03.06.2024

Придбання жорсткого диска: в яку чергу провести видатки та за яким КЕКВ?

В яку чергу можна оплатити за жорсткий диск до системного блока комп’ютера? Який КЕКВ при цьому слід застосувати?

В яку чергу провести видатки?

У період дії воєнного стану насамперед слід з’ясувати, в яку чергу можливо здійснити заплановані видатки. Для цього необхідно звернутися до норм Порядку № 590*, адже саме цей нормативний документ визначає черговість здійснення видатків в умовах воєнного стану.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

У поточному році до цього Порядку були внесені зміни, про які ви можете дізнатися з матеріалу «Оновлений Порядок № 590: вивчаємо разом» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 10. У цьому ж матеріалі ви знайдете зручну таблицю із черговістю проведення видатків.

Виходячи з п. 19 Порядку № 590, у другу чергу можна проводити видатки на:

— придбання витратних та інших матеріалів до комп’ютерної техніки та оргтехніки;

— послуги з поточного ремонту та обслуговування комп’ютерної та організаційної техніки.

Таким чином, проблем зі здійсненням таких видатків у другу чергу не буде.

ЦІННА ПОРАДА!

Радимо у платіжній інструкції зазначити саме «придбання витратних та інших матеріалів до комп’ютерної техніки та оргтехніки» або «послуги з поточного ремонту та обслуговування комп’ютерної та організаційної техніки», як це визначено у п. 19 Порядку № 590

Який КЕКВ застосувати?

У питаннях застосування КЕКВ виходимо з економічної суті платежу та керуємося нормами Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Слід розуміти, що заміна жорсткого диска може здійснюватися у процесі:

ремонту, якщо йдеться про заміну на аналогічний жорсткий диск;

поліпшення, якщо йдеться про покращення характеристик комп’ютера після заміни жорсткого диска (збільшення пам’яті, швидкості роботи тощо).

Саме від цього і залежатиме обрання КЕКВ.

Так, якщо йдеться про заміну на аналогічний жорсткий диск, тоді такий жорсткий диск варто розглядати, як звичайну запчастину (комплектуючу) до комп’ютера.

У такому разі видатки на придбання жорсткого диска слід планувати і здійснювати за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» відповідно до п.п. 8 п.п. 2.2.1 Інструкції № 333 (ср. ).

При цьому якщо заміну жорсткого диска проводитиме сторонній фахівець, то видатки на оплату послуг такого фахівця слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (п.п. 8 п.п. 2.2.4 Інструкції № 333).

Натомість видатки на поліпшення (дообладнання, модернізацію тощо) основних засобів, незалежно від суми таких видатків, слід планувати і проводити за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів». Про це свідчить п.п. 8 п.п. 3.1.3.2 Інструкції № 333.

Нагадаємо: перед початком модернізації комп’ютера необхідно оформити Акт передачі на ремонт, реконструкцію та модернізацію основних засобів.

Відповідно після завершення робіт із поліпшення слід скласти Акт приймання відремонтованих, реконструйованих і модернізованих основних засобів. Типові форми обох актів затверджено наказом № 818*.

* Наказ Мінфіну «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору та порядку їх складання» від 13.09.2016 № 818.

Також не забудьте зробити запис про зміну характеристики комп’ютера та збільшення його первісної вартості до Інвентарної картки обліку об’єкта основних засобів.

Докладно про оформлення та облік таких операцій читайте у матеріалі «Придбання жорсткого диска: варіанти обліку та оформлення» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 22.