13.10.2008

Компенсація за знос автомобіля оподатковується податком з доходів у загальному порядку

Відповідь на запитання

Роз’яснює Державна податкова адміністрація України

 

Компенсація за знос автомобіля оподатковується податком з доходів у загальному порядку

 

Підприємство на підставі ст. 125 Кодексу Законів про працю України виплачує компенсацію працівникові за використання ним власного автомобіля в господарській діяльності підприємства. Чи потрібно суму цієї компенсації обкладати податком з доходів фізичних осіб?

 

Згідно зі

ст. 125 КЗпП працівники, які використовують свої інструменти для потреб підприємства, установи, організації, мають право на одержання компенсації за їх знос (амортизацію).

Розмір і порядок виплати цієї компенсації, якщо вони не встановлені в централізованому порядку, визначаються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з працівником. Тобто

працівник підприємства може використовувати власний автомобіль в господарській діяльності підприємства та отримувати компенсацію за його знос, якщо відповідні положення передбачено у колективному (трудовому) договорі, а сама виплата провадиться згідно з наказом керівника підприємства, у якому зазначено для яких цілей і протягом якого часу використовується автомобіль, а також розмір компенсації. При визначенні суми компенсації за основу приймається розмір амортизаційних відрахувань за встановленими нормами, що призводить до необхідності документального підтвердження вартості легкового автомобіля. Таким документом може бути акт експертної оцінки.

Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV

не передбачено звільнення від оподатковування суми такої компенсації. Таким чином, ця сума оподатковується податком з доходів фізичних осіб у загальному порядку за ставкою 15 %.

 

Віктор КОСАРЧУК,
 директор Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян