30.06.2008

Як урахувати внутрішнього сумісника для комунального податку

Відповідь на запитання

Консультують фахівці редакції

 

Як урахувати внутрішнього сумісника для комунального податку

 

Як при розрахунку комунального податку враховується працівник, який працює на підприємстві за основним місцем роботи на посаді торговельного агента і за сумісництвом на посаді менеджера з реклами на 0,3 ставки?

(м. Луганськ)

 

Форма Податкового розрахунку комунального податку, затверджена

наказом ДПАУ від 24.12.2003 р. № 625 (з урахуванням змін, унесених наказом ДПАУ від 20.03.2006 р. № 143), передбачає, що в ній наводиться показник середньої кількості штатних працівників, розрахований згідно з Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286 (далі — Інструкція № 286).

Сутність показника середньої кількості штатних працівників полягає в тім, що

кожен працівник ураховується один раз (за основним місцем роботи). Згідно з п.п. 2.6.1 Інструкції № 286 працівник, який одержує на одному підприємстві дві, півтори ставки, тобто оформлений за сумісництвом на тому самому підприємстві, де й основне місце роботи (внутрішнє сумісництво), або менше однієї ставки, в обліковій кількості штатних працівників ураховується як одна фізична особа. Отже, працівник, який на одному підприємстві працює за основним місцем роботи торговельним агентом і там же за сумісництвом менеджером з реклами, ураховується при розрахунку цього показника як одна одиниця.

Зауважимо також, що показник кількості працівників, що наводиться в Податковому розрахунку комунального податку, має відповідати показнику рядка 1040 розділу І Звіту з праці (ф. № 1-ПВ, місячна*) за відповідний місяць. Якщо рішенням органу місцевого самоврядування встановлено квартальний звітний період для надання Податкового розрахунку комунального податку, то кількість працівників, зазначена в ньому, відповідно має дорівнювати сумі показників рядка 1040 розділу І Звіту з праці (ф. № 1-ПВ, місячна) за відповідні місяці звітного кварталу.

* Форму цього звіту затверджено наказом Держкомстату від 17.07.2007 р. № 223.

Нагадаємо, що докладно порядок заповнення Податкового розрахунку ми описували у

статті «Розрахунок комунального податку: заповнюємо без проблем» // «БТ», 2007, № 26, с. 39, а порядок розрахунку всіх показників кількості працівників (з описанням випадків, в яких застосовується той чи інший показник) — у матеріалі рубрики «Шпаргалка бухгалтера» «Кількість працівників» // «БТ», 2007, № 46, с. 23.

 

Жанна СЕМЕНЧЕНКО