кредитування державного або місцевих бюджетів (найменування згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасовою класифікацією видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільовий метод))».

Зміна цього реквізиту перш за все обумовлена вимогами наказу Мінфіну «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» від 20.09.2017 р. № 793 (далі — наказ № 793), який набрав чинності з 1 січня 2018 року.

3. Крім того, на виконання вимог згаданого наказу № 793 в Реєстрі бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (додаток 1 до Порядку № 309) та Реєстрі бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (додаток 2 до Порядку № 309) уточнено порядок заповнення деяких рядків, а саме:

— у рядку «КВК» зазначають код та найменування згідно з відомчою класифікацією видатків та кредитування державного бюджету або Типовою відомчою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів;

— у рядку «КПКВК (ТПКВКМБ/ТКВКБМС)» зазначають код та найменування згідно з програмною класифікацією видатків та кредитування державного або місцевих бюджетів (код та найменування згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасовою класифікацією видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу).

4. У додатках 3 та 4 до Порядку № 309 абревіатура та цифра «(КПКВК (ТПКВКМБ/ТКВКБМС))1» замінено абревіатурою «(КПКВК (ТПКВКМБ/ТКВКБМС))».

У зв’язку з цим виноска, яка раніше містилась у додатках 3 та 4 до Порядку № 309 «1До запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів проставляються код та назва тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів.», виключена.

5. Також звернемо увагу на зміни, внесені до Порядку № 758. Всі вони також пов’язані з вимогами наказу № 793, а саме виключено окремі абзаци, в яких було передбачено таке:

— до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів у графах додатків до цього Порядку «Код програмної класифікації видатків та кредитування державного або місцевих бюджетів (код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу)» проставляти код тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів — п. 1.12 розд. I Порядку № 758;

— до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів для розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів місцевих бюджетів відповідні рахунки органи Казначейства відкривають за кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів — абз. 2 п. 3.5 розд. III Порядку № 758.

Крім того, відкоригована підстава для закриття бюджетних рахунків для операцій клієнтів, у тому числі бюджетних рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ, передбачена у п.п. «а» п. 8.4 розд. VIII Порядку № 758.

Наказ, що коментується, набрав чинності з дня його офіційного опублікування (02.02.2018 р.).

Вікторія МАТВЄЄВА, економіст-аналітик