29.11.2010

Податкову накладну можна заповнювати частково друкарським способом, а частково — авторучкою

Відповідь на запитання

Податкову накладну можна заповнювати частково
 друкарським способом, а частково — авторучкою

 

Чи необхідно вимагати заміни податкової накладної у продавця, якщо її заповнено частково друкарським способом, а частково — авторучкою?

 

Податкову накладну має бути заповнено з дотриманням усіх вимог, передбачених

п.п. 7.2.1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі — Закон про ПДВ), та норм Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 165 (далі — Порядок № 165).

Податкова накладна є звітним податковим документом і водночас розрахунковим документом (

абз. 3 п.п. 7.2.3 Закону про ПДВ). Разом з тим податкова накладна дає право покупцю — платнику ПДВ на включення до складу податкового кредиту сум сплаченого (нарахованого) податку у зв’язку з придбанням товарів (послуг) (п.п. 7.4.5 Закону про ПДВ).

Згідно з

п. 1 Порядку № 165 податкова накладна може друкуватися поліграфічним методом, за допомогою комп’ютера чи іншим способом. Тож заборони на заповнення податкової накладної вручну авторучкою законодавство не передбачає.

Таким чином,

якщо до податкової накладної дані частково вписано вручну, а все інше заповнено з урахуванням законодавчих вимог, то така податкова накладна є дійсною.

Це підтверджує і ДПАУ в

листі від 09.08.05 р. № 15817/7/11-1217, де зазначається, що платник податку на додану вартість має право самостійно обирати спосіб виписування податкової накладної.

 

Валентина ФЕДОСЕНКО,
 головний державний податковий інспектор
 відділу масово-роз’яснювальної роботи
 і звернень громадян ДПА у м. Севастополі