26.05.2025
Так, у згаданому роз’ясненні фахівці Казначейства нагадали, що взагалі таке благоустрій та якими нормативними документами слід керуватися під час здійснення цих робіт.
Отже, згідно з ч. 1 ст. 1 Закону № 2807* благоустрій населених пунктів — це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
* Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-IV.
При цьому правила проведення та обсяги робіт з ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів встановлює Порядок № 154*.
Цим Порядком визначено перелік об’єктів благоустрою населених пунктів, до яких, зокрема, належать: території загального користування, прибудинкові території, території будівель та споруд інженерного захисту територій, елементи благоустрою тощо.
Зауважте: вимоги Порядку № 154 обов’язкові для всіх організацій незалежно від їх відомчої належності та форм власності, які займаються ремонтом та утриманням об’єктів благоустрою населених пунктів.
Як уже всім добре відомо, першочерговими у період дії воєнного стану незмінно залишаються видатки на національну безпеку та оборону. А переважна більшість видатків здійснюються у другу чергу. Вичерпний перелік таких видатків наведено у п. 19 Порядку № 590.
УВАГА!
Видатки на благоустрій населених пунктів можливо проводити у другу чергу
Такі видатки передбачені серед другочергових відповідно до п. 19 Порядку № 590.
Це означає, що такі видатки можуть бути здійснені, однак у межах наявного ресурсу єдиного казначейського рахунка (далі — ЄКР) та в установленій черговості.
ЦІННА ПОРАДА!
Для того, щоб заплановані видатки були успішно проведені у другу чергу, у «платіжці» зазначайте їх назву саме так, як вони звучать у п. 19 Порядку № 590, — видатки на благоустрій населених пунктів
До напрямів благоустрою можуть належати, зокрема, видатки, заплановані за КПКВК 6030 «Організація благоустрою населених пунктів».
При цьому у вищезгаданому листі фахівці Казначейства наголошують, що вимоги Порядку № 590 не обмежують проведення видатків, а лише регламентують їх пріоритетність.
Тобто видатки, не охоплені пп. 1 і 2 п. 19 Порядку № 590, належать до «інших витрат» і відповідно до п.п. 3 цього ж пункту здійснюються у третю чергу.